Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
15 správ

Apple prejavil záujem o získanie práv na streamovanie NBA pre Apple TV+, ale existujúce dohody znamenajú, že nemôže urobiť formálnu ponuku. Práva na hry National Basketball Association vlastní Disney’s ESPN. Podľa CNBC má o tieto prenosy okrem Apple záujem NBC Sports a Amazon.

Zobraziť celú správu

ESET predstavil niekoľko vylepšení bezpečnostného riešenia ESET Cyber Security, ktoré je určené na ochranu platformy macOS. Je navrhnuté tak, aby poskytovalo používateľom Apple účinnú ochranu pred dynamicky sa vyvíjajúcimi kybernetickými hrozbami. ESET Cyber Security pre macOS vo verzii 7.3 prichádza s natívnou podporou zariadení s procesorom ARM a automatickými aktualizáciami, ktoré zabezpečia optimálnu ochranu za každých okolností.

Zobraziť celú správu

Európsky parlament schválil zákon o zákaze nových spaľovacích áut do roku 2035. Zákaz bude mať globálne dôsledky, Únia predstavuje najväčší obchodný blok na svete a má povesť globálneho určovania noriem. Okrem toho je domovom najväčších automobilových koncernov. Zákon tiež stanovuje 55 % zníženie emisií CO2 pre nové autá predávané v porovnaní s rokom 2030 v porovnaní s rokom 2021. Nové dodávky musia spĺňať 100 % zníženie CO2 do roku 2035 a 50 % zníženie do roku 2030 v porovnaní s úrovňami v roku 2021.

Zobraziť celú správu

John Hennessy, predseda spoločnosti Alphabet, povedal, že Google váhal použiť svoju umelú inteligenciu Bard v produkte, pretože nebol pripravený. Google predčasná demonštrácia vyšlo poriadne draho. Propagačná akcia pre Google Bard totiž obsahovala faktickú chybu, vďaka ktorej klesli akcie spoločnosti Alphabet za deň o 9 %.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Technologické spoločnosti Kiwi.com a Slido spoločne spúšťajú sériu bezplatných eventov pre slovenskú dátovú komunitu v Bratislave. V rámci spoločnej iniciatívy zorganizujú tento rok niekoľko meetupov s cieľom vybudovať zázemie pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o dáta a chcú si navzájom vymieňať skúsenosti. Prvé zo série pripravovaných stretnutí stretnutí privíta hosťa z technologickej spoločnosti STRV a zameria sa na tému machine learningu vo vývoji produktov. Uskutoční sa 16. 2. v priestoroch bratislavskej kancelárie Kiwi.com. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať tu.

Zobraziť celú správu

YouTube spúšťa svoj nový komerčný zdroj licencovania hudby, Creator Music. Teraz je plne otvorený pre všetkých účastníkov Partnerského programu YouTube v USA. Creator Music ponúka veľký katalóg skladieb, v ktorom ich môžu tvorcovia obsahu prezerať, vyhľadávať a kupovať. Práva na hudbu sú napísané jednoducho (nie v právnickým štýlom), aby sa pochopili súvisiace náklady. Okrem kúpy licencie ponúkajú niektoré skladby možnosť zdieľania príjmov.

Zobraziť celú správu

Samsung Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro získajú sledovanie menštruačných cyklov na základe teploty. Nová funkcia sa dostane do hodiniek a príde ako partner spoločnosti Samsung s Natural Cycles, spoločnosťou známou najmä vďaka aplikácii kontroly pôrodnosti schválenej Úradom pre kontrolu potravín a liečiv. Dostupná bude v aplikácii Samsung Health v druhom štvrťroku 2023.

Zobraziť celú správu

Telekom pokračujeme s pokrývaním turistických častí aj nových miest a obcí. Okrem Prešova je to Bardejov, Ilava, Rajec, Stará Ľubovňa a Žarnovica. Na Považí pribudlo aj čiastočné pokrytie do Dubnice nad Váhom (časť Prejta) a Piešťan. Rozširuje sa aj 5G vo Vysokých Tatrách: pribudlo v Tatranskej Lomnici. Spolu je 5G sieť Telekomu už v 47 mestách Slovenska, pričom niektoré sú pokryté čiastočne.

Zobraziť celú správu

Samsung uvoľnil nadstavbu OneUI 5.1 pre série smartfónov Galaxy S20, S21, S22, S21 FE 5G, S20 FE, Z Fold 3/4 a Z Flip 3/4. Softvérová inovácia, ktorá poskytuje zariadeniam celý rad nových funkcií a vylepšení – obsahuje viacero vylepšení fotoaparátu vrátane nového režimu portrétu, ktorý využíva AI na vytváranie efektov bokeh, ktoré vyzerajú realistickejšie. Medzi nové možnosti aplikácie fotoaparátu patrí možnosť snímania filmov v režime Pro a nová možnosť nastavenia rýchlosti uzávierky. Tu je zoznam zariadení, ktoré nedávno získali aktualizáciu OneUI 5.1:

Zobraziť celú správu

Apple včera večer vydal aktualizácie operačných systémov, ktoré majú riešiť zraniteľnosť proti hekerom. Spoločnosť priznala, že dostal správu o možnom zneužití spyware a podnikol rýchle kroky, aby zabezpečil, že jeho zariadenia zostanú v bezpečí. S aktualizáciou však prišiel jeden nečakaný problém. Množstvo používateľov hlási, že po aktualizácii na najnovšiu verziu (iOS 16.3.1 a iPadOS 16.3.1) nemôžu otvoriť Fotky Google. Ak často využívate túto službu, mali by ste počkať s aktualizáciou. V prípade, že ste ju už nainštalovali, zvážte použitie svojho počítača, Macu, alebo akéhokoľvek iného zariadenia s prístupom k službe Fotky Google.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť OPPO uvádza na náš trh nový smartfón A78 5G. Hlavným lákadlom je 50-megapixelový fotoaparát, 6,56-palcový displej s 90-hertzovou obnovovacou frekvenciou a 5 000 mAh batéria s 33-wattovým nabíjaním. Bude sa predávať v čiernej a modrej farbe za cenu 269 eur.

Zdroj | OPPO
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Na internet unikli možné špecifikácie modelu OnePlus Nord 3. Mal by mať 6,5-palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou, procesor MediaTek Dimensity 8100 Max alebo 8200, 50-megapixelový hlavný fotoaparát spolu s 8-megapixelovým ultraširokouhlým fotoaparátom a batériu s kapacitou 4 500, resp. 5 000 mAh spolu s podporou až 100-wattového nabíjania.

Zobraziť celú správu