LG Nexus 5X – dostupnejší čistý Android

ZDROJ | Google

Po mnohých únikoch Google dnes oficiálne predstavil svoje najnovšie smartfóny. Ten menší, ako sme už dávnejšie uviedli nesie označenie 5X a pre Google ho vyrobila spoločnosť LG. Okrem toho, že Nexus 5X bude disponovať menšími rozmermi, mal by byť aj cenovo dostupnejší.

RECENZIANexus 5X má na to byť v najvyššej lige, škoda ale slovenskej ceny

LG Nexus 5X 1
ZDROJ | Google

Nový LG Nexus 5X prichádza dva roky po úspešnom Nexuse 5, ktorý pre Google rovnako vyrobila spoločnosť LG. Model 5X je cenovo dostupnou a výkonnou alternatívou k vybavenejšiemu modelu Huawei Nexus 6P, ktorý Google rovnako dnes predstavilo.

Pozrite siNexus 6P, novú vlajkovú loď vyrobí Huawei

Novinka ponúkne 5,2″ displej s Full HD rozlíšením, ktorý je chránený ochranným sklom Gorilla Glass 3. Srdcom nového Nexusu 5X bude procesor Qualcomm Snapdragon 808, ktorému bude sekundovať aj 2 GB operačnej pamäte. Samozrejmosťou je čistý operačný systém Android, v tomto prípade vo verzii 6.0 Marshmallow. Integrované úložisko bude mať podľa verzie kapacitu 16 GB, prípadne 32 GB. Bohužiaľ možnosť rozšírenia pomocou microSD kariet chýba aj v týchto modeloch.

https://youtu.be/QLqHZLdt_jE

Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 12 Mpx a umožní nahrávanie 4K videí. Nexus 5X umožní aj jej rýchle spustenie dvojitým stlačením tlačidla pre zapnutie. LG v tomto prípade nezabudlo ani na laserové zaostrovanie, ktoré výrobca priniesol v LG G3. Predná webkamera bude mať rozlíšenie 5 Mpx. Nový LG Nexus 5X prichádza s USB-C konektorom, ktorý je možné používať z oboch strán. Potešením je aj integrácia snímača odtlačkov prstov na zadnej strane, podobne ako tomu je v prípade jeho vybavenejšieho súrodenca Nexus 6P.

LG Nexus 5X 11
ZDROJ | Google

O napájanie nového Nexusu 5X sa bude starať batéria s kapacitou 2 700 mAh. Google plánuje predaj nového modelu výhradne cez Google Store, pričom je preobjednanie je možné oddnes v USA, Kanade, Veľkej Británii, Írsku, Kórei a Japonsku. Prvé kusy by sa k svojim majiteľom mali dostať v druhej polovici októbra, pričom od 19. októbra bude jeho predaj spustený v 40 ďalších krajinách.

Cena základného modelu je na americkom trhu určená na 379 USD, pričom 32 GB model Nexusu 5X bude stáť 429 USD.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku