Reklama

Dnes je Európska noc múzeí a galérií. Tento rok aj so súťažou

Zdroj | NMAG
Richard Pliešovský
Zdroj | NMAG
Zdroj | NMAG

Tretia sobota v mesiaci máj je práve dnes, 18. mája 2024. Prináša 20. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií vďaka ktorému budú dnes mnohé kultúrne inštitúcie netradične otvorené od súmraku do polnoci.

Tešiť sa môžete na rozmanitý program. Webstránka sľubuje „zábavné prehliadky so sprievodom, prehliadky s poučením, workshopy, premietania, živé vystúpenia, kultúrne podujatia poskytnú návštevníkovi netradičný zážitok z múzea či galérie“.

Pozrite si

Je vašim snom navštíviť Louvre? Teraz to môžete on-line

Obsah pokračuje pod reklamou

Múzeá a galérie majú za súmraku úplne inú atmosféru. Mnohí návštevníci už dávnejšie prišli na chuť takejto prehliadky a aj tento rok sa chystajú poprechádzať tajomnými chodbami, obdivovať diela v originálnej atmosfére.

Samozrejme, Európska noc múzeí a galérií je veľkou akciou pre rodiny s deťmi, ktorým sa takto môže priblížiť história bez toho, aby sa nudili. Takto môžu detailnejšie spoznať tajomstvá, ktoré skrývajú inštitúcie zapojené do podujatia. Viac informácií nájdete aj na Facebooku, alebo na webovej stránke Noc múzeí a galérií.

Zdroj | Mestská galéria Rimavská Sobota

Novinkou je možnosť zúčastniť sa súťaže na Instagrame. Hrať môžete o zaujímavé zážitkové a vecné ceny zverejnením fotografie na Instagrame z Noci múzeí a galérií 2024 (fotografia z výstavy, živého podujatia a podobného podujatia). K fotografii treba pridať hešteg #nmag2024sutaz. Zapojiť sa môže každý návštevník nad 16 rokov, ktorý má aktivovaný verejný profil na Instagrame.

Ceny poskytnú Slovenské národné múzeum, Slovenská národná galéria, Múzeum mesta Bratislavy, ÚĽUV, Galéria Starý a Slovakiana Avion.

Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo. Rozhodnutie o Medzinárodnom dní múzeí prijala generálna konferencia Medzinárodnej rady múzeí ICOM v Moskve v roku 1977. Rezolúciu o ustanovení 18. mája za Medzinárodný deň múzeí podporilo 108 národných výborov.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.