Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

15 správ

Otočíte sa s nimi kdekoľvek, zaparkujete ich bez problémov, čo je to? Sú to malé vozidlá. Napriek svojim rozmerom majú stále svoju skupinu motoristov, ktorá vie uznať ich výnimočnosť. V našom článku sme sa zamerali na vozidlá s dĺžkou do 3 700 mm. Ani malé rozmery nebránia poskytnúť pasažierom potrebný priestor, komfort. Vyberať môžete z rôznych motorizácii, pohonu a výbavy, tiež vyskladať vozidlo podľa svojich predstáv.

Zdroj | Kia
Zobraziť celú správu

Tesla Model Y prekonala rekord v Dánsku vo väčšine predajov za rok a do konca sú ešte dva mesiace. Oficiálny účet X spoločnosti Tesla v Európe potvrdil, že Model Y prekonal rekord v najpredávanejšom vozidle za rok v Dánsku, čo je pôsobivé, ak si uvedomíme, že do roka zostávajú ešte dva mesiace. Model Y sa už minulý rok stal najpredávanejším autom v Európe a tento rok je na dobrej ceste stať sa najpredávanejším vozidlom na svete, stane sa tak prvým elektromobilom, ktorému sa to podarilo.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Herečka Scarlett Johansson podnikla právne kroky proti vývojárovi aplikácie AI za použitie jej podobizne v reklame bez povolenia. Išlo o 22-sekundovú reklama propagujúcu editor obrázkov AI s názvom Lisa AI: 90s Yearbook & Avatar a údajne používala verziu Johanssonovho hlasu a obrazu vygenerovanú AI.

Zobraziť celú správu

Canon predstavil tri nové objektívy RF, ktoré ocenia amatéri aj profesionáli. Model RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM je kompaktný a ľahký ultraširokouhlý objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou. Je ideálny pre cestovanie, krajinu a vlogovanie. Optická stabilizácia obrazu až 4 EV alebo až 6 EV v kombinácii so vstavanou stabilizáciou obrazu v tele fotoaparátu. Výborne sa hodí k fotoaparátom so snímačom APS-C, ako sú EOS R10, EOS R50 a EOS R7. Novinka má iba 150 g.

Zobraziť celú správu

Kontroverzná asistenčná funkcia Autopilot od Tesly dostala pozitívnu podporu. Porota v Kalifornii skonštatovala, že Autopilot nebol zodpovedný za nehodu v Riverside County v roku 2019, pri ktorej zahynul vodič a jeho manželka a syn boli ťažko zranení. To je druhýkrát v tomto roku, čo porota zistila, že Autopilot nebol zodpovedný za vážnu nehodu.

Zobraziť celú správu

Čínsky výrobca smartfónov Vivo predstavil svoj vlastný operačný systém s názvom BlueOS. Spoločnosť oznámila nový operačný systém na svojej konferencii Vivo Developer Conference 2023. Vývoj začal v roku 2018, že OS bol navrhnutý tak, aby riešil obmedzenia ekosystému aplikácií pre Android. Je to tiež prvý operačný systém na svete, ktorý používa programovací jazyk Rust pre svoj systémový rámec. Je navrhnutý tak, aby podporoval veľké modely a multimodálne interakcie, čo znamená, že dokáže porozumieť rôznym vstupným metódam, vrátane hlasu, textu, gest a dokonca aj mozgových vĺn, a reagovať na ne.

Zobraziť celú správu

Medzinárodný tím výskumníkov s projektom ESA PAVER prišiel na spôsob, ako roztopiť mesačný prach. Výskumníci vystrelili laserové lúče na mesačnú pôdu, aby vytvorili zámkové dlaždice, ktoré by sa dali použiť na stavbu spevnených ciest a pristávacích plôch. Vytvrdený roztavený regolit je dostatočne pevný, aby vydržal váhu roverov a ďalších kozmických lodí s minimálnym nánosom prachu, všetko by sa vyrábalo priamo na Mesiaci.

Zobraziť celú správu

TopAkú motorizáciu vášho nového auta preferujete? Moderné SUV Hyundai KONA vám dáva na výber. Môžete si vybrať benzínovú, dieselovú, hybridnú, ale aj plne elektrickú verziiu modelu. Pozrite si ponuku Hyundai KONA a či Hyundai KONA Electric hneď teraz. Potešíme vás správou, že toto mimoriadne atraktívne moderné SUV si môžete kúpiť od 22 590 eur, po uplatnení akciového bonusu.

Zdroj | Hyundai
Zobraziť celú správu

Apple Watch boli pripravené na používanie s Android zariadeniami. Napokon sa výrobca rozhodol projekt Fennel zastaviť. Hodinky mali podporovať najmä zdravotné funkcie a Apple chcel s nimi zabodovať v tých krajinách, kde nemá iPhone veľkú penetráciu. Firma sa však zľakla, že týmto krokom zníži hodnotu Apple Watch v očiach verných zákazníkov. Apple tak stále ostáva nesplnený cieľ – prinútiť vlastníkov systému Android prejsť na iPhone a nový ekosystém.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Tata sa stane prvou indickou spoločnosťou, ktorá vyrába iPhony. Keďže sa Wistron chystá ukončiť podnikanie s iPhonmi v Indii, jeho 100-percentný podiel kúpi spoločnosť Tata Electronics Private Limited (TEPL), čím sa stane prvou indickou spoločnosťou, ktorá vyrába iPhony. Cena je stanovená na 125 miliónov dolárov.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.