Reklama
Správa dňa

Nothing integruje ChatGPT do svojich smartfónov

12 správ

Britský startup Arrival hľadá financie po tom, čo bol tento týždeň vyradený z burzy Nasdaq. Podľa agentúry Reuters spoločnosť rokuje s firmou Ernst and Young, aby zvládla ďalšie kroky, ak nedokáže zabezpečiť núdzové financovanie. Išlo pritom o nádejný projekt, ktorý mal urobiť revolúciu vo výrobe elektromobilov so svojím konceptom mikrotovární, ktoré vyrábajú dodávky pre Uber a UPS.

Zdroj | Arrival
Zobraziť celú správu

Spoločnosť OpenAI aktualizovala modely AI, ktoré poháňajú asistenta ChatGPT. Uprostred menej zaujímavých aktualizácií OpenAI spomenula zmienku o možnej oprave neslávne známeho problému „lenivosti“, ktorý sa vyskytuje v GPT-4 Turbo od jeho vydania v novembri 2023.

Zobraziť celú správu

Automobilka BYD predstavila nové kompaktné elektrické SUV Yuan Up. Motoristov si má získať nízkou cenou, no napriek nej je vozidlo postavené na špičkovej e-platforme 3.0 od BYD. Na nej je postavený model Dolphin. V porovnaní s ním je Yuan Up väčší, má 4 310 mm na dĺžku, 1 830 mm na šírku a 1 675 mm na výšku, s rázvorom 2 620 mm. Pod kapotou bude mať jediný motor s dvoma možnosťami výkonu: 70 kW a 130 kW, ktorý ponúka maximálnu rýchlosť 160 km/h.

Zdroj | BYD
Zobraziť celú správu

Modely značky Škoda si kúpilo už viac ako 600-tisíc Slovákov. Je dlhodobou jednotkou v predaji na našom trhu, minulý rok jej patrilo až 19,8 % všetkých predaných automobilov na Slovensku. Aj preto sme sa rozhodli pozrieť, čo nám vie aktuálne ponúknuť Škoda ideálne v najvyššej zľave a ihneď k odberu. Jednoducho, ak sa vám na nové auto nechce čakať. Po rozkliknutí ponuky na oficiálnej stránke skoda-auto.sk bolo dostupných až 1 240 skladových vozidiel. Vybrali sme z nich 5 modelov: Enyaq, Kamiq, Karoq, Kodiaq a Superb, o ktorých si myslíme, že by vás mohli zaujať.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Asistent Google tento január stratil viac ako tucet funkcií, ale to ešte nie je koniec zlým správam. Tento mesiac príde o funkciu jazdného režimu, no niektoré časti, napríklad ovládanie hudby, môžu zostať funkčné aj napriek vypnutiu. Na domovskej obrazovke jazdného režimu Google Assistent sa už v spodnej časti zobrazuje nový banner s textom: „Toto zobrazenie bude vo februári zrušené“.

Zobraziť celú správu

NASA začína otvárať možnosť komerčných letov na Mars a pýta sa, ako súkromníci dokončili jednu zo štyroch súkromných misií na Mars, vrátane dodania malých satelitov na obežnú dráhu alebo poskytovania zobrazovacích služieb okolo červenej planéty. NASA sľubuje navrhovateľom 200 000 dolárov za štúdiu jednej z referenčných misií, alebo 300 000 dolárov za dve štúdie. Vesmírna agentúra uviedla, že má v úmysle udeliť viacnásobné zmluvy.

Zobraziť celú správu

Palworld je jednou z najväčších hier tohto roka, prekonal rekord Xbox Cloud Gaming pre najvyššiu návštevnosť v prvý deň vydania od tretej strany, na PC a konzolách toto číslo presahuje 7 miliónov hráčov. Palworld je momentálne je k dispozícii iba na Xbox a Windows PC.Tt, ktorí nemajú PC alebo Xbox, je Xbox Cloud Gaming jedinou možnosťou, ako hrať Palworld bez kupovania ďalšieho hardvéru. Musia sa však pripraviť, že servery sú maximálne vyťažené.

Zobraziť celú správu

Orange zaradil do svojej ponuky najnovšie tri špičkové modely zo série Samsung Galaxy S24, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších používateľov. Do 9. apríla 2024 môžete získať tieto modely k hlasovému paušálu so špeciálnou extra zľavou až do výšky 120 €. Nové zariadenia môžete Orangeu získať s Paušálmi Plus, alebo Pro Biznis paušálmi na splátky od 1 €, ako i bez paušálu a viazanosti v plnej sume.

Zobraziť celú správu

Samsung integroval Google Asistent do svojich televízorov už v roku 2020, no teraz tento projekt končí. Hlasový asistent nie je na smart TV nič výnimočné, je dostupný prakticky vo všetkých produktoch Android TV a Google TV. Dostal sa aj na niektoré ďalšie platformy vrátane Tizen od Samsungu. V roku 2019 Samsung oznámil, že od modelového roku 2020 bude v jeho televízoroch Google Asistent. V modelovom roku 2023 však Google Asistent zmizol a teraz Samsung potvrdil, že bude odstránený pre všetky súpravy s touto funkciou od 1. marca 2024.

Zobraziť celú správu

Zamýšľali ste sa niekedy nad bezpečnosťou vašej mobilnej komunikácie? Práve o bezpečnosti nielen komunikačných aplikácií sme sa rozprávali v najnovšom vydaní TECHTALKS s Tomášom Kucharikom, CEO Ardaco a expertom na bezpečnosť mobilnej komunikácie.

Zobraziť celú správu

OpenAI tento týždeň oznámila novú funkciu v ChatGPT, ktorá umožňuje používateľom vtiahnuť vlastné osobnosti nazývané „GPTs“ do akejkoľvek konverzácie ChatGPT so symbolom @. Umožňuje úroveň kvázi tímovej práce v rámci ChatGPT medzi expertnými rolami, ktorá bola predtým nepraktická, teraz je spolupráca s tímom agentov AI v rámci platformy OpenAI o kúsok bližšie k realite.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.