Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
15 správ

Globálny trh s počítačmi zaznamenal vo 4. štvrťroku 2023 konečne rast. Celkové dodávky stolných počítačov a notebookov vzrástli na 65,3 milióna kusov. Za celý rok 2023 sa dodávky počítačov zvýšili na 247 miliónov kusov, čo predstavuje pokles o 13 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Kamionisti a karavanisti sa môžu navigovať so Sygicom už aj cez Android Auto. Navigácia určená pre kamióny a iné veľké vozidlá zohľadňuje pri výpočte trasy rozmery vozidla, maximálnu rýchlosť, emisie, ale aj špecifiká nebezpečného nákladu.

Zobraziť celú správu

POCO predstavilo model M6 Pro. Ten ponúka 6,67-palcový AMOLED so 120 Hz, 4G čipset MediaTek Helio G99-Ultra, 64-megapixelový hlavný fotoaparát a 5 000 mAh batériu so 67-wattovým nabíjaním. Cena je stanovená na 219 eur.

Zdroj | POCO
Zobraziť celú správu

Automobilka Dodge poodhalila svoj elektrický model Charger, ktorý príde koncom tohto roka. Dodge Charger EV bude založený na platforme STLA Large. Dva základné modely budú vybavené 400-voltovým systémom s výkonom 455 koní.

Zobraziť celú správu

Operátor O2 medziročne takmer zdvojnásobil pokrytie 5G sieťou. V priebehu roka sa O2 podarilo pokryť viac ako 800 nových lokalít a zvýšiť pokrytie z 37 % až na viac ako 70 % populácie. Zo štatistík navyše vidno, že každý mesiac narastá počet zákazníkov s vhodným 5G zariadením.

Zobraziť celú správu

YouTube začal bojovať vojnu proti blokátorom reklám už minulý rok. Chce prinútiť používateľov, aby sa prihlásili na odber YouTube Premium, alebo aby skutočne sledovali reklamy, ktoré sa im zobrazujú. V sobotu príspevok na Reddite ukázal, že video YouTube sa začína ukladať do vyrovnávacej pamäte vždy, keď používateľ povolí rozšírenie AdBlock.

Zdroj | CardMapr.nl/Unsplash
Zobraziť celú správu

Slovak Telekom oznámil spoluprácu s Východoslovenskou distribučnou. Operátor získa cez prostredníctvom tejto spolupráce prístup k časti optickej siete Východoslovenskej distribučnej a začne na nej poskytovať svoje portfólio služieb pevnej siete.

Zobraziť celú správu

Mapy Google pre Android zaviedli novú funkciu navigácie v tuneloch, ktorá využíva tzv. majáky Bluetooth. Pripájajú sa k Waze, ktorá je tiež vo vlastníctve Google (Alphabet). Novú funkciu by ste mali nájsť v nastaveniach navigácie v Mapách Google, kde by mal byť nový prepínač v časti Možnosti automobilu, ktorý je predvolene povolený.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Minulý rok bol najlepším rokom v histórii SpaceX, povedal CEO spoločnosti Elon Musk zamestnancom počas stretnutia v južnom Texase. Uskutočnilo sa 96 letov rakiet Falcon 9 a Falcon Heavy plus prvé dva testovacie lety novej rakety Starship. Tento rok chce SpaceX realizovať viac ako 140 štartov flotily rakiet Falcon.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.