Reklama

Suzuki Vitara Hybrid je rodinné SUV v skvelej forme a za výbornú cenu

TECHBOX

Suzuki Vitara je dlhodobo obľúbený model nielen na Slovensku, pričom v najnovšej verzii prichádza s praktickým hybridným systémom bez nutnosti nabíjania.

Svieži vzhľad, bohatú výbavu či moderné technológie aj v oblasti asistenčných systémov si pritom budete môcť dovoliť. Spoznajte ikonu svojej kategórie s nami.

Mali sme možnosť vyskúšať si, čo ponúkne najnovšia Suzuki Vitara Hybrid, ktorej cena „podržte sa“, začína v akciovom cenníku na 19 990 €. Áno, treba to povedať hneď na zažiatku, hybridnú Vitaru si viete kúpiť aj pod 20-tisíc eur. Veríme, že sme práve mnohých z vás potešili. A keďže ide o vskutku atraktívne rodinné SUV, ukážeme vám ho v našom novom seriáli podrobnejšie. V našom prípade sme jazdili najvyšiu výbavu Elegance+, aby ste spoznali, čo všetko si môžete do modelu Vitara dopriať.

Obsah pokračuje pod reklamou

Už na prvý pohľad treba uznať, že Vitara má krivky, do ktorých sa zahľadíte. Vpredu dominuje výrazná. maska chladiča s vertikálnym rebrovaním a nechýbajú LED svetlá. Už od výbavy Comfort oceníte aj výrazné strieborné prvky v prednom nárazníku, vďaka ktorým Vitara pôsobí hodnotnejšie, ale najmä akoby sa na vás neustále usmievala.

Ak si navyše vyberiete výraznejší lak dokonca s dvojfarebným lakovaním, ako v našom prípade (Solar Yellow Pearl/Cosmic Black Pearl), pozornosť bude zaručená. Práve dvojfarebná metalíza je rozhodne to, čím sa odlíšite. Príplatok za takúto kombináciu je síce 1 050 €, ale Vitare sa nesmierne hodí. Všimnite si aj čierne lakované spätné zrkadlá či 17″ leštené zliatinové disky. Musíme uznať, že dizajn modelu dotiahli tvorcovia do dokonalosti.

Vzadu neprehliadnete veľké LED svetlá, a treba povedať, že umiestnenie cúvacieho svetla v spodnom nárazníku je mimoriadne praktické. Priestor za vami v noci výborne osvetlí, čo sa hodí aj preto, že súčasťou môže byť i cúvacia kamera. O tom, že pod kapotou máte úspornú motorizáciu svedčí výraznejší modrý nápis Hybrid hneď pod označením VITARA. A ak ste si všimli „malý“ čierny štvorček na veku zadného kufra, tak vedzte, že ide o mimoriadne praktickú možnosť uzamknúť automobil pri bezkľúčovom systéme. Áno, bezkľúčové odomykanie a štart si môžete dopriať už od výbavy Elegance.

Ak sa vám Vitara páči zvonku, bude sa vám aj zvnútra. V našom prípade sme si užívali na danú triedy až nadpriemerne spracované sedadlá s kombináciou poťahu zo syntetickej kože a semišu. Najmä semiš uprostred sedadiel bolo to, čo sme si počas celého týždňa s Vitarou užívali asi najviac – teplé, príjemné a ešte aj pekné. Totiž všimnite si na fotografii štruktúru semišu na sedadlách. Za také niečo by sa nemuseli hanbiť ani prémiové modely, vy to dostanete v cenovo dostupnom SUV.

A čo interiér? Pozrite sa, má všetko, čo od moderného auta súčasnosti očakávate. Palubná doska poteší mäkčenými plastami vo vrchnej časti či 7-palcovým dotykovým displejom uprostred. Panel automatickej klimatizácie našťastie nie je dotykový a bude jej nastavenie hračkou. Nás milo potešil aj 4,2-palcový multifunkčný farebný displej uprostred prístrojového panela. Tu si viete zobraziť rôzne funkcie, vrátane asistentov ako napríklad adaptívny tempomat, no vidíte tu aj fukčnosť hybridného systému alebo veľmi pekne spracovanú grafiku pri výbere jazdných režimov.

Aj volant poteší hardvérovými tlačidlami, vďaka ktorým viete ovládať kompletný infotainment či funkcie tempomatu alebo telefónu. Jediné, čo nám tu asi chýbalo je bezdrôtové nabíjanie telefónu. Naopak treba pochváliť zvuk audiosystému, ten patril k jedným z najväčších prekvapení – hrá na svoju kategóriu naozaj skvelo.

V našom prípade sme si užívali aj otváraciu panoramatickú strechu. A to nie hociakú, totiž otvára sa takmer celá, čo môže v lete pôsobiť ako „mini“ kabriolet. Toto bolo jedno veľmi milé prekvapenie, takéto dvojité posúvanie sme už dlho nevideli a považujeme ho za výborné riešenie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak vás zaujíma batožinový priestor, tak vedzte, že pri mild-hybride máte k dispozícii 375 litrov, čo je absolútne postačujúce aj na rodinnú dovolenku. Ak sa však rozhodnete pre full hybridnú verziu s označením 1,5 l DualJet Hybnrid, v tomto prípade sa priestor zmenší na 289 litrov. Čo však príjemne prekvapí je svelá výška, ktorá je 185 mm. Takto sa s Vitarou nebudete v mestách trápiť ani s väčšími obrubníkmi.

Ako Suzuki Vitara Hybrid jazdí, čo všetko ponúka infotainment a aké asistenčné systémy v novinke nájdete, to všetko sa dozviete v ďalších častiach nášho nového seriálu. Len pripomíname, že Suzuki Vitara Hybrid začína na akciovej cene 19 990 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.