Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
14 správ

Prehliadač Google Chrome pre desktopy získava biometrické overovanie. Správca hesiel prehliadača Chrome na stolných počítačoch teraz podporuje možnosti biometrickej autentifikácie vášho počítača. Google dodáva, že používatelia prehliadača Chrome na stolných počítačoch môžu tiež použiť biometrické overenie na vyplnenie uložených hesiel.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Canon predstavila dve nové bezzrkadlovky EOS R50 a R8. R50 je vstupnou bránou do rodiny fotoaparátov EOS R a je ideálnou voľbou pre začínajúcich tvorcov. R8 je najľahšou plnoformátovou bezzrkadlovkou, ktorá svojim prevedením a výkonom posunie obsah na novú úroveň.

Zdroj | Canon
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Zoom prepúšťa 1 300 zamestnancov. To predstavuje asi 15 % všetkých zamestnancov spoločnosti. Zoom sa tak pripojil sa k množstvu ďalších, ako sú Microsoft, Amazon, Meta a PayPal. Zamestnanci Zoomu na plný úväzok v USA, ktorí budú prepustení, dostanú až 4-mesačný plat a pokrytie zdravotnej starostlivosti, ako aj ročný bonus.

Zobraziť celú správu

Apple budúci týždeň organizuje každoročný interný summit AI. Ten bude len pre zamestnancov. Zaujímavosťou je, že podujatie sa bude konať v divadle Steva Jobsa v centrále spoločnosti Apple ako pred Covidom.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Philips Sound predstavila dvojicu slúchadiel z radu Go Sports pre aktívnych používateľov. V oboch prípadoch ide o true.wireless modely, pričom sa vyznačujú pohodlným nosením, kvalitným zvukom aj dlhou výdržou na jedno nabitie.

Zdroj | Philips
Zobraziť celú správu

Globálny predaj tabletov klesá, no iPady od Apple naďalej rastú. Medzi októbrom a decembrom 2022 Apple predal 22,5 milióna iPadov, čím zaznamenal neuveriteľný 28,8-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu roka 2021. Apple má stále 49,2-percentný podiel na trhu.

Zobraziť celú správu

Volkswagen zvoláva 20 904 kusov modelu ID.4, pretože by mohli náhodne stratiť energiu. Problém je údajne spôsobený chybou v softvéri riadiaceho obvodu riadenia batérie. Zdá sa, že riadiaci softvér by sa niekedy sám resetoval, čo by potom prerušilo napájanie impulzného meniča a spôsobilo, že elektrický motor stratí energiu.

Zobraziť celú správu

Po predstavení na veľtrhu CES v januári spoločnosť Nikon úplne odhalila dva nové objektívy pre svoje bezzrkadlovky Nikon Z. Ide o extrémne rýchly portrétny 85 mm s clonou s hodnotou f/1,2. Dopĺňa ho supertenký 26 mm pancake objektív s f/2,8, má len 125 g.

Zobraziť celú správu

Pri príležitosti Medzinárodného dňa bezpečnejšieho internetu zavádza Tinder niektoré nové bezpečnostné funkcie a aktualizácie. Používatelia teraz budú môcť využívať režim inkognito, ktorý je podľa Tinderu „krokom vpred“ od úplného skrytia vášho profilu. Vo svojich odporúčaniach vás uvidia iba ľudia, ktorých máte radi. To by vám malo poskytnúť podrobnejšiu kontrolu nad vašou viditeľnosťou. Tiež môžete zablokovať profily, ktoré sa objavia vo vašich návrhoch, čo môže odstrániť trápne okamihy, ak zbadáte exparnera, alebo niekoho iného zo svojho života, alebo člena vašej rodiny.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou