Reklama

MWC 2017 - sviatok všetkých mobilov začína, sme pri tom

Zdroj | GSMA
Števo Porubský
Zdroj | GSMA
Zdroj | GSMA

Už o pár dní v španielskej Barcelone prepukne ošiaľ nazývaný Mobile World Congress 2017, familiárne označovaný ako sviatok mobilov. Práve MWC je výstavou, na ktorej najväčšie značky mobilného sveta predstavujú svoje top modely a všetko, čo sa ich týka. My budeme pri tom, preto nás sledujte, zapnite si upozorňovanie na správy či sledujte naše sociálne siete. Budete vedieť o všetkom.

Zdroj | GSMA

Hoci už nebýva pravidlom, že MWC je pre všetky značky predstavujú svoje vlajkové lode na daný rok, stále sa ich nájdete dostatok, na ktoré sa môžeme tešiť. Tento ročník bude ale špeciálny. Na MWC 2017 sa predstaví legendárna značka Nokia. Ale nepredbiehajme. Pozrite si, čo nás počas niekoľkých dní výstavy čaká.

Aj keď výstava začína oficiálne až 27.2. teda v pondelok, aj tento rok sa našlo niekoľko šialených spoločností, ktoré nás budú nútiť pracovať aj cez víkend.

BlackBerry

MWC 2017 odštartuje v sobotu o 19:00 hod. kanadská značka BlackBerry, ktorá síce už ukončila výrobu hardvéru, no vďaka partnerom z Ázie sa aj naďalej budeme stretávať so smartfónmi BlackBerry.

Pred MWC 2017 sa predstaví nový model s hardvérovou QWERTY klávesnicou označovaný ako Mercury a výbavou na úrovni strednej triedy.

Zdroj | BlackBerry

LG

Na druhý deň (v nedeľu) presne na obed bude svoje novinky predstavovať juhokórejské LG. Aj u tohto výrobcu je už dávno známe, čo chystá, a to svoju vlajkovú loď, model G6. O tej už čo to vieme, stačí kliknúť na samostatný článok z pred pár dní.

Okrem vlajkovej lode ale určite uvidíme aj niekoľko ďalších modelov nižších tried (napr. LG X power2), nové hodinky, ktoré už LG predstavilo s Android Wear 2.0 či kopec príslušenstva.

Zdroj | Phonearena

Huawei

O 2 hodiny po LG sa otvoria brány tlačovky čínskeho Huawei. Aj ten si pre nás chystá novú vlajkovú loď, model P10. Modelu P10 Lite sa ale asi počas MWC nedočkáme. Nová P10-tka ale taktiež nebude jediné, čo Huawei ukáže. Šušká sa aj o zväčšenine modelu P10 s označením P10 Plus. Uvidíme.

https://www.youtube.com/watch?v=WmgCYqNJEgU

Tiež už teraz vieme, že sa chystá predstaviť aj nové smart hodinky Watch. Tie prinesú športovejší vzhľad (snáď prídu aj v elegantnej verzii) a šušká sa aj o slote pre nanoSIM kartu. Určite príde aj nový UI s názvom EMUI 5.1.

Lenovo

O pol piatej večer bude kvantum noviniek ukazovať Lenovo. Práve od Lenova sa očakáva, že počtom noviniek bude MWC 2017 kraľovať.

Čakať môžeme nové smartfóny strednej triedy, ale aj nové modely značky Moto. Má ísť o modely Moto G5 a Moto G5 Plus. Aj o tých už čo-to vieme, takže ak chcete vedieť viac informácií vopred, stačí kliknúť na náš samostatný článok.

Zdroj | Lenovo

Keďže vlajkové lode boli predstavené v podstate len nedávno, na ich vynovených súrodencov myslieť ešte nemôžme. Naopak, určite sa dočkáme príslušenstva pre ne v podobe MotoMods.

Okrem toho na MWC 2017 uvidíme aj lacný Android notebook Yoga A12, ktorý bol predstavený začiatkom mesiaca, ale aj nástupcu modelu MIIX 310 s označením MIIX 320. Opäť pôjde o malý hybrid s Windows 10, ale novším hardvérom.

Nokia

V tom istom čase ako Lenovo bude vstávať zmŕtvych legendárna Nokia, ktorá je síce v čínskych rukách, no tie nám už roky ukazujú, že smartfóny robiť vedia. Aj vďaka tomu sa na Nokiu môžeme viac než tešiť. A čo prinesie?

Ak ste to ešte nezachytili, tak si sadnite. Čaká nás Nokia 3310! Áno, legenda sa vracia v najväčšom štýle. Okrem toho ale uvidíme aj nejaké smartfóny, ale čo tam po nich, tie bude mať každý výrobca. Nokiu 3310 však ani jeden.

Pozrite si

Prekvapenie od Nokie – že by návrat legendy?

Nie, vážne, Nokia ukáže aj európsku verziu Nokie 6 a niekoľko ďalších smartfónov (Nokia 3 a 5), dokonca sa hovorí aj o nadupanom modeli, ktorý osloví tých najnáročnejších. V stánku s fínskym logom sa je na čo tešiť.

Zdroj | Nokia

Samsung

V nedeľu nás nakoniec zabije Samsung, ktorý si tlačovku naplánoval na príjemnú 19. hodinu. Prvé novinky budú známe okolo 19:30 a kým to všetko spracujeme, môžeme si rovno umyť zuby a spať, lebo pondelok bude ešte náročnejší.

Od Samsungu sa tento rok toho neočakáva veľa, vlajkovú loď uvidíme len ak by sa niekto v Južnej Kórei pomýlil. Jej predstavenie je plánované až koncom marca. Vidieť tak budeme nejaké nové tablety, smartfóny nižších tried, smart náramky…

Očakáva sa však aj nový odolný smartfón Xcover, ktorý by mal byť ešte odolnejší a ešte vybavenejší, ako predchodca.

Pozrite si

Samsung na MWC ukáže svoje najzaujímavejšie VR a AR projekty

Uvidíme ale aj koncepty. Napríklad sa chystá reálnejší koncept skladacieho smartfónu, ktorý možno uvidíme v reálnej podobe koncom roka, ale aj gadgety pre AR a VR svety.

https://www.youtube.com/watch?v=iOgs2Dspbm4

Sony

Pondelok začne pomerne skoro. O 8:30 je naplánovaná tlačovka japonského Sony. To má predstaviť svoju ďalšiu vlajkovú loď. O tej ale vieme veľmi málo, malo by ísť o vylepšený súčasný model Xperia XZ. Vraj má mať 4K Ultra HD displej.

K nej by mal byť súrodencom nástupca strednej triedy, modelu Xperia XA.

Možno však motyka vystrelí a uvidíme model, ktorý ponúkne nový CMOS snímač s 1 000 fps videom. Možno s dočkáme aj nových smart hodiniek SmartWatch 4, ktoré budú pracovať na Android Wear 2.0.

Alcatel

Ďalší bývalý európsky výrobca v rukách čínskeho TCL bude na stánku prezentovať nový top model 5S, teda vlajkovú loď na tento rok. Podľa zákulisných informácií ale môžeme očakávať ešte niekoľko modelov nižších tried a viacero nových doplnkov.

Honor

Od dcéry Huawei sa očakáva ukážka nedávno predstavenej vlajkovej lode Honor V9, ale aj nového príslušenstva, ako napríklad 360° kamery VR Camera.

HTC

Na MWC 2017 bude mať svoj stánok aj taiwanské HTC. Evan Blass sa dostal k videu, ktoré hovorí o tom, že HTC niečo chystá, čo presne to ale bude je otázne. Pravdepodobne chce zaujať niečím novým, no v podaní HTC to býva často problém. Žeby to bol smartfón s možnosťou výmenných krytov? To sme tu už ale mali…

 

Oppo

Oppo chce svet prekvapiť smartfónom s 5-násobným optickým zoomom. Ak má ísť ale o placku, určite pôjde o kombináciu dvoch fotoaparátov s rôznymi ohniskami.

Zdroj | Oppo

Nemajte však obavu, na MWC 2017 nebudú len tieto značky, ale niekoľko stoviek ďalších. O tých najdôležitejších a najzaujímavejších sa dočítate na TECHBOX.sk počas nasledujúceho týždňa.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.