Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Za chvíľu začne veľká udalosť, minimálne v hudobnom svete. Grammy oceňuje umelcov za významné počiny v hudobnom priemysle. Je hudobným ekvivalentom televíznej ceny Emmy Award, filmovej ceny Academy Award či divadelnej ceny Tony Award. Viac informácií prinesieme zajtra po ukončení show. Priamy prenos môžete sledovať aj na YouTube.

Zobraziť celú správu

NVIDIA tvrdí, že existuje oprava nedávno objaveného problému, keď otvorený Discord na pozadí obmedzoval výkon niektorých grafických kariet. Záplata sa stiahne automaticky po prihlásení do systému Windows. Problém, ktorý ovplyvnil systémy s kartami ako RTX 3080 a RTX 3060 Ti, bol zrejme spôsobený nedávnou aktualizáciou Discordu.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Neotvorený iPhone z roku 2007 sa dostal do aukcie v USA za predpokladanú cenu 50 000 dolárov. Zariadenie vlastní Karen Green, ktorá dostala iPhone ako darček od svojich priateľov. Vtedy však už mala tri telefónne linky a problémy s kompatibilitou operátorov jej zabránili v používaní mobilu. Odvtedy bol na jej poličke, kým sa ho v roku 2019 nepokúsila predať. Ponúkaných 5 000 dolárov nesplnilo jej očakávania, teraz sa uspokojí minimálne s 50 000 dolármi.

Zobraziť celú správu

Slovenské elektrárne v sobotu večer prifázovali do siete druhý turbogenerátor tretieho bloku Atómovej elektrárne Mochovce. Prvú turbínu prifázovali do siete v utorok 31. januára v noci. Aktuálne testy zaťažujú výkon na 20 %, ďalšom kroku zvýšia výkon reaktora na 35 %. Tretí blok už spolu 2 GWh elektrickej energie, čo predstavuje ročnú spotrebu 800 priemerných domácností.

Zobraziť celú správu

Elon Musk bol údajne zbavený viny verdiktom federálnej poroty, že jeho tweet „financovanie zabezpečené“ nepoškodil v roku 2018 investorov Tesly. Porota usúdila, že Muskovo vyjadrenie neovplyvnilo cenu akcií Tesly. Investori, ktorí ho žalovali tvrdili opak, že jeho verejné vyhlásenia viedli k miliardovým škodám. Muskov tweet, ktorý zverejnil v auguste 2018, znel: „Uvažujem o tom, že si Teslu vezmem do súkromia za 420 dolárov. Financovanie zabezpečené.“ Stalo sa to krátko po stretnutí s predstaviteľom saudskoarabského súkromného investičného fondu, v ktorom sa vraj Al-Rumayyan zaviazal pomôcť pri financovaní dohody o odkúpení všetkých akcií Tesly.

Zobraziť celú správu

Google Dokumenty, Tabuľky, Nákresy a Prezentácie dostávajú nástroj kvapkadlo do ponuky výberu farieb. Dnes môžete, ak predvolená mriežka nemá odtieň, ktorý hľadáte, klepnúť na tlačidlo Vlastné a zadať hexadecimálny kód farby, resp. použiť nástroj pod ním. Google teraz predstavuje nástroj kvapkadla (Vyberte si vlastnú farbu) na výber akejkoľvek farby na obrazovke v rámci farebnej palety. Okrem toho môžete zadávať hodnoty RGBA.

Zobraziť celú správu

Zdá sa, že Instagram vyvíja funkciu plateného overovania, ktoré poznáme z Twitteru. Nedávno objavený odkaz na úryvky kódu výslovne odkazuje na „platený modrý odznak“ a nový predplatiteľský produkt. Tento objav urobil vývojár a reverzný inžinier Alessandro Paluzzi, ktorý si predtým všimol množstvo nových funkcií Instagramu ešte pred ich spustením, vrátane nástroja na plánovanie v aplikácii, ktorý bol spustený v novembri. 

Zobraziť celú správu