Reklama

Apple

#Smart ring

Smart prstene sú už síce na trhu, no popularitu zabezpečí len Apple a Samsung

  • 3 min.
  • 23.2.2024
#Filmy a seriály

Aká bola cesta Messiho až do triumfu v Katare? Rozpovie sa o tom na Apple TV+

  • 2 min.
  • 21.2.2024

Mark Gurman tvrdí, že druhá generácia headsetu Vision Pro od Apple je od uvedenia na trh vzdialená minimálne 18 mesiacov. Gurman podotkol, že Apple sa veľmi zaujíma o dôvody, prečo niektorí používatelia vrátia Vision Pro. Apple má vďaka tomu dôsledku spätnú väzbu z maloobchodných predajní a môže tak zdokonalovať ďalšiu generáciu. Analytik Apple Ming-Chi Kuo už predtým spomenul časový rámec uvedenia druhej generácie Vision Pro do roku 2027. V prípade tohto produktu určite nemôžeme očakávať aktualizácie na ročnej báze.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu

Falošná kryptopeňaženka na Apple App Store ukradla peniaze používateľom. Vývojári z Rabby Wallet varovali, že falošná aplikácia pre iOS sa vydáva za ich kryptopeňaženku v App Store. Je iróniou, že legitímnu aplikáciu stále kontroloval Apple, zatiaľ čo falošná aplikácia bola v prevádzke niekoľko dní, kým ju Apple dnes definitívne neodstránil z App Store. Používatelia prišli spolu o státisíce dolárov.

Zobraziť celú správu

Apple odstraňuje možnosť inštalovať webové aplikácie na domácu obrazovku z iPhonov a iPadov v Európe. Tvrdí, že nedokáže zabezpečiť webové aplikácie na domácej obrazovke pomocou nástrojov prehliadačov tretích strán. Táto možnosť mala prísť s iOS 17.4, no teraz tvrdí, že je príliš ťažké naďalej ponúkať túto funkciu podľa nového zákona Európskej únie o digitálnych trhoch (DMA). Apple je povinný dodržiavať zákon od 6. marca. Apple uviedol, že túto zmenu vyžaduje požiadavka umožniť vývojárom „používať alternatívne motory prehliadačov – iné ako WebKit – pre špeciálne aplikácie prehliadača a aplikácie poskytujúce možnosti prehliadania v aplikáciách v EÚ“.

Zobraziť celú správu

EÚ uloží Apple obrovskú pokutu. Má ísť o 500 miliónov € za potlačenie konkurencie proti Apple Music. Pokuta prichádza po tom, ako regulačné orgány v Bruseli prešetrili sťažnosť Spotify, že Apple zabránil aplikáciám informovať používateľov o lacnejších alternatívach k hudobnej službe Apple. Problém spočíva v snahe Apple udržať aplikácie a používateľov v platobnom systéme App Store. Spotify sa v roku 2019 sťažovalo, že pravidlá Apple obmedzili konkurenciu voči Apple Music. Od minulého roku sa kvôli tomu spustilo vyšetrovanie EÚ. Apple už hrozili oveľa väčšie pokuty, v roku 2023 to bolo 10 % globálnych tržieb, čo je zhruba 40 miliárd dolárov.

Zobraziť celú správu

Najnovšie leaky o fotoaparáte iPhone 16 Pro ukazujú snímku, ktorá ukazuje radikálne prepracovaný modul šošovky. Ak by to bola pravda, predstavovalo by výrazný odklon od súčasného dizajnového jazyka Apple. V komentároch Majin Bu vysvetlil, že obrázky sú len makety založené na dôverných informáciách, nie na konečnom dizajne.

Zobraziť celú správu

Množstvo používateľov na Threads a ďalších sociálnych sieťach tvrdí, že ich karty Chase boli dnes pri nákupe cez Apple Pay odmietnuté. Prevažná väčšina, ak nie všetky sťažností pochádzajú od zákazníkov Chase, takže nie je jasné, či sa to týka aj iných bánk. Webstránka Apple uvádza, že „Údržba prebieha“ pre Apple Pay. Hovorkyňa Apple neskôr povedala, že „toto nebol problém s Apple Pay a nezaznamenali sme žiadne problémy s našimi systémami“, pravdou však je, že platby fyzickou kartou Chees fungujú dobre.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.