Reklama
Správa dňa

Nothing integruje ChatGPT do svojich smartfónov

13 správ

Matematici konečne vyriešili Feynmanov problém spätného postrekovača. Tento fenomén je tu už od 40. rokov 20. storočia. Teraz si aplikovaní matematici na New York University myslia, že tento hlavolam rozlúskli. Ristrophovo laboratórium často rieši tieto druhy hádaniek zo skutočného sveta.

Zobraziť celú správu

Do Správ Google čoskoro príde Bard. Google tiež poukazuje na to, že Bard môže niekedy poskytnúť nepresné alebo nevhodné informácie a že jeho odpovede nemožno spoľahlivo použiť ako lekárske, právne, finančné alebo iné odborné poradenstvo.

Zobraziť celú správu

Honor prináša kremíkovo-uhlíkovú batériu druhej generácie. Tá bude súčasťou novej série smartfónov Magic6. Táto technológia zaisťuje lepšiu životnosť a spoľahlivý výkon aj v náročných podmienkach pri nízkych teplotách. Prácu s podobnou technológiou už predtým oznámila napríklad spoločnosť Tesla.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť SOFTEC oznámila, že vytvorila unikátne riešenie na kvalifikovaný podpis. Firmy a ich klienti teraz dokážu veľmi jednoducho a pri nízkych nákladoch podpísať zmluvy s najvyššou možnou právnou akceptáciou. SOFTEC prvou firmou v stredoeurópskom regióne, ktorá prichádza s týmto riešením.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

JAXA odfotila na povrchu mesiaca prevrátenú sondu SLIM. Problémy zrejme podľa posledných informácií spôsobila nefunkčnosť jednej z trysiek hlavného motora, kvôli ktorej sa sonda pri zostupe začala pohybovať do strany a pri pristátí sa prevrátila.

Zdroj | JAXA
Zobraziť celú správu

Microsoft Edge po aktualizácii kradne vaše údaje z prehliadača Chrome. Edge automaticky otvoril všetky karty, ktoré sa používali v Chrome na rovnakom počítači. A to aj napriek tomu, že Edge sa na počítači nepoužíval a nikdy nepožiadal o synchronizáciu údajov.

Zobraziť celú správu

Paríž v referende odsúhlasil parkovanie SUV za trojnásobok sumy. SUV predstavujú 15 % z 1,15 milióna vozidiel zaparkovaných v uliciach Paríža. Zvýšené poplatky za parkovanie by mohli priniesť až 35 miliónov eur.

Zobraziť celú správu

Známy youtuber MHBHD si vyskúšal nový headset Apple Vision Pro. Ozrejmil niektoré funkcie, pričom veľký prínos má podľa jeho názoru prepojenie s MacBookom a vytvorenie si virtuálnych monitorov. Poznamenal, že funkcia vytvorenie skenu tváre pre používanie vo FaceTime by chcelo ešte vylepšiť.

Zobraziť celú správu

Kia EV4 sa odkladá minimálne na rok 2025. Viceprezident Kia Woo-Jeong Joo povedal, že tento elektrický sedan sa prekladá až na začiatok roku 2025. Modely EV3, EV4 a EV5 budú v cenovom rozpätí od 35 000 až do 50 000 dolárov.

Zobraziť celú správu

Zem je zaplavená plastami. Nová štúdia vedená výskumníkmi z Varšavskej univerzity skúma takmer 29 000 obrázkov krabov pustovníckych, ktoré sa objavili na online platformách za posledných niekoľko rokov. Vedci objavili najmenej 386 fotografií, ktoré použili plast na svoje škrupiny. Odhadujú, že problém sa týka najmenej 10 zo 16 druhov suchozemských krabov, ktoré sa nachádzajú v tropických oblastiach Zeme.

Zobraziť celú správu

Rok po tom, ako Meta zažalovala spoločnosť, ktorá spracúva údaje, federálny sudca zamietol žalobu o porušení zmluvy. Obžalovaná bola izraelská spoločnosť Bright Data, ktorá zhromažďuje dáta z rôznych webových stránok a ponúka firmám súvisiace produkty. Dôvod na zamietnutie je prozaický, Bright Data totiž získala iba verejné údaje z Facebooku a Instagramu.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.