Reklama
Správa dňa

Windows 10 dostane poslednú bezpečnostnú aktualizáciu v októbri 2028

14 správ

Existuje mnoho dôvodov, prečo prvá verzia Vision Pro nebude ideálnym herným headsetom. Najväčším z nich je slabá podpora pre herné ovládače VR od Apple. Zdá sa, že Apple neplánuje vlastný herný ovládač Vision Pro, ani nebude podporovať príslušenstvo tretích strán pre VR. Mark Gurman hovorí, že Apple preskúmal myšlienku zariadenia umiestneného na prste, ktoré by fungovalo ako ovládač, nakoniec sa však rozhodol, že sledovanie pohybov rúk a očí bez príslušenstva je elegantnejším riešením.

Zobraziť celú správu

Ako si vyberáte automobil? Máte nachystaný finančný limit a podľa toho hľadáte ideálny model, alebo najprv máte predstavu, čo by ste chceli a potom dumáte nad motorizáciou a výbavou? Prezreli sme ponuku slovenských predajcov a vybrali 5 vozidliel s cenovým stropom do 18 000 €.

Zobraziť celú správu

Teleskop Európskej vesmírnej agentúry odštartoval v sobotu na palube rakety SpaceX Falcon 9 z Floridy. Misia v hodnote 1,5 miliardy dolárov si kladie za cieľ odpovedať na základné otázky o neviditeľných silách, ktoré poháňajú expanziu vesmíru. Teleskop Euclid, pomenovaný po starovekom gréckom matematikovi, bude počas svojho šesťročného prieskumu oblohy pozorovať miliardy galaxií, pričom bude merať ich tvary a polohy spred 10 miliárd rokov, čo je viac ako 70 % kozmickej histórie.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

OPPO dnes na našom trhu začalo predávať dvojicu smartfónov série Reno. Ide o modely OPPO Reno10 Pro 5G a OPPO Reno10 5G Oba ponúkajú slušný fotoaparát, vyšší výkon batérie a podporujú rýchlonabíjanie. Na Slovensku za Reno10 Pro 5G zaplatíte 649 €, Reno10 5G vás vyjde na 499 €.

Zobraziť celú správu

Vesmírny teleskop Jamesa Webba po prvý raz pozoroval Saturn. Obrázok ukazuje ikonické ľadové prstence Saturnu žiariace okolo disku planéty, ktorá sa v blízkej infračervenej oblasti javí oveľa tmavšia v dôsledku absorpcie slnečného svetla časticami metánu suspendovanými vysoko v atmosfére planéty. Na obežnej dráhe okolo Saturnu je 146 známych mesiacov, ktorých veľkosť sa pohybuje od väčších ako planéta Merkúr až po veľkosť športovej haly.

Zdroj | NASA/ESA/CSA/STSci
Zobraziť celú správu

Orange osviežuje svoju letnú ponuku zariadení a na začiatku prázdnin prináša viacero noviniek. Zákazníci tak majú možnosť vybrať si z nových modelov smartfónov a notebookov, alebo si svoju zbierku smart zariadení rozšíriť o bezdrôtové slúchadlá či hernú konzolu Playstation 5. Zo smartfónov tu nájdete Honor 90 5G 512G, Honor 90 Lite 5G 256 GB, Motorola Edge 40 5G, Oppo Reno10 5G 256GB a Oppo Reno10 Pro 5G.

Zobraziť celú správu

Apple pracuje na novom externom displeji pre Macy, ktorý môže slúžiť ako inteligentný domáci displej v režime nízkej spotreby. Smart displej by fungoval pomocou procesoru z iPhonu, teda podobne ako Studio Display, ktorým využíva čip A13, ale s väčším využitím. Možnosť pridať monitoru druhú funkciu a urobiť z neho domáce zariadenie s režimom nízkej spotreby je pre mnohých používateľov zaujímavá idea. Apple tiež pracuje na novej generácii profi monitorov, ktoré zrejme nahradia Pro Display XDR a Apple Studio Display.

Zobraziť celú správu

Trh Mac Pro je ešte menší, ako sa očakávalo. Dôvodom je to, že profesionáli vyššej kategórie si vyberajú radšej 16-palcový MacBook Pro. Z 20 náročných používateľov len jeden videl dôvod na kúpu nového Macu Pro.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.