Reklama

Nexus 6P, novú vlajkovú loď vyrobí Huawei

Zdroj | Google
Števo Porubský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Len pred malou chvíľou skončila tlačová konferencia spoločnosti Google, na ktorej sme sa okrem iného dočkali aj už dávno odhalených smartfónov Nexus. Top modelom na najbližšie obdobie bude Nexus 6P, ktorý pre giganta bude vyrábať čínsky Huawei.

https://www.youtube.com/watch?t=2&v=4cAHL4LMNlY

Novinka prekvapí hneď niekoľkými parametrami. Prvým je určite jeho telo. To je prvýkrát v histórii Nexusov kovové, konkrétne ide o hliník, ktorý sa využíva v leteckom priemysle. Jeho rozmery sú 159,4 x 77,8 x 7,3 mm. To je spôsobené aj tým, že Nexus 6P má 5,7″ QHD (1 440 x 2 560 px, 518 PPI) AMOLED displej.

Zdroj | Google

Na zadnej stene je okrem výraznej časti okolo objektívu aj malý krúžok. V ňom si našiel miesto snímač odtlačkov prstov nazvaný Nexus Imprint. Snímač bude navyše možné využívať v omnoho viac aplikáciách, ako doteraz.

Fotoaparát má 12,3 Mpx a je uložený za optikou so svetelnosťou f/2,0. Na ostrenie vraj využíva IR laser. Ultra HD video je samozrejmosťou. Zaujímavosťou je vysokorýchlostné snímanie až do 30 fps v plnom rozlíšení, poteší i spomalené video pri 240 fps. Nad displejom je 8 Mpx webkamera s f/2,4 optikou.

Srdcom Nexus 60 je Snapdragon 810, 3 GB pamäť RAM a grafika Adreno 430. Vnútorná pamäť môže mať 32, 64 alebo 128 GB. Už samozrejmosťou súčasných smartfónov pre najbližšie obdobie je i využívanie nového USB-C konektora pre jednoduchšie a rýchlejšie nabíjanie i prenos údajov. Cez nový konektor nabijete až 3 450 mAh batériu omnoho rýchlejšie.

Zdroj | Google

Operačným systémom je samozrejme Android a ako už býva u nových Nexusov zvykom aj ten najnovší, teda Android 6.0. Novinka by sa mala na trhu objaviť s cenou od 499 dolárov za 32 GB model až po 649 dolárov za 128 GB model.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.