Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smartfón so 120 Hz AMOLED displejom za 200 eur? Našli sme ho!

Smartfón so 120 Hz AMOLED displejom za 200 eur? Našli sme ho!
TECHBOX
Smartfón so 120 Hz AMOLED displejom za 200 eur? Našli sme ho!

Smartfóny sú v prvom rade o displejoch, pretože na tie sa budete pozerať 100 % času, teda pokiaľ nebudete obdivovať dizajn zariadenia.

Dnes už prebrali väčšinu AMOLED displeje a trendom je aj vyššia obnovovacia frekvencia. Myslíte si, že takýto špičkový displej nájdete aj v smartfóne za 200 eur? Verte nám, že áno!

Poznáme totiž smartfón, ktorý disponuje 6,67-palcovým AMOLED displejom so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Maximálny jas takéhoto špičkového displeja dosahuje úroveň až 1 200 nitov a kryje ho dokonca odolné sklo Corning Gorilla Glass 3.

Obsah pokračuje pod reklamou

Týmito parametrami donedávna disponovali vlajkové lode za viac ako 1 000 eur! Teraz takýto displej nájdete aj v príjemnom kúsku za pätinovú cenu. Čo je to ale ten AMOLED displej a prečo ho všetci tak chvália?

AMOLED je skratka pre Active-Matrix Organic Light Emitting Diode, pričom ide o typ displeja, ktorý je vyrábaný tak, že každý pixel vytvára svoje vlastné svetlo. Tento typ displeja má vysokú kvalitu farieb a kontrastu a môže byť oveľa tenší ako tradičné displeje, pretože nepotrebuje podsvietenie.

Aké má výhody v smartfónoch? AMOLED displeje sú energeticky úsporné a majú vysokú čitateľnosť aj na priamom slnečnom svetle. Výroba AMOLED displejov je však drahšia ako výroba tradičných LCD displejov, pretože každý pixel musí byť vyrábaný samostatne.

Jednoducho povedané, s AMOLED displejom budete mať krajšie a sýtejšie farby, pričom čierna farba bude skutočne čierna a nie len taká tmavosivá. To vám spestrí zážitok z pozerania filmov, fotografií alebo hrania hier!

Možno ste niekde započuli okrem AMOLED displejov aj slovíčko OLED. Rozdiel medzi nimi je taký, že AMOLED displeje sú vylepšenou verziou OLED displejov a majú niektoré dodatočné vlastnosti, ktoré ich robia efektívnejšími.

Pozrite si

Séria Redmi Note 12 – trojica modelov, trojica prekvapení!

AMOLED displeje používajú aktívnu maticu, ktorá zvyšuje presnosť a rýchlosť displeja. Okrem toho, AMOLED displeje majú výrazne lepšiu energetickú účinnosť ako OLED displeje, pretože môžu úplne vypnúť nevyužívané pixely, a tak šetriť energiu.

Dôležitým parametrom pri moderných smartfónoch je aj vyššia obnovovacia frekvencia, ktorá rozhodne spríjemní používanie smartfónu. Čím vyššia je obnovovacia frekvencia, tým plynulejšie a menej rozmazané sú pohyby na obrazovke a lepšie sa tým dajú zobrazovať rýchlo sa pohybujúce objekty.

Pozrite si

Séria Redmi Note a jej história, v čom je najväčší úspech týchto smartfónov?

Väčšina výrobcov už na tento trend naskočila, pričom herné smartfóny dosahujú úroveň aj 165 Hz. Rozdiel oproti 60 Hz zbadáte už pri 90 Hz, ale pri 120 Hz to už bude skutočne o inom. Zrazu sa vám váš smartfón bude zdať oveľa plynulejší a to je to, o čo tu ide.

Tak ktorý to je? Prezradíme, že už základný model Redmi Note 12 disponuje oboma týmito vychytávkami, teda AMOLED displejom a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou, čo z neho robia skutočne skvelé zariadenie, pričom jeho cena je 199 eur. Ak zaujal aj vás, tak je dostupný v internetovom obchode mi-store.sk vo viacerých atraktívnych farbách a samozrejme u vybraných predajcov na Slovensku.