Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Volkswagen ID. 2all odštartuje éru lacných elektromobilov, poznáme cenu!

Volkswagen ID. 2all odštartuje éru lacných elektromobilov, poznáme cenu!
Zdroj | Volkswagen
Igor Neštrák
Volkswagen ID. 2all odštartuje éru lacných elektromobilov, poznáme cenu!
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Volkswagen prichádza s ďalším modelom z rodiny elektrických vozidiel ID. a poskytuje prvý pohľad na čisto elektrický Volkswagen ID. 2all s cenou necelých 25 000 €. Sériová verzia, ktorá príde na trh v roku 2025, bude založená na platforme MEB Entry a je jedným z desiatich nových elektrických modelov, ktoré Volkswagen uvedie na trh do roku 2026.

Nemecký výrobca modelom ID. 2all ukazuje, kam plánuje značku posunúť. Volkswagen chce byť blízko zákazníkov a ponúknuť im špičkové technológie v kombinácii s fantastickým dizajnom. Tieto štandardy si chce VW pri modeli ID. 2all udržať pri štartovacej cene pod hranicou 25 000 €.

Zdroj | Volkswagen
Obsah pokračuje pod reklamou

ID. 2all bude prvým vozidlom MEB s pohonom predných kolies, využíva veľkú flexibilitu, ktorú ponúka platforma modulárneho elektrického pohonu (MEB), a prináša nové štandardy z hľadiska technológie a každodennej použiteľnosti s platformou MEB Entry. Použitím platformy MEB Entry, je ID. 2all vybavený obzvlášť efektívnym pohonom, akumulátorom a technológiou nabíjania. 

Pre pohon slúži výkonný elektromotor s výkonom 166 kW/226 k a dojazdom až 450 kilometrov podľa cyklu WLTP. Volkswagen opäť kladie veľký dôraz na dizajn. ID. 2all je ukážkou nového dizajnového jazyka Volkswagenu, ktorý je založený na troch pilieroch stability, sympatickosti a nadšenia.

Hlavným prvkov nového dizajnového jazyka je dizajn C-stĺpika, typický pre prvú generáciu Volkswagenu Golf. ID. 2all je vôbec prvý Volkswagen s novou interpretáciou tohto podpisu. Medzi ďalšie dizajnové črty koncepčného auta patrí karoséria s jasným a mohutným postojom, prívetivá tvár, poriadna porcia dynamiky a nadčasová elegancia.

Interiéru dominuje prehľadný dizajn, ktorý sa vyznačuje kvalitným vzhľadom, osvetleným systémom infotainmentu s klasickým ovládaním hlasitosti a samostatným ovládaním klimatizácie. Objem batožinového priestoru je nadštandardných 490 – 1 330 litrov, čo sú hodnoty typické pre väčšie automobily.

Koncept Volkswagen ID. 2all využíva 400 Voltovú architektúru s maximálnym výkonom nabíjania 125 kW. Nabitie akumulátora z 10 na 80 % trvá približne 20 minút. Na rozdiel od sesterských modelov ID. bude po prvýkrát poháňaná predná náprava.

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvláda ID. 2all za menej ako 7 sekúnd. Pri celkovej dĺžke 4050 mm, šírke 1812 mm a výške 1530 mm sa vonkajšími rozmermi tento koncept najviac približuje k modelu Volkswagen Polo. Avšak rázvorom 2600 mm a veľkosťou vnútorného priestoru je priestorovo bližší väčšiemu modelu Golf.

Produkčná verzia ID. 2all je jedným z desiatich nových elektrických modelov, ktoré Volkswagen uvedie na trh do roku 2026. Volkswagen zároveň stále pracuje aj na elektromobile, ktorého cena bude nižšia ako v prípade ID. 2all a to menej ako 20 000 €. 

Zdroj