Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

16 správ

Skupina O2, ktorú tvoria spoločnosti O2 Slovakia a O2 Business Services, vykázala výnosy vo výške 83 mil. eur a koncom marca evidovala 2,35 mil. aktívnych SIM kariet. Nové O2 Paušály, ktoré O2 predstavilo koncom januára, prinášajú zákazníkom nové možnosti v oblasti obsahu a zábavy. Okrem najväčšej novinky – Netflixu, ktorý zákazníci môžu získať už v cene paušálu, prinieslo O2 na trh aj službu Cashback, alebo zvýhodnenie kúpy nového zariadenia aj výkupom toho predchádzajúceho. V polovici marca pokrývalo O2 vlastnou 5G sieťou vyše 38 % ľudí na Slovensku. 4G LTE sieť bola dostupná pre vyše 97 % a 2G pre 99,7 % ľudí. Služba bezdrôtového vysokorýchlostného domáceho internetu od O2 (3,5 a 3,7 GHz) bola dostupná pre vyše 75 % ľudí v jej pokrytí.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

TopDnes štartuje premiéra akčného filmu Rýchlo a zbesilo 10. Film sa u nás vysiela aj v kinosálach 4DX či SUPERSCEEN v Cinema City Aupark. Ak si však na film v Cienma City kúpite vstupenku a zaregistrujete ju do 24.5.2023, môžete vyhrať výlet pre 2 do Londýna s akčným vodičským zážitkom na závodnej dráhe Hemel Hempstead.

Zdroj | CinemaCity
Zobraziť celú správu

Telekom zmení od 28. júna 2023 viaceré podmienky na predplatených kartách Easy a Predplatenka. Aktuálne sa pri dennom využívaní strhne 50 centov a zákazník môže využiť 200 MB (EASY), resp. 300 MB (Predplatenka) za túto cenu. Po novom bude míňať zákazník za dáta postupne, nezaplatí naraz 50 centov. 1 MB sa bude účtovať sumou 10 centov, kým nedosiahne úroveň 1 eur. Tam sa účtovanie zastaví, v ten deň môže zákazník minúť 1 GB na Predplatenke, resp. 500 MB na EASY. Druhou zmenou je zmena ceny balíčka Nekonečne pripojenie na 10 dní, po novom bude stáť 5 €. Od 28. júna 2023 prestanú platiť denné limity pri volaniach a SMS. Zákazník môže volať za nezmenených 10 centov za minútu do všetkých sietí. Rovnako bude fungovať aj posielanie SMS správ – za rovnakú cenu 10 centov, ale už bez denného limitu 50 centov.

Zobraziť celú správu

Druhý ročník súťaže v programovaní pre školy ENTER Programiáda pozná finálovú desiatku, ktorá sa posúva do záverečného kola a zabojuje o prvé miesta. Do aktuálneho ročníka prišlo až 76 projektov zo 62 škôl, čo je takmer dvojnásobne viac, ako minulý rok Úlohou tímov bolo vypracovať projekt, ktorý by mal priniesť zlepšenie vo vybranej oblasti pri použití micro:bitov – malých programovateľných počítačov. 

Zobraziť celú správu

Apple predstavil najnovšie slúchadlá Beats Studio Buds +. Ide o dobrý pomer výkon/cena – novinka je vybavená vylepšeným aktívnym potlačením hluku (ANC) a dlhšou výdržou batérie. Beats obsahujú vlastný čip Beats Proprietary Platform, ten podporuje párovanie jedným dotykom so zariadeniami Apple, podporu Hey Siri a Apple Find My, ako i prepínanie zariadení cez iCloud. Novinkou je, že slúchadlá sú kompatibilné aj s Google Fast Pair, Google Find My Device a prepínaním zvuku medzi širším spektrom zariadení a operačných systémov. Apple uvádza, že ANC a hlasové snímanie počas hovorov na Studio Buds + sú oveľa vylepšené vďaka 3x väčším mikrofónom. Získate tiež podporu priestorového zvuku pre Dolby Atmos. Slúchadlá sú odolné voči striekajúcej vode (IPX4). Nová „farba“ je v skutočnosti priesvitný obal silne pripomínajúci modely od Nothing. Predávajú sa za 199,99 eur.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Až 38 % Slovákov využíva streamovacie služby. Platí, že priemerne majú ľudia prístup k dvom takýmto službám. Najsilnejším hráčom na slovenskom a českom trhu je s veľkým náskokom Netflix. Nasleduje ho HBO Max, Voyo a Disney+. 

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Apple spúšťa SOS cez satelit v Austrálii a na Novom Zélande. Technicky ide o platenú službu, ale súčasní majitelia sú zaregistrovaní zadarmo na 2 roky. Táto funkcia je dostupná pre iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro a 14 Pro Max.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.