Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Špičkový smartfón LG V10 má 2 displeje a 2 webkamery

Špičkový smartfón LG V10 má 2 displeje a 2 webkamery
Zdroj | LG
Števo Porubský
Špičkový smartfón LG V10 má 2 displeje a 2 webkamery
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG bez výraznej pompéznosti predstavilo svoj nový top-end smartfón s unikátnymi vlastnosťami. Prvou je určite dvojica displejov. Okrem klasického, no obrovského 5,7″ QHD (1 440 x 2 560 px) má hneď nad ním malý informačný 2,1″ (1 040 x 160 px) displej, ktorý funguje prakticky stále. Zobrazujú sa na ňom všetky dôležité informácie ako čas, dátum, notifikácie, ale aj skratky k vybraným appkám či informácie z kalendáru.

Zdroj | LG

Druhým unikátom je rovno dvojica 5 Mpx webkamier s 80° uhlom záberu. Tie neslúžia na tvorbu podivných 3D záberov, ale na to, aby ste nevyzerali na selfies ako zo suda. Otázne však je, prečo už LG k dvojica webkamier nepridalo aj malý LED blesk pre nočné selfies.

Zdroj | LG

Hlavný fotoaparát má pritom 16 Mpx, laserové ostrenie a optiku so svetelnosťou f/1,8. Ultra a Full HD video je samozrejmosťou, rovnako ako množstvo režimov vrátane vynoveného manuálneho režimu aj pre video, ktoré môžete natáčať aj vo formáte 21:9. Novinkou je tiež automatický režim na vytváranie krátkych videí z už natočených záberov, ktoré je možné zdieľať aj na sociálnych sieťach.

https://www.youtube.com/watch?v=ELD_6aeHGKQ

Telo LG V10 s rozmermi 159,6 x 79,3 x 8,6 mm a hmotnosťou 192 gramov je vyrobené z ocele označovanej ako 316L, zadná strana je zas zo špeciálneho silikónu Dura Guard, ktorý má vraj lepšie absorbovať šoky. Na zadnej strane si našlo miesto aj ovládanie známe z predchádzajúcich modelov, nechýba tiež snímač odtlačkov prstov.

Zdroj | LG

V tele je ukrytý Snapdragon 808, 4 GB pamäť RAM a 64 GB flash pamäť, ktorú môžete rozšíriť microSDXC kartou až do 200 GB. Čerešničkou je dedikovaný 32-bitový HiFi DAC zosilňovať pre Hi-Res audio. V pomerne veľkom smartfóne je však len 3 000 mAh batéria. Hoci je Android 6.0 už niekoľko dní vonku, LG V10 bude dočasne pracovať na OS Android 5.1.

Kedy a za akú cenu sa LG V10 dostane aj na náš trh nie je zatiaľ známe.

Zdroj