Reklama

YouTube Premium? Skúste, oplatí sa

Zdroj | CardMapr.nl/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | CardMapr.nl/Unsplash
Zdroj | CardMapr.nl/Unsplash

Kto by už nepoznal YouTube! Už celú večnosť nám robí spoločnosť, nájdeme tam videá na voľný čas, návody, kurzy, ale i prezentácie zavedených spoločností, či startupov.

Bežné YouTube je síce bezplatné, nie však zadarmo. Za službu „platíte“ pozeraním reklám, ktoré financujú platformu. Riešením je platiť predplatné a tak sa zbaviť otravných reklám. Oplatí sa? Čo získate?

Časy, keď bol internet zadarmo sú už nenávratne preč. Bezplatné verzie vždy prinášajú nejaké ‚ale“. Na druhú stranu, predplatné je často nezmyselne vysoké a prináša len veľmi málo benefitov. YouTube Premium patrí do kategórie vin/vin. Služba totiž stojí za každý cent, ktorý za ňu zaplatíte. Pozrite sa prečo by sta mali zvážiť ísť do toho.

Obsah pokračuje pod reklamou

Cena

Koľko vlastne stojí YouTube Premuim? Aktuálne je to na Slovensku 7,19 € (Individuálne), 10,99 € (Rodina) a 4,19 € (Študent). V každom pláne máte na vyskúšanie jeden mesiac, potom budete platiť spomínanú sumu.

Rodinná tarifa umožňuje pridať päť ďalších ľudí (spolu teda šesť členov), ktorí majú aspoň 13 rokov a žijú vo vašej domácnosti, aby získali rovnaké výhody. Podľa podmienok služby YouTube musia títo ľudia bývať na rovnakej adrese ako vy. Ak ste študent, ktorý môže poskytnúť doklad o návšteve školy (vyžaduje sa každý rok).

Je to málo? Je to veľa? Samozrejme, záleží na vás. My si však myslíme, že ide o férovú cenu.

Konečne žiadne reklamy!

YouTube Premium odstráni všetky reklamy a vy sa tak konečne môžete venovať poznaniu obsahu. YouTube dokonca tvrdí, že získané peniaze za Premium rozdeľuje medzi kanály, ktoré sledujete. Takže na vaše obľúbené relácie takýmto spôsobom prispievate. Môžete tiež pozerať videá v aplikácii YouTube Kids bez reklám.

Zdroj | AARN GIRI/Unsplash

YouTube Music Premium

YouTube dnes už nie je len o videu. Platforma ponúka aj službu YouTube Music, ktoré silno konkuruje Spotify a Apple Music. Veľa ľudí o tom nevie, ale s odberom YouTube Premium získate v appke YouTube Music prístup k streamovaniu akéhokoľvek obsahu. Bez prerušení. K dispozícii máte hudobnú zbierku s viac ako 100 miliónmi skladieb bez reklám. Ponoriť sa do hudby uľahčujú prispôsobené mixy, playlisty, či hitparády z celého sveta. Všetko bez reklám.

Sťahovanie videa a prehrávanie na pozadí

Kto pozerá videá najmä na mobilných zariadeniach určite ocení tretí bonus. YouTube Premium umožňuje sťahovať videá do vášho zariadenia na prezeranie off-line. To je ideálne keď ste na cestách, ak máte obmedzený dátový plán, a alebo tam, kde nie je internetové pripojenie, napríklad v lietadle.

Zdroj | Google

Plný prístup k YouTube Originals

Obsah pokračuje pod reklamou

Štvrtým benefitom je prístup k exkluzívnym reláciám YouTube Originals. Členovia Premium majú okrem pozeraniu bez reklám aj prístup k bonusovému obsahu, ako sú vymazané scény a režisérske strihy.

Je nutné YouTube Premium?

Neexistuje univerzálna služba, takou nie je ani Premium. V prípade, že nesledujete veľa videí na YouTube, neoplatí sa vám. Takisto, ak vám neprekážajú reklamy (ak je niekto taký na svete). Za zváženie bude, ak máte predplatenú hudobnú službu, ktorú nechcete opustiť. Kto pozerá pravidelne obsah na YouTube, zrejme nemá o čom uvažovať. Hudobná služba je veľkým ťahákom, koniec-koncov, YouTube Music využívame cez Premium aj my v redakcii.

Ceny Premium nie sú vysoké, mnohí preto zrejme siahnu po výhodnom rodinnom pláne. Navždy sa zbavíte reklamy, každý člen rodiny má „svoj“ YouTube a po pár dňoch používania sa možno zamyslite, ako ste mohli doteraz fungovať bez YouTube Premium. Treba len dúfať, že služba nenaskočí na čoraz populárnejší vlak šialeného zvyšovania cien.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.