Reklama

Viete, prečo sa oplatí prepojiť vaše Samsung zariadenia?

Zdroj | Samsung
TECHBOX
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Dnes už nestačí vyrobiť dobrý smartfón. Obrovskú pridanú hodnotu tvorí esencia okolo neho, ktorá s ním spája ostatné zariadenia. Ekosystém Samsungu je to najlepšie, čo vo svete Androidov môžete dostať.

Spolupráca Galaxy zaradení je ohromujúca a prekvapuje každým dňom. Pozrite si, čo tento tento systém dokáže, ako sa synchronizuje a čo všetko vďaka nemu viete urobiť.

Spravte si rýchlu inventúru toho, aké smart zariadenia a gadgety máte. Samozrejme, je to smartfón a zrejme aj slúchadlá. A čo ďalej? Vy nemáte hodinky, televízor? SmartTag vám nevisí na kľúčoch? Toto všetko a mnoho ďalšieho príslušenstva môžete spojiť do jedného vyladeného orchestra, v ktorom budete dirigentom.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Notifikácie

Začneme možno banalitou, ale práve bežné upozornenia ukazujú, aký kvalitný je celý ekosystém. Je to však prirodzené, dôležité je byť informovaný o všetkom, čo považujete za vhodné, aby vám posielalo notifikácie.

V reálnom živote totiž nie ste stále prilepení na mobile a tak vám môže ujsť dôležitý hovor, alebo správa, na ktorú celý deň čakáte. S funkčným ekosystémom Samsung sa vám to nestane. Aj keď hlásenie premeškáte na mobile, pípne vám na hodinkách, tablete, či v slúchadlách.

2.

Volania a správy

Telefonovanie a odosielanie správ cez tablet? Prečo nie! Mimoriadne praktická funkcia je veľmi jednoduchá na používanie aj pre priemerného majiteľa Samsung zariadení. Stačí, aby ste mali svoje zariadenia prihlásené v jednom účte a v menu si otvorili Prepojené zariadenia. Potom si oskenujte zobrazený QR kód na tablete pomocou smartfónu. Následne sa vám začnú na tablete zobrazovať telefónne hovory a správy (cez appku Samsung Messages). Ak chcete len písať a prijímať správy, ale nie telefonáty, môžete ich vypnúť pomocou prepínačov v nastaveniach. Povoliť si tiež môžete len zrkadlenie telefonátov, no správ už nie.

Tip: Ak chcete lepšie spravovanie správ, napríklad zo sociálnych sietí, výborne vám poslúži aplikácia Samsung Flow.

3.

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov je veľmi dobrou skúškou ako zistiť, či je ekosystém kvalitný. Dnes si ich už totiž budujú aj menšie značky, výsledok však nie je práve ideálny. Vyskúšali sme, ako Samsung funguje pri zdieľaní súborov. Vďaka nástroju Zdieľanie nablízku si viete odoslať súbor z jedného zariadenia na druhé bez akýchkoľvek problémov, jednoducho, spoľahlivo a stabilne.

Zdroj | Samsung

V nastavení si nájdite sekciu Pripojené zariadenia a tam možnosť Rýchle zdieľanie (Quick Share). Keďže máte svoje zariadenia vedené pod jednýcm účtom, nemusíte nič vyhľadávať, ani párovať. Dostupné a podporované zariadenia sú v nastavení uvedené a ponúkajú sa ako možní prijímatelia odosielania. Vyskúšajte aj vy, aké je jednoduché poslať video, či dokument zo smartfónu na tablet.

4.

Fotografie

Fotografie patria takpovediac do povinnej výbavy každého majiteľa smartfónu. Určite si ich aj vy zálohujete do obľúbenej cloudovej služby, ale veľakrát potrebujete fotografiu upraviť, či použiť na inom zariadení. Aj v tomto prípade využijete funkciu Rýchle zdieľanie. Praktické je to napríklad aj vtedy, ak nemáte žiadnu cloudovú službu a v jednom zariadení máte väčšiu internú pamäť ako v druhom.

Obsah pokračuje pod reklamou
5.

SmartThings Find

Sledovanie polohy zariadenia od Samsungu je veľmi jednoduché. Povedzme, že prídete domov a zistíte, že smartfón nemáte pri sebe. Ak máte prístup k vášmu účtu Samsung, môžete prejsť na webstránku Samsung a nájsť, sledovať, prezvoniť, či dokonca uzamknúť vaše stratené zariadenie. Zo zoznamu vyberte smartfón, tablet, alebo nositeľné zariadenie, ktoré ste stratili a vám sa zobrazí jeho aktuálna poloha. Samsung si dokonca poradí aj vtedy, ak je stratené zariadenie offline, v tomto prípade sa zobrazí jeho posledná poloha.

SmartThings Find ponúka aj ďalšie možnosti, napríklad zdieľať vašu polohu s ostnatými, alebo môžete dostávať notifikácie, keď SmartTag dorazí na nejaké miesto, resp. opustí ho.

6.

Galaxy SmartTag2

Samsung nedávno predstavil nový gadget, ktorý je perfektným rozšírením jeho ekosystému. Ide o drobný prívesok, ktorý však umožňuje divy. Hoci je jeho základnou funkciou lokalizovanie a stráženie, zvládne toho oveľa viac.

Samsung Galaxy SmartTag2 využijete aj v smart domácnosti. Podporuje totiž automatizáciu, ktorú môžete nakonfigurovať v Nastaveniach. Môžete si zvoliť, akú akciu vyvolá stlačenie, alebo stlačenie a podržanie. Môže to byť obyčajné zapnutie smart svetla, alebo aj zložitejšia séria udalostí pomocou IFTTT. SmartTag 2 môže slúžiť ako diaľkové ovládanie pre žalúzie, klimatizáciu, alebo ako praktický spôsob na rýchle vypnutie všetkých svetiel pri odchode z domu.

Musíme uznať, že ekosystém Samsungu patrí medzí absolútnu špičku, ktorá je svetelné roky pred ostatnými výrobcami. Je to aj vďaka tomu, že Samsung realizuje vlastný vývoj technológií, ako aj softvéru a sám zabezpečuje ich výrobu. Všetko je pod jednou strechou, vyladené a na 100 % funkčné. Ak máte Samsung zariadenie, určite to potvrdíte. Ak zatiaľ len zvažujete nad ich kúpou, možno je ten najvyšší čas, urobiť si radosť a dopriať luxus najlepšieho ekosystému v tomto segmente.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.