Reklama
13 správ

Honor počas MWC 2024 priniesol aj do Európy svoju foto novinku – Honor Magic6 Pro. Pozrite sa, čím chce zaujať. Pozreli sme sa však aj na PORSCHE DESIGN Honor Magic V2 RSR, pretože túto skladačku jednoducho musíte vidieť. Aká je v porovnaní so Samsung Galaxy Z Fold5?

Zobraziť celú správu

Generatívne systémy umelej inteligencie, ako sú ChatGPT od OpenAI a Gemini od Googlu , sa stávajú vyspelejšími, a preto sa čoraz viac využívajú. Pri demonštrácii rizík spojených, autonómnych ekosystémov AI, skupina výskumníkov vytvorila jeden z tých, o ktorých tvrdia, že sú to prvé generatívne červy AI, ktoré sa môžu šíriť z jedného systému do druhého a potenciálne kradnúť dáta alebo nasadzovať malvér v proces. „V zásade to znamená, že teraz máte možnosť uskutočniť alebo vykonať nový druh kybernetického útoku, aký tu ešte nebol,“ povedal Ben Nassi, výskumník Cornell Tech, ktorý stojí za výskumom.

Zobraziť celú správu

WhatsApp čoskoro získa prístup na preskúmanie „úplnej funkčnosti“ spywaru Pegasus skupiny NSO Group. Je to sofistikovaný malvér, ktorý izraelské ministerstvo obrany dlho chránilo ako štátne tajomstvo. WhatsApp už od roku 2019 požadoval prístup ku kódu, po tom, ako tvrdil, že Pegasus bol použitý na špehovanie 1 400 používateľov WhatsApp počas dvoch týždňov, čím získal neoprávnený prístup k ich citlivým údajom vrátane šifrovaných správ.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Pripravovaná microSD karta od Samsungu ponúkne markantné zvýšenie rýchlosti. 256GB SD Express microSD je prvá SD Express karta od Samsungu, dokáže čítať dáta rýchlosťou až 800 MB/s, čo je výrazne rýchlejšie ako microSD, ktoré si dnes môžete kúpiť . Zatiaľ však nevieme, koľko bude stáť, dostupná bude už v tomto roku.

Zobraziť celú správu

Obľúbený crossover Honda CR-V dostáva vodíkom poháňanú plug-in hybridnú verziu, ktorá sa začne dodávať tento rok v Kalifornii. Vozidlo umožňuje dobíjať pomocou nabíjania na krátke vzdialenosti, alebo sa spoľahnúť pri jazdách na dlhšiu vzdialenosť na vodíkový pohon. Batéria bude mať 17,7 kWh, postará sa o dojazd do 47 km, celkový dozajd bude do 430 km (EPA). Zaujímavé je, Honda neinvestuje do rozširovania infraštruktúry na tankovanie vodíka. Posledný väčší krok urobila bol pred 10 rokmi, keď investovala 13,8 milióna dolárov na podporu budovania vodíkových staníc s FirstElement Fuel.

Zdroj | Honda
Zobraziť celú správu

Pomaly sa blíži čas na prezúvanie gúm. Pozreli sme sa rôznym značkám na zúbky a pripravili zoznam tých, ktorým by ste sa mali kvôli príliš dlhej brzdnej dráhe oblúkom vyhnúť. Rozdiel v brzdnej dráhe medzi tými najlepšími a tými na konci tabuľky predstavuje 10 až 20 m. V praxi to predstavuje niekoľko dĺžok vozidiel, rozdiel môže byť medzi nepoškodeným vozidlom, pokrčenými plechmi až totálkou

Zobraziť celú správu

Ekologické obaly FineWoven od Apple sú také zlé, že Amazon musel pridať upozornenie, aby si pred jeho kúpou zákazníci prečítali podrobnosti o výrobku a recenzie. Na iných krytoch a puzdrách od konkurencie má Amazon opačný nápis: „Zákazníci si túto položku zvyčajne nechávajú.“

Zobraziť celú správu

Volvo predstavilo novú funkciu Accident Alert Ahead, ktorá dokáže motoristov upozorniť na nehodu. Využíva dopravné údaje v reálnom čase, aby upozornila vodičov na nehody vpredu. Na vybraných modeloch Volvo v Európ je už k dispozícii. Využíva dáta v reálnom čase z centra riadenia dopravy, aby upozornil vodičov na nehody až 100 metrov dopredu. Aby výstraha o nehode fungovala, musia záchranári nahlásiť nehodu do centra riadenia dopravy. Odtiaľ to môže cloudový softvér od Volva zachytiť a odoslať upozornenia na autá v konkrétnej lokalite.

Zobraziť celú správu

Aston Martin odkladá štart svojho prvého batériového vozidla. Odvoláva sa na to, že po takýchto vozidlách je nízky spotrebiteľský dopyt. Prvý elektrický športový automobil uvedie na trh v roku 2026, teda o rok neskôr, ako sa plánovalo.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.