Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
15 správ

MacBooky a iMacy s umelou inteligenciou prídu koncom tohto roka. Budú pritom obsahovať nový čip Apple M4. Apple má v úmysle upozorniť na schopnosti svojej AI a jej úzku integráciu s ďalšou aktualizáciou systému macOS.

Zobraziť celú správu

Nadchádzajúci iPhone 16 Plus bude dostupný v siedmich farbách. Aktuálny iPhone 15 Plus je dostupný v modrej, ružovej, žltej, zelenej a čiernej farbe. Práve ďalšia generácia by do tohto výberu farieb mala zaradiť aj biely a fialový variant.

Zobraziť celú správu

U operátora 4ka sa v marci najviac darilo smartfónu iPhone 14. Nasledovali Redmi Note 12S, iPhone 15, Xiaomi 13T, Redmi 12 5G, iPhone 12, Motorola Moto G84, iPhone 15 Pro, Samsung Galaxy A54 a Honor 90.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Tesla plánuje obrovskú stanicu s 200 nabíjačkami Supercharger. Mala by stáť v Yeehaw Junction na Floride. Toto miesto sa nachádza pozdĺž 3 diaľnic spájajúcich južnú a strednú Floridu, ako aj pobrežie.

Zobraziť celú správu

Renault a Volvo sa spojili pri vývoji elektrických dodávok novej generácie. Projekt s názvom Flexis SAS bude sídliť vo Francúzsku a Renault a Volvo budú mať každý 45-percentný podiel, pričom CMA CGM získa zvyšných 10 %.

Zobraziť celú správu

Už o mesiac v Bratislave započne medzinárodný festival vedy, hudby a umenia STARMUS. Festival odštartuje veľkolepým koncertom Jeana-Michela Jarreho pri Moste SNP. Vstup na koncert bude voľný. STARMUS trvá do 17. mája.

Zobraziť celú správu

Filmové štúdio Warner Bros. zverejnilo teaser trailer na film Joker: Folie à Deux. Ide tak o priame pokračovanie filmu Joker z roku 2019. Vracia sa herec Joaquin Phoenix (Arthur Fleck) a sekundovať mu bude Lady Gaga ako Harley Quinn. Zaujímavosťou je, že má ísť o muzikál.

Zobraziť celú správu

Spotify testuje zoznamy skladieb generované AI. Podľa Spotify bude zoznam skladieb AI akceptovať výzvy týkajúce sa vecí, ako sú zvieratá, filmové postavy, farby, miesta, aktivity a emotikony. Beta je k dispozícii pre prémiových predplatiteľov v Spojenom kráľovstve a Austrálii.

Zobraziť celú správu

Používatelia iPhonov v 92 krajinách dostali od Apple varovanie pred spywarovým útokom. Výstraha spoločnosti pokračovala v zdieľaní ďalších informácií o incidente. Tento prípad je sotva prvýkrát, čo spoločnosť Apple musela poslať takéto upozornenie.

Zobraziť celú správu

Google predstavil Axion, svoj prvý procesor Arm pre dátové centrá. Nový procesor je dpoveďou Googlu na čipy od Arm, ktoré poháňajú dátové centrá pre Amazon. Axion podľa Google funguje o 30 % lepšie ako jeho najrýchlejšie univerzálne nástroje Arm v cloude a o 50 % lepšie ako najnovšie porovnateľné virtuálne počítače s procesorom x86. Údajne je až o 60 % energeticky efektívnejší ako tie isté virtuálne počítače s procesorom x86. Google už používa Axion v službách ako BigTable a Google Earth Engine, v budúcnosti sa rozšíri využitie aj v ďalších službách.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Intel začal vyšetrovať pády hier na jeho špičkových stolných procesoroch Core i9. Zlyhania zrejme súvisia s CPU bežiacimi nad ich špecifikovanými limitmi výkonu. Ovplyvnené môžu byť aj súvisiace procesory ako i9-13900KF, i9-14900KF, i9-13900KS a i9-14900KS. Intel vo vyhlásení uviedol, že problémy skúma a eskaluje ich z „izolovaného problému“ na niečo, čo môže byť rozšírenejšie a môže si vyžadovať systémovejšiu opravu.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.