Reklama

6 nových áut do 12 990 eur, ktoré si dnes môžete kúpiť

Zdroj | Bruce Mars/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Bruce Mars/Unsplash
Zdroj | Bruce Mars/Unsplash

Nie je žiadnym tajomstvom, že ceny automobilov išli poriadne hore. Dnes je možné, že dokážete predať svoju mladšiu jazdenku dokonca drahšie, než za čo ste ju kúpili.

Nové auto do 10-tisíc eur? Na to dnes už zabudnite. Koľko eur si teda musíte pripraviť, ak sa rozhodnete kúpiť novučičké vozidlo?

Pozreli sme sa na cenníky slovenských predajcov a našli sme 6 modelov v cene, ktorá sa kedysi „bežnej“ štartovacej hranici približuje najviac. Najlacnejší nový model vás dnes na Slovensku vyjde na 10 840 eur, najdrahší z nami nájdenej šestice stojí 12 990 eur. Aj keď sme sa snažili nájsť a pozorne prezrieť ponuky všetkých predajcov, mohlo sa stať, že nám nejaký model unikol. Treba tiež myslieť na to, že ceny sa menia – častokrát môžete dostať lepšiu ponuku, ako je tá oficiálna cenníková, čo je len a len dobre. Treba povedať i to, že síce autá sú dnes drahšie, no sú aj výrazne bezpečnejšie. Jednoducho nové technológie a bezpečnosť sú jedným z dôvodov, prečo si dnes pri ich kúpe priplatíme.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Dacia Sandero

od 11 250 eur Dacia Sandero

V našom rebríčku nechýba obľúbená Dacia. Časy, kedy Dacie začínali na cene okol 6-tisíc eur sú však už dávnou minulosťou. Do Talianska sme síce cestovali na Joggeri, ale aj Sandero má svoje čaro. Za cenu mierne prevyšujúcu 11-tisíc získate 0,999-litrový motor s výkonom 49 kW (67 koní) s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. O bezpečnosť sa stará 6 airbagov a AEBS, predné okná sú elektrické. Ani v tejto výbave nechýbajú denné a stretávacie LED svetlomety, či multimediálny systém Media Control. Priemerná spotreba je 5,2 l (WLTP).

Zdroj | Dacia
2.

Hyundai i10

od 11 690 eur Hyundai i10

Ďalší model, ktorý je aktuálne na druhom mieste, je Hyundai i10 po facelifte, ktorý si kúpite za 11 690 eur. Napriek tomu ponúka slušnú konektivitu, čím sa dostáva na čelo svojej triedy. V základnej výbave nájdete airbag vodiča a spolujazdca + predné bočné airbagy a okenné airbagy vpredu a vzadu. Nechýba ABS + BAS, stabilizačný systém ESC s manažmentom stability vozidla VSM.

Ďalej môžeme spomenúť elektrické ovládanie predných okien, systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA), varovanie pred čelným nárazom (FCW), rádio s RDS & DAB, 2 reproduktory, imobilizér a centrálne zamykanie. 1-litrový motor má výkon 49,3 kW (67 koní) a kombinovanú spotrebu 5 l (WLTP).

Pozrite si

7 nových vozidiel do 14 590 €, ktoré stoja za zváženie aj počas inflácie

Dôležité je upozorniť, že cena 11 690 eur je aktuálna akciová cena po uplatnení zľavy 1 500 eur, ktorú Hyundai ponúka len pri financovaní nákupu vozidla prostredníctvom produktov financovania a zároveň využití benefitu Zimné pneumatiky alebo využitím benefitu Zimné pneumatiky v prípade platby v hotovosti.

Zdroj | Hyundai
3.

Mitsubishi Space Star

od 11 720 eur Mitsubishi

Za dobrú cenu si môžete kúpiť je Mitsubishi Space Star. Cenníková suma za výbavu Inform je 11 720 eur. Space Star v základnej verzii ponúka 6 airbagov, bezpečnostné systémy ABS, ASC, TCL, HSA; elektrické ovládanie predných okien, dažďový a svetelný senzor, zatmavené zadné sklá, zadný strešný spojler či LED brzdové svetlo. Má 14″ disky z ľahkých zliatin. Poháňa ho úsporný 3-valec s objemom 1,2 l s kombinovanou spotrebou 4,9 – 5,0 l/100 km a výkonom 52 kW (71 k).

4.

Hyundai i20

od 12 040 eur Hyundai i20

Hyundai i20 je ďalším modelom v našom hľadáčiku, zaujme nielen vzhľadom, ale i skvelou cenou v základe (Classic). Má 1,2 l motor s výkonom 62 kW (84 koní). O bezpečnosť sa stará airbag vodiča a spolujazdca + predné bočné airbagy a okenné airbagy vpredu i vzadu; systémy ABS+ ESC+ HAC+ MCB, asistent sledovania dopravných značiek (ISLA) či upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách ROA bez senzorov. Ekologickejšiu jazdu zabezpečuje Stop Go systém so systémom inteligentného manažmentu alternátora. Prístrojová doska Supervision má 3,5“ monochromatický LCD displej.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dôležité je však upozorniť, že cena 12 040 eur je aktuálna akciová cena po uplatnení zľavy 1 500 eur, ktorú Hyundai ponúka len pri financovaní nákupu vozidla prostredníctvom produktov financovania a zároveň využití benefitu Zimné pneumatiky alebo využitím benefitu Zimné pneumatiky v prípade platby v hotovosti.

Zdroj | Hyundai
5.

Kia Picanto

od 12 140 eur Kia Picanto

Kia Picanto v základe ponúka 1-litrový DPi motor s výkonom 49 kW (67 koní) a priemernou spotrebou 5,1 l (WLTP). Poteší 7-ročná záruka, resp 150 000 km (do 3 rokov neobmedzená, od 4 rokov 150 000 km). Výbava Silver ponúka napríklad ABS, ESC + HAC, airbag vodiča a spolujazdca + bočné airbagy predných sedadiel a hlavové airbagy. Nájdete tu elektrické ovládanie predných okien, manuálnu klimatizáciu, palubný počítač s 2,6” monochromatickým LCD displejom, rádio, USB-A vstup, 2 reproduktory, ovládanie audiosystému na volante a Bluetooth handsfree sadu.

Zdroj | Kia
6.

Kia Rio

od 12 690 eur Kia Rio

Kiu Rio si môžete kúpiť za necelých 12 690 eur. Za túto cenu dostanete 7-ročnú záruku a výbavu Silver. Vozidlo má 1,2 DPi benzínový motor s manuálnou prevodovkou a výkonom 61,8 kW (84 koní). Kombinovaná spotreba je 5,3 l/100 km (WLTP). Vo výbave nechýba ABS, ESC + HAC, 15″ oceľové disky kolies, manuálna klimatizácia, rádio, USB-A vstup a 4 reproduktory.

Zdroj | Kia
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.