Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

12 správ

Google oznámil prichádzajúcu aktualizáciu Android pre autá. Operačný systém dostáva nové aplikácie, vybrané modely áut získajú sadu nových zábavných aplikácií, ako sú Max a Peacock. Aplikácie prichádzajú do modelov so vstavaným Google, ktoré podporujú video, napríklad Polestar, Volvo či Renault. Autá s Android Automotive získajú Google Cast ako súčasť pripravovanej aktualizácie, ktorá používateľom umožní streamovať obsah z telefónov a tabletov. Modely Rivian budú prvé, ktoré získajú túto funkciu, neskôr pribudnú ďalší výrobcovia.

Zobraziť celú správu

Sony Music Group upozorňuje technologické spoločnosti a hudobných streamerov s dôrazným varovaním pred neoprávneným použitím jej obsahu. Spoločnosť rozposlala listy viac ako 700 spoločnostiam v snahe ochrániť svoje duševné vlastníctvo, ktoré zahŕňa obal albumu, metadáta, hudobné kompozície a texty, pred použitím na trénovanie modelov AI.

Zobraziť celú správu

TikTok aktuálne testuje 60-minútové nahrávanie videí. Nová funkcia je momentálne dostupná pre obmedzenú skupinu používateľov na vybraných trhoch, nie sú známe ďalšie plány na širšie sprístupnenie, no idea je jasná, s dlhším obsahom môže TikTok prilákať aj niektorých divákov z YouTube, ktorí hľadajú krátke videá.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nová správa z prostredia dodávateľského reťazci hovorí, že batérie v iPhone 16 bude mať väčšiu hustotu energie ako terajšie iPhony. To by mohlo poskytnúť zariadeniu dlhšiu výdrž, no Apple sa tiež môže rozhodnúť použiť menšiu batériu. Apple tiež plánuje vymeniť hliníkové puzdro batérie za nehrdzavejúcu oceľ. To by im pridalo na výkone, no bol by to prekvapivý krok, pretože že energeticky hustejšia batéria sa bude rýchlejšie zohrievať (nehrdzavejúca oceľ je menej účinná pri odvádzaní vzniknutého tepla).

Zobraziť celú správu

Nové skladacie smartfóny od Samsungu budú zrejme čoskoro predstavené. Podľa očakávanie to bude dvojica Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6. Ešte oficiálnym oznámením nový benchmark poodhalil kľúčové špecifikácie Galaxy Z Fold6. Poháňať ho bude Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 s 12 GB RAM s predinštalovaným Androidom 14. Veľkosť pamäte bude 256 GB, 512 GB a 1 TB, kapacita batérie by mala byť 4 400 mAh s podporou 25 W káblového, 15 W bezdrôtového a 4,5 W reverzného nabíjania.

Zobraziť celú správu

Volkswagen odstúpil od rokovaní s Renaultom o spoločnom vývoji cenovo dostupnej elektrickej verzie kompaktného auta Twingo. Uviedli to až tri zdroje oboznámené so situáciou. Neúspešné rokovania znamenajú, že nemecká automobilka bude musieť vyvinúť svoj vlastný cenovo dostupný elektromobil. Renault bude pokračovať v navrhovaní svojho elektrického Twinga, jeho uvedenie na trh je naplánované na rok 2026

Zobraziť celú správu

19. až 24. mája vo francúzskom Nogare sa budú konať medzinárodné preteky v úspornej jazde Shell Eco-marathon. Pretekov sa zúčastní takmer 120 tímov z 25 krajín Európy a Afriky. Tohto podujatia sa zúčastnia aj dva študentské tímy zo Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave a jeden zo Strojníckej fakulty TUKE v Košiciach.

Zobraziť celú správu

YouTube kanál Phone Repair Guru zverejnil video, ktoré ukazuje rozobratý iPad Pro a vymenováva výhody a nevýhody nového tabletu s procesorom M4. Zistenia poukazujú na niektoré z kľúčových zmien, ktoré Apple predstavil s najnovšou generáciou iPadu Pro, ako aj na to, koľko technológií obsahuje najtenší produkt spoločnosti vôbec.

https://youtu.be/HvW-I8EczZ4
Zobraziť celú správu

Thunderbolt Share od Intelu uľahčuje presúvanie veľkých súborov medzi počítačmi. Nová softvérová aplikácia umožní synchronizovať súbory medzi počítačmi prostredníctvom rozhrania alebo zobraziť priečinky viacerých počítačov. Prvé zariadenia s podporou Thunderbolt Share budú dostupné v druhej polovici roku 2024.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.