Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo prinieslo na Slovensko Moto G5 aj G5 Plus. Budú to bestsellery?

Lenovo prinieslo na Slovensko Moto G5 aj G5 Plus. Budú to bestsellery?
Roman Calík
Lenovo prinieslo na Slovensko Moto G5 aj G5 Plus. Budú to bestsellery?

Lenovo bude aj na Slovensku predávať modely Moto G5 a G5 Plus, ktoré sme naživo videli počas výstavy MWC 2017 v Barcelone. Sľúbuje si od nich veľa, ponúknu totiž výborný pomer cena/výkon. Posúďte sami.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 – dobrá cena a unikátna čítačka odtlačkov prstov

Včera vo večerných hodinách Lenovo vo veľkom štýle uviedlo pred očami desiatok novinárov, partnerov a fanúšikov značky nové modely Moto G5 a G5 Plus. Nie sú to síce modely, ktoré patria na vrchol ponuky výrobcu, ale sú to smartfóny, ktorých môže výrobca na Slovensku predať tisícky kusov. Séria G je totiž aj celosvetovo najpredávanejšia.

Aj vďaka nim sa bude snažiť posilniť svoju pozíciu na našom trhu. Podľa Lenovo je dnes výrobca štvrtým najväčším výrobcom smartfónov na svete (mimo Číny). Na Slovensku je však číslom 2, a to ak sa pozrieme na výsledky celého roka 2016, alebo aj na výsledky posledného najvýznamnejšieho kvartálu roka 4Q 2016.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 Plus uteká konkurencii na míle

Lenovo Moto G5 Plus

Najväčšou výhodou noviniek Lenovo Moto G5 a G5 Plus je podľa Mareka Tótha, MBG Sales Representative Lenovo, najmä pomer cena a výkon. Chcú totiž ponúknuť „viac za menej“, a to sa im pravdepodobne aj podarí. Tak napríklad lepší model Lenovo Moto G5 Plus sa bude predávať od 14.4.2017 za 279 eur. A pozrite sa, čo všetko ponúkne.

Pri danej cene nebude chýbať kovové telo, vrátane ochrany najdôležitejších hardvérových častí voči vode od P2i. Displej má uhlopriečku 5,2-palca a rozlíšenie Full HD. Dokonca nechýba podpora NFC a Lenovo sa chváli aj 3 000 mAh batériou s rýchlym nabíjaním.

Veľkým lákadom má byť aj čítačka odtlačkov prstov pod displejom. Priložením prsta pritom môžete smartfón nielen odomknúť ale i zamknúť. Okrem toho môžete čítačke priradiť možnosti ovládania smartfónu tak, že si vypnete softvérové tlačidlá v spodnej časti displeja. Získate tak väčšiu plochu displeja na zobrazeni informácií a známe ovládanie viete vykonať práve cez plochu čítačky odtlačkov prstov.

Dvojitým poklepaním otvoríte všetky spustené aplikáce, pohybom doľava sa vrátite o krok spať a podobne.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 a G5 Plus zaujme kapacitou batérie a priaznivou cenou

Nechýbajú však ani známe Moto akcie, tak ako ich poznáte z vlajkových lodí Moto smartfónov. Môžete si tak rýchlo zapnúť fotoaparát, svietidlo ale potešia aj rýchle náhľady na hlavnom displeji napríklad na správy, bez toho, aby ste smartfón odomkli vďaka funkcii Moto Display.

Smartfón navyše ponúkne najnovší Android vo verzii 7. Vstavané 32 GB úložisko rozšírite pomocou pamäťových kariet a pozor, samozrejmosťou je slot na 2 SIM karty, kde druhá SIM karta nie je na úkor pamäťovej karty, ako to dnes býva zvykom.

Zaujímavý je i fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 12 Mpx a ponúkne technológiu Dual Pixel. Navyše s clonou f/1,7 by ste mali vytvoriť pekné fotografie aj v noci.

O tom, aké kvalitné fotografie môžete s Lenovo Moto G5 Plus vytvoriť nás presvedčili aj zábery známeho fotografa Petra Frola, ktorý si novinku vyskúšal ešte pred jej uvedením na náš trh.

Lenovo Moto G5

Najväčšou výhodou dostupnejšieho modelu G5 bude cena. Dostal sa totiž pod hranicu 200 eur, kúpite ho totiž už od dnes za cenu 199 eur (209 eur zaplatíte za verziu s 3GB RAM). Pri uvedenej cene však v porovnaní s G5 Plus veľa kompromisov nie je.

V podstate máte odlišný displej, ktorý má menšiu uhlopriečku 5-palcov, menšiu 2800 mAh batériu, smartfón ponúkne plastové telo a 13 Mpx zadný fotoaparát s clonou f/2,0.

Smartfón Lenovo Moto G5 sa na našom trhu predáva okrem sivej a zlatej aj v špeciálnej modrej farbe. Novinku pre vás už v redakcii testujeme, tak sa môžete tešiť na naše dojmy už o pár dní.

Lenovo so smartfónmi Moto G5 a G5 Plus môže poriadne zamiešať karty na našom trhu. Ponúkajú skutočne bohatú výbavu často až na úrovni výrazne drahších modelov, a to za ceny, ktoré prekvapili aj nás v redakcii.

Zdroj