Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo všetko vieme o Lenovo Moto G5/G5 Plus?

Čo všetko vieme o Lenovo Moto G5/G5 Plus?
Zdroj | Lenovo
Marek Hudák
Čo všetko vieme o Lenovo Moto G5/G5 Plus?
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Minuloročný smartfón Lenovo Moto G4 Plus sa skutočne podaril, síce mal svoje nedostatky, no našiel si veľa fanúšikov. Nový Lenovo Moto G5/G5 Plus ma opäť ponúknuť nadpriemerný výkon a čistý Android.

Očakávaná výstava MWC 2017 (Mobile World Congress) konaná v Barcelone bude hostiť aj dvojicu smartfónov strednej triedy od Lenova.

Ako je už zvykom, na internete sa objavilo množstvo špekulácií a dohadov ako by mohli smartfóny vyzerať a akým hardvérom sa budú snažiť zaujať. Požime sa na ten najpravdepodobnejší scenár.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 – dobrá cena a unikátna čítačka odtlačkov prstov

Lenovo Moto G5

Menší 5-palcový a zároveň výkonnostne slabší model s HD displejom by mal podľa dostupných informácií disponovať čipom Snapdragon 430 s taktom do 1,4 Ghz spolu s 2 GB pamäťou RAM a 32 GB vnútorným úložiskom rozšíriteľným pamäťovou kartou microSD do veľkosti 128 GB.

Samozrejmosťou je už čistý Android 7.0 s Moto gestami, odolnosť voči ošpliechaniu a slušná výdrž batérie s kapacitou 2 800 mAh na jedno nabitie.

Pozrite si

Lenovo K6 Note – spoľahlivý smartfón s dlhou výdržou

Zdroj | Lenovo

Jej minimálne 15-minútové zásobovanie energiou by malo vďaka podpore rýchleho nabíjania dodať smartfónu výdrž postačujúcu na používanie počas ďalších 6 hodín.

O čo najkvalitnejšie snímky sa bude starať 13 Mpix hlavný fotoaparát spolu s LED bleskom a čo najkrajšiu selfie fotografiu sa bude snažiť vytvoriť predný 5 Mpix snímač.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 Plus uteká konkurencii na míle

Lenovo Moto G5 Plus

Väčší 5,2-palcový Lenovo Moto G5 Plus sa môže pochváliť už Full HD displejom, pod ktorým sa skrýva výkonnejší procesor Snapdragon 625 s taktom do 2 Ghz.

Čip šestkovej rady dopĺňa 2 GB operačná pamäť RAM (spomína sa aj verzia so 4 GB) a až 64 GB vnútorné úložisko taktiež rozšíriteľné o pamäťové karty do veľkosti 128 GB.

Zdroj | Lenovo

Tak ako aj G5, aj G5 Plus sa pýši čistým Androidom 7.0 Nougat s Moto gestami, odolnosťou voči ošpliechaniu a rýchlym nabíjaním. Rozdiel je však v kapacite batérie, ktorá by mala byť navýšená na 3 000 mAh.

Výrobca vylepšil aj fotoaparát, ktorý má síce 12 Mpix (teda o pixel menej ako G5), no mal by byť vybavený duálnymi pixelmi, ktoré v sebe už obsahujú body fázového zaostrovania.

Pozrite si

Lenovo ZUK Edge – nová vlajková loď s mega displejom

Zdroj | Lenovo

Práve vďaka tomu by malo byť zaostrovanie rýchlejšie a spoľahlivejšie. Predný snímač sa však už nemenil a ostal na 5 Mpix.

Je nutné ale brať do úvahy, že stále sa môžu niektoré parametre zmeniť. Predpokladá sa, že uhlopriečka modelu Lenovo Moto G5 Plus by mohla narásť na veľkosť 5,5 palcov. Oficiálne predstavenie sa bude konať počas výstavy MWC, na ktorej nebude chýbať ani naša redakcia.