Apple Watch Series 2 – druhá generácia bude hlavne odolnejšia

ZDROJ | Apple

Prvým produktom Apple, ktorý bol predstavený na tlačovke v San Franciscu sú nové smart hodinky Apple Watch Series 2. Tie pracujú na najnovšom WatchOS 3.0 s množstvom funkcií. Nové hodinky majú zvýšenú odolnosť, výkonnejší procesor a jasnejší displej. Konečne pribudlo aj GPS.

Pozrite siMáme v rukách Apple iPhone 7 aj iPhone 7 Plus

apple-watch-series-2-press-4
ZDROJ | Apple

Nové smart hodinky bežia na dvojjadrovom procesore Apple S2 (50% nárast rýchlosti) s novou grafikou (2x rýchlejšia). V hodinkách je zabudovaný aj GPS modul. Konečne. Samozrejmosťou sú Wi-Fi a Bluetooth moduly a množstvo senzorov.

apple-watch-series-2-press-3
ZDROJ | Apple

Zásadnou novinkou je displej. Je 2x jasnejší, má až 1 000 nitov, čo znamená, že bude výborne čitateľný aj na priamom slnku. Displej má rovnakú uhlopriečku (1,65″) s rozlíšením 390 x 312 px. Nad displejom je odolné sklo Ion-X, samozrejmosťou je 3D Touch funkcia.

apple-watch-series-2-press-6
ZDROJ | Apple
apple-watch-series-2-press-7
ZDROJ | Apple

Vďaka zvýšenej odolnosti voči vode Apple pridal hneď niekoľko nových funkcií pre plavcov, ktorí s nimi môžu pokojne trénovať. Unikátnosťou je reproduktor, ktorý autoamticky „vypľúva“ vodu.

apple-watch-series-2-press-8
ZDROJ | Apple

Nová je aj appka Viewranger pre bežcov. Vďaka GPS aj na hodinkách je možné sledovať trasu, jej zaujímavosti a mapu.

https://www.youtube.com/watch?v=p2_O6M1m6xg

Aj Pokémon GO bude v smart hodinkách Apple Watch! Novinkou je appka Breathe, ktorá vás prinúti cvičiť dýchanie. Novinkou je aj funkcia SOS – stačí stlačiť a držať ovládaciu korunku. Hodinky zavolajú na tiesňovú linku a číslo, ktoré si zvolíte.

apple-watch-series-2-press-10
ZDROJ | Apple

Hodinky Apple Watch Series 2 budú nielen z kovu, ktorý bude môcť byť samozrejme aj pozlátený, ale aj z keramiky (Apple Watch Edition)! Tá má byť ešte odolnejšia, ako kov.

Apple Watch Series 2 budú k dispozícii v dvoch veľkostiach (38 a 42 mm) od 369 dolárov od budúceho piatku, teda 16. septembra v 25 krajinách sveta. Slovensko medzi nimi nie je. To je až v druhej várke, ktorá štartuje 23. septembra.

apple-watch-series-2-press-1
ZDROJ | Apple

Novinkou pre bežcov bude špeciálna edícia hodiniek vyrobených v spolupráci s Nike. Edícia Nike (Apple Watch Nike+) bude mať špeciálny náramok s množstvom vetracích otvorov.

apple-watch-series-2-press-9
ZDROJ | Apple

ZdrojApple

Komentáre k článku