Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ojazdené Tesly výrazne zlacneli

Ojazdené Tesly výrazne zlacneli
Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Ojazdené Tesly výrazne zlacneli
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Za posledných šesť mesiacov sa od svojho vrcholu priemerné ceny jazdených elektromobilov značky Tesla prepadli o 18 000 $. Väčšina kupujúcich si nemôže dovoliť nové auto a preto vzhliada na trh s ojazdenými automobilmi, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou celosvetového trhu s automobilmi.

Jazdené elektromobily sú zaujímavé hlavne v USA, pretože tento trh je veľký vďaka tomu, že Tesla dlhodobo patrí medzi najväčšieho predajcu elektromobilov. Za posledných pár rokov, keď Tesla zvýšila ceny svojich nových vozidiel, rýchlo rástli aj ceny ojazdených elektromobilov Tesla.

Minulý rok sa ceny ojazdeného Modelu Y vymkli spod kontroly a jazdené kusy sa predávali za vyššie sumy ako nové. V decembri minulého roka začali ceny jazdených elektromobilov značky Tesla opäť klesať, keďže výrobca začal ponúkať výraznejšie zľavy.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Tesla

Za posledný mesiac ceny jazdených Tesiel zaznamenali výrazný prepad, čoho príčinou je masívne zníženie cien nových vozidiel Tesla Model 3 a Model Y. Podľa údajov spoločnosti CarGurus, ceny ojazdených elektromobilov značky Tesla v porovnaní s maximom z júla 2022 klesli o 18 000 $.

Trh s jazdenými elektromobilmi vo všeobecnosti zaznamenal pokles, nie však tak výrazný ako Tesla. Aj napriek výraznému prepadu cien jazdených elektromobilov značky Tesla ide stále o relatívne vysokú sumu, za ktorú sa tieto vozidlá predávajú a nemožno očakávať, že ľudia miesto lacnejších ojazdených vozidiel vybavených spaľovacím motorom začnú vo veľkom nakupovať jazdené Tesly.

Zdroj