Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
12 správ

Google oznámil na CES 2024 Google viacero nových vylepšení ekosystému Chromecast. Ide napríklad rozšírenie podpory rýchleho párovania na Chromecast s Google, podporu TikTok, či prenášania obsahu zo Spotify a YouTube Music do zariadení Pixel. Zároveň sme sa dozvedeli, že vstavaný systém Chromecast prichádza do TV od LG.

Zobraziť celú správu

Portál 91mobiles zverejnil údajné schémy pre nový iPad Air vybavený väčším 12,9″ displejom, čo je značný nárast oproti súčasnému 10,9″ modelu. Nový iPad Air by veľkosťou displeja zodpovedal najväčšiemu iPadu Pro. Na uniknutých schémach vidieť, že nový iPad Air okrem väčšieho displeja príliš nemení priemyselný dizajn. Zdá sa však, že rozloženie zadného fotoaparátu bolo prepracované, pričom fotoaparát aj blesk sú teraz umiestnené vo vyčnievajúcom obdĺžnikovom module.

Zdroj | 91mobiles
Zobraziť celú správu

Pomaly sa začínajú objavovať úniky informácií o nových smarthodinkách od Samsungu. Zdá sa, že Galaxy Watch7 sa tento rok nedočkajú nového procesoru, ale budú mať rovnaký Exynos W940 ako sa nachádza v Samsung Galaxy Watch6. Nejde však o nič výnimočné, ani Apple Watch neprichádzajú každý rok s inovovanými procesormi.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

HMD Global tento rok zrejme uvedie na trh nový smartfón. Novinka bude prvým pôvodným zariadením HMD, teda nie pod znakčou Nokia. Nový únik poskytol prvý pohľad na pripravované zariadenie. Bude mať čierny chrbát s duálnym fotoaparátom, selfie kamera bude umiestnená v otvore v strede hornej časti displeja. Okrem dizajnu sa z uniknutého renderu nedá vyčítať nič iné, evidentne pôjde o lacný mobil so základnými funkciami.

Zdroj | 91mobiles
Zobraziť celú správu

Čínsky BYD môže priniesť do Európy dve terénne elektrické SUV, ktoré by mohli konkurovať Land Roveru Defender, Mercedesu triedy G a Fordu Bronco. BYD tvrdí, že ich vozidlo môže plávať na vode celých 30 minút. Má ísť o modely Yangwang U8 a Fang Cheng Bao 5. Luxusné U8 sa v Číne predáva zhruba za 139 000 €, poháňané je 49 kWh batériou a benzínovým motorom s dojazdom do 1 000 km.

Zobraziť celú správu

Ford znižuje výrobu F-150 Lightning kvôli nižšiemu dopytu, ako sa očakávalo. Od 1. apríla prechádza továreň Rouge Electric Vehicle Center v Michigane, kde sa vyrába elektrický pickup z dvoch zmien na jednu. To bude mať dopad na zamestnanosť, aktuálne tam pracuje zhruba 1 400 zamestnancov. Polovica z nich sa presunie do druhého montážneho závodu v Michigane, kde zavádza tretiu zmenu na výrobu modelov Bronco a Bronco Raptor, ako i nových Ranger a Ranger Raptor, aby uspokojil dopyt.

Zdroj | Ford
Zobraziť celú správu

X (bývalý Twitter) začína podporovať hlasové hovory a videohovory v systéme Android. Táto funkcia bola pre používateľov iOS dostupná už od októbra, teraz prichádza aj do Androidu. Ak však budete chcieť túto funkciu aktívne využívať, budete potrebovať predplatné X Premium. Používatelia na bezplatnej úrovni môžu prijímať iba prichádzajúce hovory. Táto funkcia by mala byť dostupná v časti Nastavenia > Súkromie a bezpečnosť > Priame správy > Povoliť audio a video hovory.

Zobraziť celú správu

Severnú časť USA zasiahla extrémna studená vlna. To malo za príčinu, že množstvo vozidiel Tesla sa nedokázalo nabíjať na staniciach Supercharger v Chicagu, kde bolo v noci aj -29 °C. O situácii informoval napríklad Fox News, ktorý potvrdil množstvo uviaznutých elektromobilov.

Zobraziť celú správu

Anker bola jednou z prvých spoločností, ktoré v auguste 2023 oznámili nabíjačky Qi2. Výrobca aktuálne predáva 3 modely, skladací 3-in-1 MagGo za 109,99 $, MagGo Power Bank s kapacitou 6 600 mAh za 69,99 $ a 8 in 1 MagGo Magnetic za 99,99 $.

Zdroj | Anker
Zobraziť celú správu

Začiatkom januára bola podaná žaloba na HP, že použila svoje aktualizácie firmvéru Dynamic Security na vytvorenie monopolu náhradných atramentových kaziet do tlačiarní. Žaloba bola podaná na americkom okresnom súde v Illinois, uvádza 11 žalobcov a požaduje súdny príkaz proti spoločnosti HP, ktorý požaduje, aby spoločnosť zakázala aktualizácie firmvéru tlačiarne, ktorá bráni používaniu atramentu inej značky ako HP. Žaloba tiež požaduje peňažné škody viac ako 5 000 000 dolárov a súdny proces pred porotou.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.