Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
13 správ

Nemecko pravdepodobne získa výnimku zo zákazu spaľovacích motorov po roku 2035. Len nedávno prebehli oslavy súvisiace so zákazom predaja spaľovacích motorov v EÚ po roku 2035. Zástancovia elektromobilov sa však tešili predčasne, Nemecko sa postavilo proti zákazu. Akceptácia e-paliva ako alternatív je dobrou správou pre výrobcov ako sú Porsche a Ferrari, ktoré najviac presadzujú použitie e-palív. Podľa neoverených informácií, by nová deklarácia zmenila pravidlá zákazu spaľovacích motorov v EÚ tak, aby boli povolené určité autá, ktoré jazdia na e-palivá.

Zdroj | Erik Mclean/Unsplash
Zobraziť celú správu

Nemecká etická rada vydala stanovisko Ľudia a stroje: Výzvy umelej inteligencie prinášajúce rozsiahlu analýzu dôsledkov digitálnych technológií na ľudské sebavnímanie a interakcie. „Použitie AI musí podporovať ľudský rozkvet, nie ho znižovať. AI sa nesmie používať na nahradenie ľudí. Toto sú základné pravidlá pre jeho etické hodnotenie,“ hovorí predsedníčka Nemeckej etickej rady Alena Buyx.

Zobraziť celú správu

Séria Find X6 od OPPO prináša množstvo vylepšení. OPPO Find X6 Pro otvára „éru troch hlavných fotoaparátov“. Všetky tri fotoaparáty na zadnej strane Find X6 Pro totiž obsahujú najväčšie senzory vo svete smartfónov. Širokouhlý fotoaparát má 1″ snímač Sony IMX989 s 23 mm objektívom f/1,8. Ultraširokouhlý objektív má 15 mm f/2,2 za ktorým je 1/1,56″ snímač IMX890. Periskopová jednotka s ohniskovou vzdialenosťou 65 mm má 1/1,56″ snímač IMX890 s f/2,6. Fotoaparáty sú opäť značky Hasselblad.

Zobraziť celú správu

TopUž zajtra, 22.3.2023 si budete môcť užiť predpremiéru akčného thrilleru John Wick 4 v CINEMA CITY. Film budete môcť zažiť na plátne SUPERSCREEN. John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého dosiahne zmierenie, ak sa zúčastní jedného špeciálneho duelu.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Developeri, dizajnéri a marketéri sa stretli na Innovation Day, firemnom hackaton firmy Sygic. Tento rok spomedzi 16-tich nápadov vsadila spoločnosť na tri. Vylepšenie používateľskej skúsenosti so Sygic GPS Navigáciou a upraviteľnosť používateľského rozhrania podľa osobných preferencií. Ďalším je nová bezpečnostná funkcia Záchranárska ulička, ktorá pri spomalení premávky vyzve šoférov vytvoriť priestor pre záchranárske vozidlo. Vylepšenia nastanú aj vo vývoji navigácie pre kamióny. Uvedenie všetkých noviniek je v pláne ešte v prvom polroku tohto roka. Vďaka Innovation Day aj v minulosti vznikli nápady na úspešné prémiové funkcionality ako sú Head-Up Display, Dashcam či Real-View navigácia v rozšírenej realite.

Zobraziť celú správu

Telekom pokrýva už 1 000 000 domácností optickým Magio Internetom. Operátor ponúka zaujímavú možnosť PlayStation 5 k Magio Televízii. Výmenou starej hernej konzoly za novú si dokážete znížiť nákupnú cenu novej. Ako bonus získate Darčekovú kartu do PlayStation store v hodnote 50 €. V Telekome vám navyše pribalia aj hru Gran Turismo 7 a ďalšie poukazy do PlayStation Store vo výške 60 €.

Zobraziť celú správu

Ford predstavil plne elektrický Explorer, navrhnutý a vyvinutý bol v Nemecku. Crossover strednej veľkosti má päť miest na sedenie v dvoch radoch. Infotainment je vybavený 15″ obrazovkou s podporou bezdrôtovej konektivity a pokročilými asistenčnými systémami pre vodiča. Systém SYNC Move poskytuje bezdrôtovú kompatibilitu s Android Auto a Apple CarPlay. Technológia rýchlobaníjania ho na 80 % sa nabije za 25 minút.

Zdroj | Ford
Zobraziť celú správu

Obrázky a video iPhone 15 Pro ukazujú, že mobil príde s novým nový dizajnom tlačidiel hlasitosti a prepínača stlmenia zvuku. Mechanické tlačidlá na ovládanie hlasitosti zvuku a prepínanie tichého režimu budú nahradené tlačidlami s haptickou odozvou. Ming-Chi Kuo nedávno uviedol, že Apple môže prijať novú zmenu dizajnu aj v základných modeloch iPhone, ak na ňu používatelia reagujú pozitívne.

Zobraziť celú správu

Leaker Ice Universe zhrnul niekoľko aktuálnych informácií o Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Obe zariadenia prijmú nový „kvapôčkový“ dizajn pántov od Samsungu. Z Flip5 bude vybavený 3,4″ vonkajším displejom, Flip4 má len 1,9″. Galaxy Z Fold5 sa okrem nového pántu príliš nezmení. Vonkajšia obrazovka má stále veľkosť 6,2″, mobil však bude zrejme oveľa tenší, pretože vďaka novému pántu je hrúbka 13 mm. Oba modely bude poháňať Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, ten istý, aký je použitý v sérii Galaxy S23.

Zobraziť celú správu

Nový Volkswagen ID. 2all disponuje retro ciferníkmi. Je to dizajn z 80. a 90. rokov, ktorý sme naposledy videli v modeloch Golf a Jetta. Tento štýl sa bude nazývať Retro Mode Golf Era. V strede nájdete odznak Volkswagen a digitálne hodiny z 80. rokov.

Zobraziť celú správu

Obchod s mobilnými hrami Xbox by sa mohol spustiť budúci rok. Vedúci oddelenia hier spoločnosti Microsoft zopakoval plány na spustenie obchodu s aplikáciami pod značkou Xbox na zariadeniach so systémom iOS a Android. Microsoft sa už pripravuje na dátum, kedy by to mohlo byť legálne možné.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.