Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

12 správ

Microsoft začal predávať svoje prvé počítačové myši v roku 1983, teda ešte predtým, ako Macintosh a ďalšie počítače vytvorili štandardné ukazovacie zariadenia a dva roky pred vydaním prvého OS Windows. V roku 1994 prišla na svet klávesnica Microsoft Natural Keyboard. Odvtedy spoločnosť ponúka celý rad počítačového príslušenstva značky Microsoft.V rámci znižovania nákladov spoločnosť prestane predávať klávesnice, myši a ďalšie príslušenstvo značky Microsoft, svoje úsilie preorientuje na klávesnice a myši vyššej kategórie Surface.

Zobraziť celú správu

Očakáva sa, že Galaxy Z Flip5 konečne prinesie veľký vonkajší displej. Prvé rendery nám dávajú predstavu o tom, ako bude tento displej naozaj vyzerať – zdá sa, že displej bude mať až 3,4″. Zvyšok skladačku však už neprinesie veľa nového. Plocha vnútorného displeja vyzerá približne rovnako veľká ako má Flip4. Otvorená skladačka bude mať 165 x 71,8 x 6,7 mm.

Zobraziť celú správu

Nová európska medziplanetárna kozmická loď má problém s anténou. Vesmírnej agentúre sa nepodarilo predĺžiť 16 metrov dlhú anténu, ktorá je súčasťou jej radarového prístroja. Radar pre prieskum ľadových mesiacov alebo RIME je dôležitým vedeckým nástrojom na kozmickej lodi, pretože umožní skúmanie vnútra mesiacov, napr. Európa či Ganymede. Inžinieri v riadiacom stredisku misie kozmickej lode v nemeckom Darmstadte pracujú na vyriešení problému, anténa je zatiaľ vysunutá len na 1/3.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Vo svojom hlavnom závode v Mladej Boleslavi vyrobila Škoda Auto už 500 000 batériových systémov. Tieto komponenty sú súčasťou plne elektrických vozidiel na platforme MEB a modelov s plug-in hybridným pohonom koncernových značiek Škoda, Volkswagen, Audi a SEAT. K dnešnému dňu sa podarilo zvýšiť kvalifikáciu viac ako 23 000 zamestnancov spoločnosti Škoda Auto a všetko pripraviť na požiadavky elektromobility.

Zobraziť celú správu

Konečne sa na verejnosť dostali oficiálne snímky Google Pixel Fold. Zverejnil ich Evan Blass, ukazujú veľmi tenký pánt zariadenia, čo by mohlo znamenať, že bude tenší ako Samsung Galaxy Z Fold. Pixel Fold bude takmer určite predstavený na Google I/O o pár týždňov. Očakáva sa, že sa dostane na trh niekedy v júni, predávať sa bude zrejme za 1 799 dolárov.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu

TikTok, aplikácia zameraná na krátke videá, ktorá bola v roku 2022 najviac sťahovanou aplikáciou v USA aj na celom svete, momentálne čelí ostrej kritike za celý rad problémov týkajúcich sa ochrany súkromia a kybernetickej bezpečnosti. Čo všetko o vás vie a čo treba vedieť o tejto službe? Portál Bezpečne na nete sa venuje aj tejto viac než aktuálnej téme.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

Xiaomi Mi Fan Festival je po roku späť a s ním aj atraktívne zľavy! Do pozornosti dávame Xiaomi Smart Tower Heater Lite. Tento keramický ohrievač dodáva teplo už 3 sekundy po zapnutí. Okrem toho zariadenie disponuje časovačom a ovládať ho môžete pomocou aplikácie Xiaomi Home aj hlasových asistentov. Jeho aktuálna cena je 59,90 eur, čo je úspora 37 %. Akcia trvá od 24. apríla do 14. mája 2023 alebo do vypredania zásob.

Zdroj | Xiaomi
Zobraziť celú správu

Newyorské policajné oddelenie odporúča na ochranu vozidiel proti krádeži používať AirTags od Apple. Starosta NYC Eric Adams na nedávnej tlačovej konferencii oznámil, že mesto rozdáva 500 AirTags, aby pomohli obyvateľom sledovať ich autá v prípade, že boli ukradnuté. Adams tiež povedal, že existuje priama súvislosť medzi nárastom krádeží áut a virálnymi videami na TikToku od zlodejov známych ako Kia Boyz, ktoré sa prvýkrát objavili minulé leto. V klipoch zverejnených na platforme dvojica naučila používateľov, ako využiť poruchu Hyundai a Kia, ktorá im umožnila naštartovať auto pomocou USB kábla. Viac informácií nájdete v našom článku.

Zobraziť celú správu

Roj nanorobotických skalpelov drví mozgové rakovinové bunky zvnútra. Kanadský výskumný tím oklamal rakovinové bunky, aby nabrali uhlíkové nanorúrky, a potom tieto bunky rozdrvili otáčaním trubíc pomocou magnetickej sily. Liečba u myší zmenšila veľkosť nádoru a predĺžila ich životy.

Zobraziť celú správu

Google Meet odteraz ponúka videohovory v rozlíšení 1080p. Aktualizácia zosúlaďuje spoločnosť so svojimi konkurentmi Zoom a Microsoft Teams, ktorí už ponúkajú hovory v tejto kvalite. Momentálne je vyššia kvalita k dispozícii iba na webe pre platených predplatiteľov.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.