Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

13 správ

Akcie Aston Martin vzrástli skoro o 25 % po tom, čo výrobca luxusných áut oznámil investíciu čínskej Geely vo výške 269 miliónov libier. Spoločnosť Geely takto zdvojnásobila podiel, čím sa stala tretím najväčším akcionárom, investícia poskytne jej 17 % podiel v spoločnosti a oprávňuje ju na jedno miesto v správnej rade, za druhým akcionárom Saudskoarabského verejného investičného fondu (PIF).

Zobraziť celú správu

Zdá sa, že ide o nekonečný príbeh s nakazenými lacnými zariadeniami. Bezpečnostná firma Trend Micro zistila, že viaceré zariadenia so systémom Android boli dodané s predinštalovaným malvérom, ktorý nebolo možné odstrániť bežným spôsobom. Ide až o 8,9 milióna telefónov zahŕňajúcich až 50 rôznych značiek bolo infikovaných škodlivým softvérom. Aby toho nebolo málo, TechCrunch informoval, že bol zistený škodlivý softvér v TV boxoch, ktoré predáva Amazon. Ide o modely T95 s h616, kde sa môže nainštalovať akúkoľvek aplikácia, ktorú tvorcovia škodlivého softvéru chcú.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Medzi najnovšie funkcie dostupnosti od Googlu patrí šikovné využitie AI. Spoločnosť aktualizuje svoju aplikáciu Lookout pre Android o funkciu „obrázková otázka a odpoveď“, ktorá využíva AI vyvinutú DeepMind na vypracovanie popisov obrázkov bez titulkov alebo alternatívneho textu. Ak aplikácia napríklad uvidí psa, môžete sa ho opýtať (napísaním alebo hlasom), či je šteniatko hravé. Google zatiaľ novú funkciu testuje.

Zobraziť celú správu

Telekom zaradil do svojej ponuky Huawei 60 Pro. Nová vlajková loď má opäť prepracovaný trojitý fotoaparát vhodný aj pre výborné zábery pri slabších svetelných podmienkach. Hlavný snímač má variabilnú clonu od f/1,4 po f/4,0 a snímač so 48 Mpx rozlíšením. Periskopový objektív ponúka až 200-násobný zoom, optické priblíženie je 3,5-násobné. LTPO OLED displej má 6,67″ a je vybavený variabilnou obnovovaciou frekvenciou od 1 Hz po 120 Hz. O dostatok výkonu sa stará moderný Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Batéria má 4 815 mAh, 88 W nabíjanie ju nabije na 50 % za 10 minút.

Zdroj | Huawei
Zobraziť celú správu

Ďalší PlayStation Showcase od Sony sa uskutoční už na budúci týždeň. Stream budete môcť sledovať 24. mája o 16:00 ET na YouTube a Twitchi. Spoločnosť tvrdí, že prezentácia potrvá niečo vyše hodiny a zameria sa na hry PS5 a PS VR2. Očakávajte, že uvidíte tituly od Sony, ako aj hry od partnerov tretích strán a nezávislých štúdií.

Zobraziť celú správu

BMW a TYDE spojili svoje sily, aby vytvorili netradičnú elektrickú loď kde sa spájajú odborné znalosti BMW v jachtárskych pretekoch a remeselnú zručnosť TYDE. Výsledkom je elegantné a ekologické plavidlo s maximálnou rýchlosťou 30 uzlov (54 km/h). Unikátom je originálna nahrávka, ktorú skomponoval známy Hans Zimmer.

Zobraziť celú správu

Volvo Cars investovalo do startupu dcbel, ktorý ponúka all-in-one systém obojsmerného nabíjania elektromobilov. Energetická stanica dcbel r16 predstavuje plnohodnotný ekosystém obnoviteľnej energie so solárnou energiou, obojsmerným nabíjaním pre záložné napájanie a smart systémom riadenia energie pre domácnosť. Operačný systém „all-in-one“ od dcbel, Orchestrate OS, sa synchronizuje s domácou výrobou solárnej energie a stacionárnym úložiskom batérie. Pomocou vlastných aplikácií energetická stanica vypočítava každých päť minút najlepšie spôsoby využitia, skladovania resp. predaja domácej energie. Majitelia domov si môžu udržať plnú kontrolu nad svojou energiou pomocou smartfónu a ďalších pripojených zariadení.

Zobraziť celú správu

Slovenská sporiteľňa už zapla funkciu výberov z bankomatov pomocou smartfónu. Jednorazový kód pre výber peňazí z bankomatu má platnosť 15 minút. Podobnú službu doteraz ponúkali Tatra banka, VÚB banka a Prima banka.

Zobraziť celú správu

Umelá inteligencia Google teraz dokáže odpovedať na otázky o obrázkoch bez titulkov. Zatiaľ čo popisy AI sú užitočné, funkcia Q&A môže poskytnúť podrobnosti, ktoré by za normálnych okolností vyžadovali vstup iného človeka.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.