Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

11 správ

Apple až teraz odstránil OS X Lion a OS X Mountain Lion zo svojho e-shopu. Oba inštalačné programy zostali dostupné v internetovom obchode Apple roky, dokonca aj po tom, čo spoločnosť ukončila podporu pre obe verzie operačného systému Mac. Po predstavení Mac App Store v roku 2011 sa Apple rozhodol distribuovať nové verzie OS X (tak sa vtedy macOS nazýval) výhradne on-line. Prvou verziou, ktorá bola vydaná na Mac App Store, bol OS X Lion, ktorý priniesol dôležité nové funkcie, ako sú viacdotykové gestá pre trackpady, Launchpad, Mission Control a aplikácie na celú obrazovku.

Zobraziť celú správu

ChargePoint dnes oznámil prvé rozsiahle nasadenie svojej úplne novej platformy rýchleho nabíjania Express Plus Power Link 2000 DC. Tá je schopná poskytnúť rýchlosť nabíjania až 500 kW. Hardvér a súvisiaci softvér systému Power Link tento týždeň debutovali v úplne novej sieti rýchleho nabíjania Mercedes-Benz HPC NA, ktorá sa vďaka vysokému výkonu nazýva najrýchlejšia verejná nabíjacia sieť v USA.

Zobraziť celú správu

CEO Volkswagenu Oliver Blume verí, že elektrické vozidlo spoločnosti v hodnote 20 000 € by mohlo prísť v druhej polovici 20-tich rokov, napriek tomu, že nemecká automobilka ešte neurobila priame rozhodnutie o výrobe takéhoto dostupného modelu. Dostupný elektromobil pre zákazníkov, ktorí nie sú ochotní minúť viac ako 30 000 €, príde po roku 2025, povedal. Najprv však musí dôjsť k zníženiu cien batérií.

Zobraziť celú správu

Adobe vyvíja nový zvukový nástroj, ktorý je navrhnutý tak, aby rozdelil rôzne vrstvy zvuku v rámci jednej nahrávky. Nástroj sa nazýva Project Sound Lift a dokáže pomocou AI oddeliť prvky, ako je potlesk, od zvuku niekoho hlasu. Ide v podstate o rovnaký typ technológie, ktorý sa používa na obnovenie a vydanie prvej piesne Beatles za takmer 30 rokov, Now and Then. Producenti mali za úlohu obnoviť zvuk hlasu Johna Lennona z magnetofónovej nahrávky a pomocou AI oddelili silnú klavírnu hudbu od Lennonových vokálov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Dnes už nestačí vyrobiť dobrý smartfón. Obrovskú pridanú hodnotu tvorí esencia okolo neho, ktorá s ním spája ostatné zariadenia. Ekosystém Samsungu je to najlepšie, čo vo svete Androidov môžete dostať. Spolupráca Galaxy zaradení je ohromujúca a prekvapuje každým dňom. Pozrite si, čo tento tento systém dokáže, ako sa synchronizuje a čo všetko vďaka nemu viete urobiť.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Švédsky výrobca elektrických lodí Candela práve oznámil úspešné ukončenie testovacích letov pre Candela P-12. Lietajúci elektrický trajekt teraz smeruje do sériovej výroby pred nadchádzajúcim komerčným spustením. Použitím počítačom riadených krídel na zdvíhanie svojich člnov z vody môže Candela znížiť spotrebu energie o viac ako 80 %. To znamená, že člny môžu prejsť rovnakú vzdialenosť len s 1/5 batériou alebo 5x tak ďaleko s rovnakou batériou ako väčšina väčších a výkonnejších elektrických člnov.

Zobraziť celú správu

Zdá sa, že iPhone 16 bude mať nový tepelný dizajn. Leaker Kosutami, uvádza, že Apple pracuje na grafénovom tepelnom systéme pre zostavu ‌iPhone 16‌, zatiaľ čo modely ‌iPhone 16‌ Pro môžu pridať kovové kryty batérií, aby sa znížilo prehrievanie. Tento krok je reakciou na často sa vyskytujúce problémy s prehrievaním iPhonov 15 Pro, ktoré Apple vyriešila prostredníctvom aktualizácie softvéru.

Zobraziť celú správu

Výhodne nakupovať poteší v každom ročnom období, ale pred blížiacimi sa Vianocami je to proste zásah do čierneho. Ale na koho sa obrátiť? Kto ponúka nielen výhodný, ale i kvalitný tovar? Možností je viacero. V našom článku sme sa však na to pozreli z iného uhla. Zamysleli sme sa totiž nad tým, či je ešte vôbec možné kúpiť jeden kus a druhý získať zadarmo.

Zdroj | Wout Vanacker/Unsplash
Zobraziť celú správu

Legendárne Twingo sa vracia na európske cesty, samozrejme v elektrickej verzii. Renault zatiaľ nezverejnil žiadne špecifikácie, ale sľubuje účinnosť až 10 km za kWh, čím prekonáva Ioniq 6 s pohonom zadných kolies. Cena je stanovená na menej ako 20 000 €. Keďže sa bude vyrábať v Európe a nie v Číne, dotácie môžu ešte ubrať aj z tejto sumy.

Zobraziť celú správu

Nový AI procesor od Microsoftu bude poháňať jeho četbotov. Ide o Microsoft Azure Maia 100 AI Accelerator a Microsoft Azure Cobalt 100 CPU. Microsoft navrhol Maia špeciálne na spustenie veľkých jazykových modelov ako ChatGPT 3.5 Turbo a ChatGPT-4.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.