Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
11 správ

Disney plánuje prepustiť 7 000 zamestnancov. Túto skutočnosť oznámil CEO spoločnosti Disney Bob Iger počas hovoru s investormi a finančými riaditeľmi. Príčinou tohto prepúšťania je podobne ako v prípade iných veľkých spoločností zefektívnenie chodu Disney. CEO by chcel znížiť náklady o približne 5,5 miliárd dolárov a jedna z možností ako to dosiahnuť bolo je práve prepúšťanie.

Zobraziť celú správu

Nissan chce byť lídrom v oblasti solid-state batérií. Solid-state batérie sú označované aj ako batérie budúcnosti. Okrem toho, že disponujú väčšou hustotou ako líthium-iontové batérie a elektrické autá tak vďaka nim môžu dosiahnuť vyšší dojazd, sú aj bezpečnejšie a stabilnejšie. Nissan oznámil, že by chcel predstaviť svoje prvé produkčné auto s týmto druhom batérií už v roku 2028. Malo byť tak ísť o prvé masovo vyrábané elektrické vozidlo s touto technológiou.

Zobraziť celú správu

Slovák Andrej Karpathy sa vracia do OpenAI. Karpathy bol jeden zo zakladajúcich členov OpenAI a v spoločnosti pracoval od roku 2015 do 2017. Následne spoločnosť opustil a začal pracovať ako „senior director of AI“ v automobilke Tesla. V júli 2022 spoločnosť opustil a dal si 7-mesačnú pauzu. Na svojom Twitteri najnovšie oznámil, že sa opäť vracia do OpenAI.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Mercedes-Benz predstavil vylepšenú verziu elektrickej dodávky eSprinter. Pôvodný model bol predstavený ešte v roku 2019 a disponoval dojazdom len niekde na úrovni 100 km. Novinka však prináša tri batériové verzie: 56 kWh, 81 kWh alebo 113 kWh pričom posledná by mala dosahovať dojazd na úrovni 500 km. Maximálny výkon nabíjania je potom 150 kW. Predávať by mal byť spustený niekedy v roku 2024.

Zobraziť celú správu

Netflix rozširuje svoju novú politiku proti zdieľanu hesiel do ďalších krajín. Po teste v Latinskej Amerike prichádzajú nové pravidlá aj do Kanady, Portulagska, Španielska či na Nový Zéland. Obyvatelia týchto krajín si tak nebudú môcť zdieľať heslá od účtov v prípade, že nežijú v jednej domácnosti.

Zobraziť celú správu

Google sprístupnil operačný systém Android 14 pre vývojárov. Novinkou bude možnosť klonovať aplikácie a byť tak prihlásený na dvoch účtoch naraz. Nastavenia zabezpečenia a súkromia budú tiež zlúčené do jednej sekcie. Extrémny a klasický šetrič batérie sa taktiež presunie do nastavení a menu „Batéria“. Pribudnú tiež nové fonty a prostredie bude lepšie prispôsobené aj pre väčšie zariadenia ako sú tablety alebo „skladačky“.

Zobraziť celú správu

AI chatbot od Googlu si už vo svojom prvom deme pomýlil fakty. Bard je nový chatbot od Googlu postavený na umelej inteligencii LaMDA. Predstavený bol ako konkurencia pre ChatGPT a hneď vo svojej prvej ukážke potvrdil to, prečo je aj produkt OpenAI často kritizovaný, rád si vymýšľa. Bard dostal otázku, „Ktoré objavy vesmirného teleskopu Jamesa Webba by som mohol ukázať môjmu 9-ročnému dieťaťu?“, na ktorú ako jednu z odpovedí vybral „Vesmírny teleskop Jamesa Webba ako prvý zachytil fotografiu planét mimo slnečnej sústavy“. Prvá fotografia exoplanét však bola vytvorená už v roku 2004 a zachytil ju G. Chauvin a kol., resp. tzv. Very Large Telescope patriaci Európskej vesmírnej agentúre.

Zobraziť celú správu

TopSpoznajte smart hodinky s jasným farebným AMOLED displejom pre váš každodenný štýl, ktoré kombinujú funkcie monitorovania zdravia a kondície a inšpirujú vás k ďalšiemu pohybu. S fitness smart GPS hodinkami Garmin Venu SQ2 / Venu SQ2 Music si užijete pohyb poriadne dlho. Batéria vydrží na jedno nabitie až 11 dní v režime inteligentných hodiniek a až 26 hodín v režime podrobného záznamu GPS. Nechýba ani Garmin Pay.

https://youtu.be/s8NnF1FdAvo
Zobraziť celú správu

Zamestnanci Apple údajne testujú službu Kúp teraz, zaplať neskôr. Keď sa experimentálne funkcie Apple dostanú k jeho maloobchodným zamestnancom, je to zvyčajne znamenie, že sa v blízkej budúcnosti stanú realitou. Apple spolupracuje aj s Goldman Sachs Group, aby ponúkol možnosť, ktorá rozdelí náklady na veľké nákupy na niekoľko mesiacov s úrokom.

Zobraziť celú správu