Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • dnes
27 správ

Huawei predstavil očakávaný 8-jadrový procesor Kirin 950. Je vyrábaný 16 nm výrobným procesom, pričom podľa Huawei má mať až o 60% nižšiu spotrebu a 40% nárast výkonu. 4 jadrá sú typu ARM Cortex-A72 s taktom 2,53 GHz, 4 jadrá zas typu ARM Cortex-A53 s taktom 1,8 GHz. Okrem toho ich dopĺňa koprocesor i5, ktorý slúži na spracovanie dát z najrôznejších senzorov. Výkonná je aj grafika Mali-T880MP4. Informácie priniesol portál Androidcentral.com.

Zobraziť celú správu

Hyperloop, unikátny rýchlovlak v rúre získal ďalší finančný stimul vo výške 26 miliónov dolárov od Khosla Ventures a ďalších investorov. Hyperloop sa tak pomaly blíži k reálnemu vývoju, testovaniu a v dlhodobom horizonte aj prevádzke.

https://twitter.com/HyperloopTech/status/662292936399319040/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

LG oznámilo začiatok predaja svojich noviniek. Smartfón Nexus 5X sa na Slovensku bude predávať od 9. novembra za 479 € (16 GB), resp. 529 € (32 GB). Horúca novinka, LG V10 s dvojicou displejov a dvojicou web kamier bude v predaji od decembra, cenu však výrobca ešte nestanovil.

Zdroj | LG
Zobraziť celú správu

Sony predstavilo entry-level zrakadlovku bez zrkadla s označením Alpha A68, ktorá používa 24 Mpx APS-C CMOS senzor a nový 79-bodový autofókus na báze fázovej detekcie.  Okrem iného vie snímať obraz v kontinuálnom režime rýchlosťou 8 fps.

Zdroj | Sony
Zobraziť celú správu

V recenzii Hyundai Genesis sme si neodpustili poznámku, že by si Genesis zaslúžil samostatnú značku, mal by to na trhu ľahšie. A Hyundai rozmýšľa podobne, práve oznámil, že vytvára luxusnú značku Genesis, pod ktorou do konca roka 2020 predstaví až 6 modelov! Chcú konkurovať najrenomovanejším luxusným automobilovým značkám na svete, preto o nové technológie a inovácie nebude núdza.

Logo_Genesis Brand

Zobraziť celú správu

Najvyšší súd Slovenskej republiky povolenie 4. mobilného operátora nezrušil, no Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) aj napriek tomu do 30 dní opäť preskúma plnenie jeho povinností a podľa výsledkov následne rozhodne. Predmetom opätovného preskúmania bude, či operátor začal používať pridelené frekvencie na povolený účel a v určenom územnom rozsahu do 6 mesiacov od právoplatnosti povolenia.

 

Zobraziť celú správu

Ak plánujete kúpu Mio kamery do auta, máme pre vás skvelú správu. Do 31.decembra 2015 prebieha totiž akcia „Cashback s Mio“, vďaka ktorej môžete pri kúpe u vybraných partnerov ušetriť 10 – 20 € na jednom zariadení. Podrobnosti o akcii nájdete na samostatnej stránke Mio Cashback.

mio cashback

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

O2 sa rozhodlo ponúknuť najväčší bonus za prenos čísla v histórii. Ak si od zajtra prenesiete číslo do O2, získate nárok na bonus v hodnote 200 €. Ten sa vám však bude pripisovať nasledovných 40 faktúr vo výške 5 €, čo je viac ako tri roky! Bonus môžete využiť aj s aktívnym programom O2 Paušál, stačí ak odporučíte nové číslo od iného operátora na prenos do O2 na program O2 Paušál. Ponuka operátora platí do 31.12.2015.

Zobraziť celú správu

Svoje dedikované tlačidlo na zdieľanie obsahu má už aj Skype. Keďže Skype nie je sociálna sieť, ako Facebook, Twitter apod., tlačidlo na zdieľanie obsahu poslúži len ako jednoduché odosielanie odkazov, obrázkov a videí priateľom a známym na Skype. Jeho integrácia však ešte potrvá, zatiaľ má dohodu len s MSN.com a indickým sify.com.

Zdroj | Skype
Zobraziť celú správu

Multimiliardár Bill Gates, zakladateľ Microsoftu, pre The Atlantic potvrdil, že na zrýchlenie inovácií proti klimatickým zmenám dá 2 miliardy dolárov zo svojho vrecka. Gates tvrdí, že svetový trh v súčasnosti nemá iniciatívu vytvárať alternatívny pre uhľovodíkové palivá dostatočne rýchlo.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.