Reklama

Privítajte Apple Vision Pro! Najrevolučnejší produkt Apple posledných rokov

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Sľúbeného prekvapenia sme sa skutočne dočkali! Spoločnosť Apple oficiálne na svojej vývojárskej konferencii WWDC 2023 predstavila svoju náhlavnú súpravu so zmiešanou realitou. Privítajte Apple Vision Pro!

O tomto zariadení sa už šuškalo niekoľko rokov, že Apple chce svojimi zariadeniami a softvérom zamiešať karty aj v segmente zmiešanej reality. Pozrime sa, čo tento revolučný produkt od Apple prináša.

Na prvý pohľad sa nejako neodlišuje od svojich priamych konkurentov v podobe napríklad Meta Quest 3, ale Apple dokázal opäť zariadenie oživiť puncom luxusu a draho pôsobiaceho zariadenia. Môže za to použité sklo a hliník. Šošovky vznikli spolu so značkou Zeiss.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ide teda o náhlavnú súpravu so zmiešanou realitou, ktorá kombinuje virtuálnu (VR) a rozšírenú realitu (AR). Na zariadení teda môžeme vidieť až 12 kamier, ktoré do detailu skúmajú okolie, je tu aj niekoľko senzorov.

Na prvý pohľad je jasné, že sa Apple zameral hlavne na kvalitu zobrazenia, veď nasadil dvojicu veľmi kvalitných microLED panelov s 23 miliónmi pixelov a 4K rozlíšením a podporou HDR. Všetko sa ovláda hlasom, pohľadom (EyeSight) alebo gestami.

Zdroj | Apple

Na ovládanie slúži jedno fyzické tlačidlo a, už pre Apple známa, rotačná korunka, teda prvky, ktoré už poznáme z hodiniek Apple Watch alebo slúchadiel AirPods Max. Nechýba tiež bohatý priestorový zvuk. Takto náročné výpočty musia prebiehať okamžite a bez zaváhania, preto Apple nasadil svoj vlastný procesor Apple M2 spolu s koprocesorom R1.

Celá náhlavná súprava od Apple pracuje na vlastnom operačnom systéme visionOS. Nájdeme tu známe Apple aplikácie ako FaceTime, Mapy, Mail, Safari a ďalšie. Všetko samozrejme prispôsobené pre využitie zmiešanej reality.

Zdroj | Apple

Na svoje si prídu milovníci filmov, pretože sa Apple spojil s gigantom Disney, ale aj hráči rôznych hier, podporovaných by ich malo byť až 100. Zaujímavou vychytávkou je tvorba 3D fotografií a 3D videa, stačí na to jeden dotyk tlačidla. Apple však nepovedal rozlíšenie týchto objektívov. Optic ID je schopný načítať obraz vášho oka a tým potvrdzovať platby v App Store.

Celé zariadenie je napájané batériou s neznámou kapacitou, o výdrži sa Apple nezmieňuje. Konektor je špeciálne upravený magnetický MagSafe, batériu tak máte vo vrecku. K vytvoreniu tohto zariadenia bolo potrebných až 5 000 patentov.

A čo cena? Stále je to Apple, v tomto prípade ide o úplne nový druh produktu v ponuke tohto amerického technologického giganta. Cenovka je teda nastavená na 3 499 dolárov. Apple Vision Pro príde na trh začiatkom budúceho roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.