Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

OnePlus predstavil konkurenciu pre Apple a Samsung. Uchytí sa nový tablet?

OnePlus predstavil konkurenciu pre Apple a Samsung. Uchytí sa nový tablet?
Zdroj | OnePlus
Michal Sobek
OnePlus predstavil konkurenciu pre Apple a Samsung. Uchytí sa nový tablet?
Zdroj | OnePlus
Zdroj | OnePlus

Spoločnosť OnePlus dnes mala svoj veľký deň, veď stihla predstaviť pre globálny trh novú vlajkovú loď, veľmi zaujímavý tablet a aj bezdrôtové slúchadlá. Ako sa tieto zariadenia podarili a aká je ich hlavná výhoda oproti náročnej konkurencii?

Najväčšia pozornosť sa upriamila na prvý tablet výrobcu OnePlus Pad. Už na prvý pohľad je jasné, že pôjde o prémiovejšie zariadenie schopné konkurovať hlavným hráčom na trhu, teda Applu a Samsungu.

Zdroj | OnePlus
Obsah pokračuje pod reklamou

Zdá sa, že tablet bude celokovový, pričom zadnej strane dominuje veľký kruhový modul s 13-megapixelovým fotoaparátom, ktorý je skôr prebraný z vlajkovej lode OnePlus 11. Práve od neho sa po celej zadnej strane šíria kruhové línie, ktoré môžeme napríklad poznať z minulosti z notebookov spoločnosti ASUS. Hrúbka je len 6,54 mm a celý tablet váži 552 gramov. Farby budú Star Orbit a Halo Green.

Vpredu sa nachádza 11,6-palcový displej s rozlíšením 2 800 x 2 000 pixelov, 144-hertzovou obnovovacou frekvenciou a netradičným pomerom strán 7:5. Nechýba tiež technológia Dolby Vision a maximálny jas je 500 nitov. Rámčeky sú pomerne úzke, veď displej zaberá 88 % prednej plochy.

O výkon sa postará procesor MediaTek Dimensity 9000 spolu s 8 až 12 GB RAM spolu s technológiou Wi-Fi 6. Ide o takmer vlajkový procesor MediaTeku, takže výkonu bude viac než dosť. Po bokoch umiestnené až 4 reproduktory s Dolby Atmos. Fungovať bude aj bližšia integrácia so smartfónmi OnePlus.

Zdroj | OnePlus

Výrobca chce toto zariadenie cieliť aj na ľudí, ktorý na tabletoch vykonávajú jednoduchšiu kancelársku prácu. Práve pre nich si pripravil stylus OnePlus Stylo a bezdrôtovú klávesnicu s touchpadom a integrovaným obalom OnePlus Magnetic Keyboard.

Batéria má kapacitu 9 510 mAh, pričom nabíjanie pôjde maximálnym výkonom 67 W, plné nabitie potrvá len 80 minút. Ďalšie podrobnosti sa dozvieme v najbližšom čase, pričom výrobca upresní aj samotnú cenu tabletu. Očakávame sumu okolo 500 eur.

Ďalej to bolo globálne uvedenie smartfónu OnePlus 11. Ten nie je pre náš žiadnou novinkou, keďže na čínskom trhu bol predstavený začiatkom januára, pričom všetky parametre ostávajú zachované.

Zdroj | OnePlus

Globálne ceny sú nasledovné: verzia 8 GB RAM + 128 GB úložiska vyjde na 879 eur a verzia s 16 GB RAM a 256-gigabajtovým úložiskom bude stáť 979 eur. Pre viac informácií o smartfóne OnePlus 11 kliknite na náš článok o jeho čínskej verzii.

Tretím produktom boli slúchadlá OnePlus Buds Pro 2. Tie sa dizajnovo od predchodcu líšia len mierne, výrobca sa skôr zameral na nedostatky predošlej generácie a vylepšil, čo sa dalo. Váha slúchadla je len 4,9 gramu a celého puzdra 47,3 gramov.

Na mieste je tiež certifikácia IPX4 proti dažďu a potu. O zvuk na starajú 11-milimetrové meniče a 6-milimetrové meniče. Zvuk je označovaný ako Dynaudio tuning a OnePlus si od neho sľubuje skutočne veľa.

Zdroj | OnePlus

OnePlus tiež pridal podporu pre Dolby Atmos Spatial Audio, po novom podporujú párovanie ku dvom zariadeniam súčasne, za čo sa vďačia aj novšiemu štandardu Bluetooth 5.2. Opäť tu nájdeme technológiu aktívneho odhlučnenia okolitých ruchov (ANC), ktorá zníži hlasitosť okolia až o 48 dB.

Poteší tiež nízka latencia na úrovni 54 ms. Po starom ostalo praktické dotykové ovládanie na stopkách bezdrôtových slúchadiel. Samotnú slúchadlá by mali vydržať hrať okolo 9 hodín bez ANC, spolu s puzdrom to bude až 39 hodín. Cena je stanovená na 179 eur a budú v predaji v čiernej a bielej farbe.

Zdroj