Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hyperloop už má svoj dream team a prvé financie na ďalší vývoj

Hyperloop už má svoj dream team a prvé financie na ďalší vývoj
Marek Šimunek
Hyperloop už má svoj dream team a prvé financie na ďalší vývoj

Cestovanie na vzdialenosti menšie ako 1 500 kilometrov pomocou potrubnej pošty, ktorá nesie označenie Hyperloop, a za ktorou stojí novodobý Steve Jobs, čoby majiteľ najúspešnejšej automobilky pre elektromobily Tesla, Elon Musk sa posunulo o ďalší krôčik bližšie k realite. Spoločnosť Hyperloop Technologies totiž spustila vlastnú internetovú stránku a konto na sociálnej sieti Twitter venované práve tomuto projektu.

Hyperloop Technologies

Čo je však dôležitejšie, je zisk investície o výške 8,5 milióna amerických dolárov na vývoj tejto technológie. Tým sa však smelé plány ďalšej spoločnosti, ktorá sa chce podieľať na reálnom nasadení Hyperloopu ani zďaleka nekončia. Podľa vyjadrení, ktoré CEO spoločnosti Hyperloop Technologies a niekdajší inžinier SpaceX David Sacks pre Forbes uviedol chce spoločnosť ešte v prebehu tohto roku získať ďalších 80 miliónov dolárov.

Hyperloop Technologies

POZRITE SI
Hyperloop bude mať vlastnú testovaciu dráhu, ktorú zaplatí Elon Musk
Hyperloop: najrýchlejšie pocestujeme potrubnou poštou

Záujem o Hyperloop je teda evidentný, otázkou však ostáva, kto ho postaví. Elon Mus sám stavia malú testovaciu trať, ale Hyperloop Technologies by sa mohla podieľať na podstatne väčšom projekte. Už teraz sa tešíme na ďalšie novinky, ktoré novodobý spôsob transportu prinesie a samozrejme vás o nich budeme aj informovať.

Foto: Hyperloop Technologies