Reklama

3 z najlacnejších aút s najväčším kufrom na trhu

Lissett Pliešovská

Patríte do skupiny vodičov, ktorí pri vyberaní auta pozerajú nielen na výkon a cenu, ale zaujíma ich i veľkosť batožinového priestoru? Túto skupinu tvorí aj pár našich kolegov, preto nás zaujímalo, či dokážeme nájsť na našom trhu ešte nejaké vozidlá s touto požiadavkou pod 20-tisíc €.

Každému je jasné, že zamerať sa musíme na typy automobilov ako sú kombi, MPV, SUV. Kým kombi ponúkne priestranný interiér a flexibilné usporiadanie sedadiel aj pre menej početné rodiny, pre veľké rodiny sú ideálne MPV, kde získajú maximálny priestor na svojich potulkách.

SUV sú už skôr kombináciou priestranného priestoru, vysokej svetelnej výšky, no batožinový priestor je vyhovujúci hlavne v tých najväčších modeloch, tam však treba počítať s výrazne vyššou cenou.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

3 najlacnejšie mestské SUV, ktoré toho veľa ponúknu

Hlavným znakom vozidiel s veľkým batožinovým priestorom je praktickosť. Máte detský kočík, domáce zviera, stanujete, potrebujete previesť väčší náklad? To všetko zvládate s veľkým kufrom úplne v pohode. Ďalšou výhodou je pohodlné nakladanie a vykladanie  batožiny, tieto vozidlá majú veľký otvor/dvere batožinového priestoru.

Idete na dovolenku? V tomto type vozidiel neriešite, či vy a vašim trom deťom zabalíte čo chcete a potrebujete, alebo len to najnutnejšie. Základom je si vybrať hlavne automobil, ktorý má dobré jazdné vlastnosti, spotrebu a cenu.

1.

Dacia Jogger

od 16 200 € viac info

Okrem možnosti zakúpenia vozidla v 7-miestnej verzii sa tu stretli štyri hlavné znaky: priestrannosť, priaznivá cena, praktickosť a úspornosť, záleží od zvolenej motorizácie. Dva roky brázdime na Joggerovi s pohonom LPG/benzín a v rozpočte výrazne cítiť znížené náklady za pohonné hmoty.

Pozrite si

Do Talianska na LPG? S Daciou Jogger žiadny problém! Koľko vyjde cesta?

Vo výbave Essential s motorom ECO-G 100 v 5 miestnej verzii táto Dacia štartuje na sume 16 200 €. Je to bezkonkurenčná cena za MPV, kde v základe dostanete Media Control – rádio DAB s tlačidlami na volante, displej integrovaný v palubnom počítači, 2 predné reproduktory, pripojenie Bluetooth + aplikácia pre smartfón Dacia Media Control. Objem batožinového priestoru je 842 l.

2.

Hyundai i30 kombi

od 18 490 € viac info
Zdroj | Hyundai

Hyundai i30 kombi má jeden z najväčších batožinových priestorov v segmente a to 602 l, po zložení zadných sedadiel až 1650 litrov, čo vám umožní hravo prepraviť objemné predmety. Vozidlá tejto automobilky sa vyznačujú nízkou spotrebou paliva ako i nízkymi nákladmi na údržbu. V tomto prípade hoci sa jedná o kombi, vozidlo má aj atraktívny vzhľad.

Motorom 1,5i s výkonom 81 kW (110 k) a výbavou Classic spolu so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou si viete zakúpiť od 18 490 €. Momentálne viete získať bonus 1 500 € a tak vaša akciová cena bude štartovať na sume 16 990 €.

3.

Citroën Berlingo

od 20 990 € viac info
Zdroj | Citroen

Berlingo je pohodlné a praktické vozidlo, preto sa veľmi často využíva aj ako biznis automobil, no my sa pozrieme na jeho prínos hlavne ako rodinného štvorkolesového parťáka. Ak ste rodina s viacerými deťmi máte možnosť zvoliť 7-miestnu verziu. Nič nové neprezradíme, ale Berlingo je svojim priestranným interiérom skutočne výnimočné a k tomu dostanete i veľký batožinový priestor 775 l.

Obsah pokračuje pod reklamou

Praktickú stránku vidieť i v posuvných dverách, ktoré uľahčujú nastupovanie a vystupovanie. Tým, že je širšie, nie je problém s nastupovaním pri sídliskovom parkovaní, kde sa mnohokrát nedajú naplno otvoriť dvere. Berlingo M vo verzii You s motorizáciou PureTech 110 S&S a výkonom 81 KW (110) k so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou si viete zakúpiť od 20 990 €. Ak využijete Privilege bonus v hodnote 1 000 €, podarí sa vám podliezť hranicu 20 000 € o 10 €.

Pozrite si

Citroën ë-Berlingo – Takmer dokonalé elektrické MPV!

Ak máte veľkú rodinu, tento typ vozidiel môže byť to pravé orechové práve pre vás.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.