Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG G6 príde s novým grafickým rozhraním LG UX 6.0

LG G6 príde s novým grafickým rozhraním LG UX 6.0
Zdroj | LG
Marek Hudák
LG G6 príde s novým grafickým rozhraním LG UX 6.0
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Ešte len pred chvíľou kórejské LG ohlásilo nové užívateľské LG UX 6.0 rozhranie v ich pripravovanej vlajkovej lodi LG G6, ktoré by malo využívať potenciál veľkého displeja.

Pozrite si

LG G6 – prvý na svete so širokouhlým displejom

Pred pár dňami ste si mohli prečítať náš komplexný článok o blížiacej sa vlajkovej lodi LG G6 a dnes už opäť výrobca ponúka ďalšie dôležité informácie.

Podľa najnovších správ bude nový smratfón bežať na Androide Nougat, no ako je už zvykom, nebude to čistý systém, ako majú modely Lenovo Moto, ale s grafickou nadstavbou.

Zdroj | LG

Tá by mala byť zmenená a zároveň vylepšená pre maximalizovanie efektívnosti práce na atypickom 5,7-palcovom QHD+ Full Vision displeji (2 880 x 1 440 px) s pomerom strán 18:9.

Pozrite si

Aký bude očakávaný smartfón LG G6?

Zdroj | Phonearena

Minuloročný model sa pýšil grafickou nadstavbou LG UX 5.0, ktorá sa vyznačovala čistejším dizajnom s minimalistickými prvkami. Avšak aj napriek tomu si novinka vyslúžila kritiku a vo všeobecnosti sa na súčasnú vlajkovú loď rýchlo zabudlo.

Reštartom má byť nové rozhranie LG UX 6.0 využívajúce možnosti smartfónu naplno. Na základe uverejneného videa môžeme predpokladať opäť čisté prostredie s pastelovými farbami.

https://youtu.be/0IVgB2FFKHM

Spomína sa aj vylepšenie aplikácie fotoaparáta, ktorá by mala disponovať funkciou Square Camera. Tá rozdelí displej smratfónu na dve identické časti s cieľom ponúknuť požívateľovi fotografovanie vo formáte 1:1.

Práve tento formát sa dostáva do povedomia používateľov populárnej sociálnej aplikácie Instagram.

Doplnený bol aj nový režim snímania nazvaný príznačne Food Mode, ktorý sa sústreďuje na čo najvyššiu kvalitu podania farieb a sýtosti odfotografovaného jedla. Vďaka tomu by mali používatelia získať o pár likeov viac. Teším sa, ako si to vyskúšame v praxi 🙂 .

Zdroj | LG

Najzaujímavejšou funkciou je však jednoznačne možnosť vytvorenia obľúbeného GIF súboru kombináciou 2 alebo až stovky obrázkov.

Vylepšený bol aj multi-tasking umožňujúci efektívnejšiu prácu s viacerými apkami. Samozrejme sa môžete tešiť na súčasnú prácu s dvojicou aplikácií, no spomína sa aj zobrazenie kvarteta fotografií spojených do jedného veľkého štvorca.

Pozrite si

LG Watch Style a Watch Sport: prvé hodinky s Android Wear 2.0

Zdroj | LG

Okrem toho by malo nové grafické rozhranie priniesť množstvo noviniek, ktorými si bude chcieť kórejská značka získať pozornosť a predovšetkým opätovný záujem spotrebiteľov.

Vo všeobecnosti sa nás výrobca snaží presvedčiť, že atypický pomer strán 18:9 vôbec nie je zlý nápad. Už 26. februára v Barcelone nás o tom LG možno definitívne presvedčí.

Zdroj