Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

14 správ

V poslednej dobe prišlo o prácu v Apple viac ako 700 ľudí. Väčšina ľudí, ktorí boli prepustení, pracovala v kanceláriách Apple v Santa Clare, pričom 371 z nich pochádzalo zo sídla spoločnosti, ktorá sa primárne zaoberala už neexistujúcim projektom elektromobilu (projekt Titan). Podľa kalifornských zákonov sú spoločnosti povinné podať správu EDD pre každé miesto ovplyvnené prepúšťaním v rámci programu Worker Adjustment and Retraining Notification (WARN).

Zobraziť celú správu

Sony sa vraj pripravuje uviesť na trh slúchadlá strednej triedy s technológiou Ultimate Power Sound, Bluetooth 5.2 a hlasovou asistenciou pre hands-free použitie. WH-ULT900 údajne ponúka 30 hodín výdrže batérie (50 hodín bez ANC), majú 40 mm meniče a sú sú dodávané v troch farbách. Majú Bluetooth 5.2, možnosť pripojenia k viacerým zariadeniam a podporujú Google Fast Pair.

Zdroj | Sony
Zobraziť celú správu

NIO s pomocou partnera WeLion začalo sériovú výrobu svojich 150 kWh polotuhých batérií. Keďže výroba prebieha v Číne, očakáva sa, že už v tomto štvrťroku uvidíme bezpečnejšie a energeticky hustejšie články poháňajúce elektrické vozidlá značky NIO.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

iRobot uvádza na trh 3 modely robotických vysávačov: Roomba Vac Essential a Roomba Combo Essential. Sú určené pre tých, ktorým postačujú len základné funkcie. Roomba Combo Essential ponúka smart navigáciu, 120-minútovú výdrž batérie, podložku na mop z mikrovlákna napájanú vodnou pumpou a nastaviteľný sací výkon. Roomba Vac Essential má rovnaké funkcie, chýba funkcia mopovača. Combo Essential bude dostupný za 274,99 $, Vac Essential za 249,99 $.

Zdroj | iRobot
Zobraziť celú správu

Nová štúdia na Stanforde vyhodnocuje, ako môžu Apple Watch pomôcť pri identifikácii „fyziologických, stravovacích a environmentálnych spúšťačov exacerbácií silnej bolesti“ u detí s komplexným regionálnym bolestivým syndrómom. Okrem hodiniek bude štúdia integrovať technológiu AI z klinickej výskumnej platformy Medeloop, ktorá je opísaná ako „end-to-end platforma riadená AI na vykonávanie raného štádia klinického výskumu a klinických skúšok“. Štúdia vybaví účastníkov (deti vo veku 8 až 17 rokov) Apple Watch Series 8 na šesť mesiacov. Okrem údajov zhromaždených pomocou Apple Watch budú účastníci fotografovať svoje jedlá a všetky údaje budú analyzované spoločnosťou Medeloop.

Zobraziť celú správu

Telekom predstavil dve nové služby, ktoré ocenia mnohí používatelia. Prvou je Connect my watch, ktorá umožní využívať jedno číslo a paušál na viacerých zariadeniach. Zákazníci budú môcť takto využívať svoje smart hodinky aj samostatne, bez telefónu s paušálom počas športu, prechádzky i na inom mieste bez telefónu. Druhou službou je Druhý hardvér na splátky, ktorá umožní zobrať si druhé zariadenie k jednému paušálu, v ponuke nájdete 16 modelov wearables, napríklad Samsung Galaxy Watch6 LTE, Watch6 Classic LTE, Apple Watch Series 9, Garmin VENU 3, či Huawei Watch GT4.

Zobraziť celú správu

Popredný čínsky výrobca elektromobilov, BYD, zaznamenal v 1Q 2024 ako 300 114 elektromobilov, čo je o 13,4 % viac ako v rovnakom období minulého roku. BYD uviedol na trh svoj prvý model pod značkou Yangwang, U8, s cenami začínajúcimi nad 150 000 dolárov (1 098 000 juanov). Značka uviedla vo februári svoj prvý elektrický hypercar, model U9, s cenami od 233 000 dolárov.

Zdroj | BYD
Zobraziť celú správu

Samsung Galaxy Z Fold6 bude mať 239 g, čo je oveľa menej ako mal Galaxy Fold5 (253 g). Fold6 v otvorenom stave bude hrúbý 5,6 mm, v zatvorenom stave to bude 12,1 mm. Hrúbka Fold5 je 6,1 mm, resp. 13,4 mm, Honor Magic V2 4,7/4,8 mm, resp. 9,9/10,1 mm, OnePlus Open 5,8 mm, resp. 11,7 mm. Leaker Ice Universe tvrdí, že Fold6 si ponechá 7,6″ uhlopriečku pre vnútornú obrazovku, zatiaľ čo krycia obrazovka je ešte menej vysoká s pomerom strán 22: 9, čím sa v zatvorenom stave rozšíri a skráti. Zväčší sa aj uhlopriečka obrazovky – zo 6,2″ to bude 6,3″.

Zobraziť celú správu

TopNEPREHLIADNITE! Je tu nový Cecotec a Stadler Form týždeň. Len do tejto nedele 7. apríla 2024, alebo do vypredania zásob, máte jedinečnú možnosť získať akciové ceny na vybrané produkty Cecotec a Stadler Form. Vyberte si nový robotický vysávač, zvlhčovač vzduchu či štýlové aróma difúzery iné atraktívne Cecotech a Stadler Form produkty.

Zdroj | NAY
Zobraziť celú správu

Tisíce serverov bolo napadnutých v rámci prebiehajúceho útoku. Výskumníci tvrdia, že ide o prvý známy útok na pracovné zaťaženie AI. Útoky, ktoré boli aktívne najmenej sedem mesiacov, viedli k manipulácii s modelmi AI.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.