Reklama
11 správ

Falošná kryptopeňaženka na Apple App Store ukradla peniaze používateľom. Vývojári z Rabby Wallet varovali, že falošná aplikácia pre iOS sa vydáva za ich kryptopeňaženku v App Store. Je iróniou, že legitímnu aplikáciu stále kontroloval Apple, zatiaľ čo falošná aplikácia bola v prevádzke niekoľko dní, kým ju Apple dnes definitívne neodstránil z App Store. Používatelia prišli spolu o státisíce dolárov.

Zobraziť celú správu

Interné dokumenty ukazujú, že elektrické SUV Fisker Ocean má vážne problémy. Problémy zahŕňali straty výkonu, chybné regeneračné brzdy, nefunkčné prívesky na kľúče či dokonca vyletenie kapoty. Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky momentálne vyšetruje problémy s brzdením, o ktorých tvrdí Fisker, že ich vyriešil. Problémov je však oveľa viac, spoločnosť okre toho ani nedosahuje interné ciele predaja.

Zobraziť celú správu

Plug-in hybridné BMW i8 skončilo v roku 2020 bez priameho nástupcu, no zámerom výrobcu nebolo nechať miesto v ponuke navždy prázdne. Početné správy, ktoré šírili fámy, boli čiastočne pravdivé: BMW takmer vymenilo i8 za kupé inšpirované M1. Dizajnový šéf BMW Domagoj Dukec zverejnil na svojom instagramovom účte rendery nízko položeného kupé s názvom I16. Vysvetlil, že model bol vyvinutý ako náhrada za i8, že svoju kompozitnú štruktúru zdieľal so zamýšľaným predchodcom a že bol vytvorený za menej ako rok.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Xiaomi 14 Ultra bude globálne debutovať na výstave MWC 2024. Teraz spoločnosť predstavila prvý oficiálny pohľad na smartfón a zároveň potvrdila niekoľko ďalších podrobností. Hlavný fotoaparát bude mať 50 Mpx s variabilnou clonou. Ďalšie fotoaparáty budú mať 50 Mpx 3,2-násobný a 50 Mpx 5-násobný optický zoom.

Zobraziť celú správu

Google sprístupnil Android 15 Developer Preview 1 pre Pixely. Je to už 9. rok, kedy Google poskytuje skorý pohľad na smer, ktorým sa pustí Android pred spustením stabilnej verzie koncom roka. Už 5. rok sa tak deje vo februári, aby mali vývojári viac času na poskytovanie spätnej väzby a aktualizácie aplikácií. Vývojárska verzia sa dá spustiť na Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a, Pixel Tablet, Pixel Fold, Pixel 8 a Pixel 8 Pro a emulátore Android.

Zobraziť celú správu

Apple odstraňuje možnosť inštalovať webové aplikácie na domácu obrazovku z iPhonov a iPadov v Európe. Tvrdí, že nedokáže zabezpečiť webové aplikácie na domácej obrazovke pomocou nástrojov prehliadačov tretích strán. Táto možnosť mala prísť s iOS 17.4, no teraz tvrdí, že je príliš ťažké naďalej ponúkať túto funkciu podľa nového zákona Európskej únie o digitálnych trhoch (DMA). Apple je povinný dodržiavať zákon od 6. marca. Apple uviedol, že túto zmenu vyžaduje požiadavka umožniť vývojárom „používať alternatívne motory prehliadačov – iné ako WebKit – pre špeciálne aplikácie prehliadača a aplikácie poskytujúce možnosti prehliadania v aplikáciách v EÚ“.

Zobraziť celú správu

Objavili sa správy, že Porsche vyvíja luxusný elektrický van, ktorý by konkuroval Volvu EM90. Šéf dizajnu Porsche Peter Varga povedal, že dodávka je teraz „veľmi zaujímavá“ v kombinácii s luxusom. Po uvedení elektromobilu Macan sa ho reportér z Top Gear Netherlands spýtal, či je možné uvažovať o vane, akým je Porsche Vision Renndienst. Milovníci Porsche s túžbou po priestore dostávajú dobrú správu. Cayenne bude mať veľkého brata, do ktorého sa pravdepodobne zmestí sedem ľudí. Porsche bude toto nové SUV pracovne označovať ako K1.

Zobraziť celú správu

EÚ uloží Apple obrovskú pokutu. Má ísť o 500 miliónov € za potlačenie konkurencie proti Apple Music. Pokuta prichádza po tom, ako regulačné orgány v Bruseli prešetrili sťažnosť Spotify, že Apple zabránil aplikáciám informovať používateľov o lacnejších alternatívach k hudobnej službe Apple. Problém spočíva v snahe Apple udržať aplikácie a používateľov v platobnom systéme App Store. Spotify sa v roku 2019 sťažovalo, že pravidlá Apple obmedzili konkurenciu voči Apple Music. Od minulého roku sa kvôli tomu spustilo vyšetrovanie EÚ. Apple už hrozili oveľa väčšie pokuty, v roku 2023 to bolo 10 % globálnych tržieb, čo je zhruba 40 miliárd dolárov.

Zobraziť celú správu

NASA vyzvala dobrovoľníkov, aby sa zúčastnili na svojej druhej celoročnej simulovanej misii na Marse Analógový prieskum zdravia a výkonnosti posádky (CHAPEA 2). Počas trvania misie, ktorá sa začne na jar 2025, budú štyria vybraní členovia posádky ubytovaní v 3D tlačenom prostredí s rozlohou 518 m³ v Houstone. NASA prijíma žiadosti na webstránke do 2. apríla. Ide platenú činnosť, NASA však neoznámila výšku odškodnenia.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.