Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
17 správ

Britské ministerstvo financií uvažuje nad tým, že zavedie digitálnu libru. Intenzívne o tom diskutuje s centrálnou bankou. Digitálna libra by sa používala podobne ako platobná karta. Predstava inštitúcií je, že by fungovala ako peňaženka v smartfóne, alebo v čipovej karte. Slúžila by čisto ako platobný prostriedok a neúročila by sa. Podľa centrálnej banky by digitálnych 10 libier hodnotou odpovedalo 10-librovej bankovke v hotovosti.

Zobraziť celú správu

Sonos pripravuje novú generáciu smart reproduktorov Era 300 a Era 100. Budú priamou konkurenciou pre Apple HomePod a ďalšie modely od Google a Amazon. Prémiový Sonos Era 300 ponúkne priestorové zvukové hudobné stopy a obsah Dolby Atmos. Oba reproduktory budú mať úplne nový dizajn, predstavia sa v najbližších mesiacoch.

Zobraziť celú správu

Peugeot to myslí vážne, už v roku 2025 bude každý model elektrický. Nabíjanie na cestách zabezpečí karta e-Solutions. Cez aplikáciu Peugeot Trip Planner si budete môcť navrhnúť trasy tak, že sa v nich zohľadnia dostupné nabíjacie miesta. Autá však nemusíte len vlastniť, elektrické automobily Peugeot sú už aj dnes dostupné aj cez Peugeot As You Go, kde získate Peugeot e-208 od 150 € mesačne na 500 km.

Zdroj | Peugeot
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Orkán PIT spôsobil na Slovensku mnoho problémov. Neobišiel ani telekomunikačných operátorov a ich zákazníkov. Správnu čnosť vysielačov komplikoval sneh, námraza a mimoriadne silný vietor. Čo nepoškodili sneh a námraza, to následne ohrozil mimoriadne silný vietor. Téme sme sa venovali napríklad v tomto článku.

Zobraziť celú správu

TopOnePlus 11 predstavený začiatkom roka v Číne, oficiálne prichádza na globálny trh. Smartfón vybavený čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 a zárukou štyroch veľkých aktualizácií Androidu, začína v 8/128 GB verzii na európskom trhu na cene 879,00 €, no k dispozícii bude aj vo verzii so 16 GB RAM a 256 GB úložiskom, ktorá bude o rovných sto eur drahšia. Predobjednávky sú už otvorené aj prostredníctvom oficiálneho e-shopu, kde je možné využiť aj Trade-in bonus za OnePlus 10 Pro alebo OnePlus 10T do výšky maximálne 100 €. Spoločnosť okrem toho predstavila aj nový tablet a slúchadlá, o ktorých vám už čoskoro prinesieme viac informácií v samostatnej novinke.

Zdroj | OnePlus
Zobraziť celú správu

Správca hesiel Samsung Password Manager je teraz k dispozícii pre OS Windows 11 a 10. Podporuje synchronizáciu prihlasovacích informácií medzi počítačom, smartfónom a tabletom. Ak máte telefón Samsung a chcete sa prihlásiť do svojich účtov, no nechcete zakaždým zadávať heslo, táto aplikácia vám to výrazne uľahčí. Správca hesiel je teraz k dispozícii na stiahnutie z obchodu Windows.

Zobraziť celú správu

OZ Preventista – združenie pre bezpečnosť s prevenciu vydáva ďalší diel Učebnice informačnej bezpečnosti pre stredné odborné školy a gymnáziá. Nadväzuje na Učebnicu informačnej bezpečnosti pre stredné školy a gymnáziá 1 z roku 2021, ktorú dnes využíva pre výuku tém informačnej bezpečnosti a prevencie počítačovej kriminality viac ako 200 slovenských škôl a do vzdelávania ju aplikovalo aj niekoľko slovenských vysokých škôl.

Zobraziť celú správu

Orange rozdáva 5G dát zadarmo! Je to darček k Medzinárodnému dňu bezpečnejšieho internetu. Každý zákazník s hlasovým paušálom, ktorý navštívi ktorékoľvek predajné miesto Orangeu, dostane darček v podobe bezplatného balíka dát v objeme 5GB na 1 mesiac zadarmo. Bonusové dáta budú zákazníkom s paušálmi Go Safe, Go Data Safe a Go Biznis paušály aktivované na predajnom mieste a budú platiť od nasledujúceho fakturačného obdobia.

Zobraziť celú správu

Samsung mal v poslednej dobe problémy so životnosťou flash pamätí. Veľký počet zlyhaní bolo zaznamenané najmä v prípade prémiového modelu Samsung 990 Pro. Zákazníci sa sťažovali na vážne zhoršenie stavu krátko po ich uvedení do prevádzky. Napríklad Neil Schofield uviedol, že jeho 990 Pro bol na 64 % zdravia po zapísaní len 2 TB údajov. Ďalší používateľ tvrdil, že stratil 12 % zdravia svojho 980 Pro za jeden mesiac. Samsung teraz vydal nový firmvér 5B2QGXA7, ktorý by to mal vyriešiť. Nový firmvér ale už neopraví disky, ktoré sa prepli do režimu iba na čítanie. Na tému upozornil portál DSL.sk.

Zobraziť celú správu

Microsoft dnes zrejme predstaví integráciu ChatGPT do Bingu. V pozvánke sa uvádza, že sa CEO Microsoftu Satya Nadella „podelí o určitý pokrok v niekoľkých zaujímavých projektoch“. Spoločnosť to oficiálne oznámila včera večer len niekoľko minút po tom, ako Google zoficiálnil svojho konkurenta ChatGPT, umelú inteligenciu Brad. Sundar Picha ju opisuje ako „experimentálnu konverzačnú AI službu“, ktorú v týchto dňoch sprístupňuje úzkemu okruhu dôveryhodných testerov. Oproti ChatGPT má mať jednu veľkú výhodu, nebude čerpať informácie len z dát, na ktorých bol v školený, ale bude mať priamy prístup k internetu.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Výrobca elektrických nákladných vozidiel Rivian údajne vyvíja e-bike. V minulosti generálny riaditeľ povedal, že Rivian chce expandovať aj na trh mikromobility. Už pred pandémiou rástol cyklistický trh vďaka obľube elektrobicyklov, pričom elektrické bicykle neustále prevyšujú predaj elektrických áut.

Zobraziť celú správu