Reklama

Suzuki S-Cross prepája automobilový a technologický svet s rozvahou a rozumom

TECHBOX

Nová generácia modelu Suzuki S-Cross dvíha latku bezpečnosti na cestách pomocou pokrokových technológií, no pri bezpečnosti tech-výbava tohto všestranného SUV modelu ani zďaleka nekončí.

Ako fanúšikovia technológií sme si nechali našu najobľúbenejšiu tému na posledný diel špeciálneho seriálu o tomto modeli a môžete nám veriť, že to čakanie rozhodne stálo za to.

Technologické trendy v čoraz väčšej miere prenikajú aj do automobilového sveta. Okrem spomínanej bezpečnosti sa podpisujú aj pod pohodlie posádky, praktickejšie cestovanie a dokonca aj lepší dohľad na samotné auto. Suzuki S-Cross ukazuje, ako má ideálna implementácia týchto výhod moderných technológií vyzerať v praxi.

Obsah pokračuje pod reklamou

Všetko to začína ešte skôr, ako sa dostanete do interiéru vozidla. Súčasťou modelu S-Cross je totiž od výbavy Premium a vyššej funkcia bezkľúčového odomykania a štartu. Kľúč môžete mať vo vrecku, kabelke či batohu a pre nastúpenie a vyštartovanie ho tam môžete aj pokojne nechať.

Veľká výhoda spôsobu, akým je funkcia bezkľúčového odomykania do modelu S-Cross implementovaná, spočíva v jeho využití fyzického tlačidla na kľučkách dverí. Odomykanie týmto tlačidlom vás nesklame v zime a ani v daždi a zároveň vám umožní pri odchádzaní od auta fyzicky skontrolovať, či ste ho zamkli. Kým ho totiž nestlačíte, auto zostane aj po potiahnutí kľučky zamknuté. Maličkosť, avšak nesmierne praktická.

Stredobodom samotného interiéru je vo verzii Comfort a Premium multifunkčný dotykový panel 7″, ktorý vo verziách Elegance a Elegance+ strieda jeho väčší súrodenec s uhlopriečkou 9″. V prípade obidvoch z nich budete mať zaručene pod palcom ovládanie multimédií, nastavenia vozidla a samozrejme aj fungovanie jeho mild-hybridného pohonu.

Prostredie multimediálneho systému je mimoriadne intuitívne a logicky rozdelené na časť venovanú multimédiám, informáciám o jazde a v prípade väčšej obrazovky aj vstavanému navigačnému systému. Zorientovať sa v ňom je hračka a otázka nanajvýš niekoľkých minút, k čomu sa navyše pridávajú aj jeho rýchle reakcie na všetky dotyky a požiadavky.

Keď nie je čas a vhodná chvíľa na dotykové ovládanie, na mieste vodiča môžete siahnuť po ovládaní hlasom. Na tento účel v dolnej časti volantu nájdete špeciálne dedikované tlačidlo pre aktiváciu hlasového ovládania, ktorému tu robia spoločnosť aj tlačidlá pre ovládanie funkcie hands-free a teda rýchle a bezpečné prijatie a ukončenie hovoru.

Možnosťou volania bez použitia rúk a teda podporou Bluetooth prepojenia smartfónu s autom však sila konektivity modelu Suzuki S-Cross iba začína. Multimediálny dotykový systém totiž podporuje aj technológie Apple CarPlay a Android Auto, ktoré vám umožnia zrkadliť na vstavanú obrazovku vo vozidle vaše obľúbené navigačné a multimediálne aplikácie, ako aj využívať prostredníctvom hands-free hlasových asistentov a bez dotyku tak diktovať správy či dokonca ovládať vašu inteligentnú domácnosť.

Hoci sú dotykové obrazovky skvelé svojou všestrannosťou či rýchlosťou a hlasové ovládanie zas praktické a bezpečné, existujú isté funkcie, ktoré aj my v technologickej redakcii stále ovládame najradšej klasicky – tlačidlami.

Suzuki našlo v novej generácii modelu S-Cross dokonalý balans medzi technologickou výbavou a praktickosťou a tak hneď pod špičkovým multimediálnym dotykovým displejom nájdete fyzické ovládanie 2-zónovej klimatizácie, na ktorej nájdete tlačidlo pre všetky dôležité funkcie, ako aj LED displej s dokonalou viditeľnosťou a jednoznačnou grafikou.

Posledné kľúčové eso v rukáve novej generácie modelu Suzuki S-Cross v jeho interiéri neuvidíte, ukrýva sa totiž vo vašom smartfóne. Reč je o mobilnej aplikácii Suzuki Connect, ktorá vám umožní dohliadnuť na vaše vozidlo odkiaľkoľvek, či už vás od neho delí iba stena, krajina alebo pokojne aj celý svet.

Obsah pokračuje pod reklamou

Po nainštalovaní a aktivácii aplikácie na obrazovke vášho smartfońu uvidíte všetky dôležité informácie o vašom vozidle od úrovne paliva v nádrži cez miesto, kde ste ho zaparkovali a či ste ho zamkli až po informáciu o tom, kedy vás čaká jeho najbližšia kontrola v autorizovanom servise.

Samozrejmosťou je tiež kniha jázd obsahujúca informácie o priemernej spotrebe a prejdenej trase aj s mapou a možnosťou zapísať k danej trase meno vodiča a informáciu o tom, či šlo o súkromnú alebo pracovnú cestu.

Keď si raz na túto technologickú výbavu novej generácie modelu Suzuki S-Cross raz zvyknete, už nikdy nebudete chcieť urobiť krok späť. Perfektné je, že multifunkčný dotykový panel s uhlopriečkou 7″, podpora Bluetooth a USB pripojenia či volant s ovládaním multifunkčného panelu a hands-free, je už súčasťou základnej výbavy Comfort, v ktorej môže byť Suzuki S-Cross váš už za cenu od 22 210 €.

Pokiaľ by ste si chceli užívať aj bezkľúčové odomykanie a štart vozidla či automatickú klimatizáciu, siahnuť môžete po verzii Premium s cenou od 23 530 €, prípadne po verzii Elegance s cenou od 25 530 €, s ktorou sa už uhlopriečka multifunkčného dotykového panela (už aj s podporou navigácie) dostáva na 9″. Za príplatok už iba 660 € vám Suzuki S-Cross k tejto špičkovej výbave pribalí ešte aj centrálny reproduktor a panoramatické strešné okno s dvojitým posúvaním, prostredníctvom ktorého spoznáte okolitý svet z úplne novej perspektívy.

Ak ste ešte nečítali predchádzajúce diely nášho špeciálneho seriálu, novú generáciu modelu Suzuki S-Cross môžete spoznať do posledného detailu prostredníctvom nich alebo kliknite priamo na stránku Suzuki.sk, kde sa o tomto špičkovom SUV modeli dozviete ešte viac.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.