Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

17 správ

Kyberzločinci zneužili štart rakety SpaceX. Na YouTube použili falošný profil, ktorý imitoval živé vysielanie. Namiesto štartu rakety sa však divákom prihováral Elon Musk lákajúci na rozdávanie kryptomien. Falošný účet odberalo viac ako 2,5 milióna ľudí.

Zobraziť celú správu

V máji sa v Orangei najviac darilo smartfónu Samsung Galaxy A55. Nasledovali iPhone 15, Redmi Note 13, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy S24, iPhone 13, Samsung Galaxy A15, Redmi Note 13 Pro, iPhone 14 a iPhone 15 Pro.

Zobraziť celú správu

Apple ukázal vlastnú umelú inteligenciu. Apple Intelligence je k dispozícii na iPhonoch, iPadoch aj Macoch. Vďaka tomu sľubuje Apple u Siri väčšiu prirodzenosť a využiteľnosť. Na záver prezentácie oznámil Apple partnerstvo s OpenAI, vďaka ktorému môžete Siri prepojiť s ChatGPT 4o.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

NIO začína budovať svoj tretí závod na výrobu elektromobilov. Nový závod bude slúžiť na výrobu elektromobilov značiek NIO a Onvo. Výrobná kapacita automobilky dosiahla svoju jednozmennú kapacitu v dôsledku vyššieho dopytu.

Zobraziť celú správu

Archer Aviation získal certifikáciu FAA na prevádzku komerčných leteckých taxíkov. Len pred nejakým časom spoločnosť Archer oznámila nové partnerstvo s KaKaoMobility v Južnej Kórei s cieľom začať komerčnú prevádzku leteckých taxíkov eVTOL v krajine do roku 2026.

Zobraziť celú správu

Hubblov vesmírny teleskop prerušil pozorovania. Pred nejakým časom sa dostal do stavu hibernácie, pretože sa pokazil jeden z jeho troch zostávajúcich gyroskopov. Hubblov teleskop je vo vesmíre už od roku 1990.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Kyberzločinci to na nás stále skúšajú. Najnovšie začali zneužívať športové podujatia na to, aby sa mohli obohatiť. Portál Bezpečne na nete spomína až 10 kybernetických útokov na svet športu, s ktorými sa môžete stretnúť aj vy. Podľa prieskumu pre Národné centrum kybernetickej bezpečnosti Spojeného kráľovstva (NCSC) z roku 2020, sa neuveriteľných 70 % športových organizácií stretlo aspoň s jedným kybernetickým incidentom alebo škodlivou kybernetickou činnosťou. To je, mimochodom, výrazne viac než v prípade bežných firiem v Spojenom kráľovstve (32 %).

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.