Reklama

6 smartfónov, ktoré sa redaktorom TECHBOX najviac páčia

Zdroj | iam_os | Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | iam_os | Unsplash
Zdroj | iam_os | Unsplash

Čo by sa stalo, keby sme urobili redakčnú o najkrajší smartfón? Oslovil som kolegov a poprosil ich, aký smartfón je podľa nich najkrajší + zopár viet, korými vysvetľujú prečo práve on.

Zaujímavé je, že každý prišiel s iným modelom, takže som nemusel riešiť duplicitu. Výsledných 6 kúskov je zároveň dobrou ukážkou toho, čo je v segmente smartfónov nové. Nájdete tu mainstreamové značky, ale i tie menej známe.

Zoznam som zoradil podľa výrobcov. Nech sa páči, tu je výsledok:

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Apple iPhone 14 Pro

Michal Spiegel o čom píše

Napriek tomu, že posledný iPhone 14 Pro bude čoskoro oslavovať prvé narodeniny, patrí pre mňa medzi to najlepšie a najkrajšie, čo aktuálny trh so smartfónmi ponúka. Nepotrebujem ku šťastiu skladacie mechanizmy, ani ohybný displej, ale kvalitný používateľsky zážitok, výborný fotoaparát, prvotriedny dizajn a budem spokojný. A presne toto posledný iPhone 14 Pro spĺňa.

2.

Fairphone 5

Števo Porubský o čom píše

Pre mňa bol donedávna najkrajším smartfónom Sony Xperia 1 V, no pred pár dňami prišiel na svet Fairphone 5. A aj keď som ho ešte nemal v rukách, veľmi sa mi páči nielen samotný dizajn, hlavne tá semi transparentná verzia, ale aj celková myšlienka okolo neho. Je z väčšej časti vyrobený z recyklovaných a aj ďalej recyklovateľných materiálov, je možné mu vymieňať viaceré časti, a to nielen batérie, ale aj napríklad fotoaparátu či displeja.

Zdroj | Fairphone

O pár rokov, ak sa mi niečo zničí, môžem to nahradiť a mať prakticky nový smartfón. Verím tomu, že Fairphone na model 5 nezanevrie a časom ponúkne napríklad aj vymeniteľné zadné časti.

3.

Motorola razr 40

Lisset Pliešovská o čom píše

Véčkam fandím už od prvých modelov Samsungov a, samozrejme, Motoroly čo je už pekných pár rokov skúsenosti. S príchodom skladacích displejov som ich čaro znovuobjavila a neviem si ich vynachváliť. Zo všetkých modelov, ktoré som mala v rukách za posledné mesiace najviac zabodovala Motorola razr 40.

Jej výnimočnosť vidím zatiaľ najmä v dlhej výdrži, mojim očiam ulahodil i skoro neviditeľný pánt. Ďalšie prednosti sú rýchla odozva, väčšia šírka (oproti Flipu) a, samozrejme, kompaktné rozmery. Po zložení má polovičnú dĺžku, takže sa zmestí i do miniatúrnej kabelky. Svoje čaro má aj cena, ako i zaujímavé farebné prevedenia.

4.

Nothing Phone (2)

Michal Sobek o čom píše

Za aktuálne najkrajší smartfón považujem ten od spoločnosti Nothing, ktorú založil spoluzakladateľ OnePlusu, Carl Pei. Už prvá generácia sa mi dizajnovo veľmi pozdávala, no v tej druhej dizajn dotiahli takmer do dokonalosti, pričom to nie je len o dizajne hardvéru ale aj o vlastnej nadstavbe Nothing OS.

Zdroj | Nothing

Kvitujem hlavne to, že sa táto mladá londýnska spoločnosť nebojí experimentovať, aby nezapadla do šedého priemeru takmer rovnakých čiernych „placiek“. Síce nie je môj štýl mať toľko LED-iek na zadnej strane a viem si predstaviť, že by som to nepoužíval vôbec, no tá identita a signifikantný dizajn tu hrajú hlavnú úlohu. Uvidíme, kam sa dizajn posunie v tretej generácii.

Obsah pokračuje pod reklamou
5.

Samsung Galaxy Z Flip5

Richard Pliešovský o čom píše

Na počudovanie som sa nemusel dlho rozhodovať. Samsung Galaxy Z Flip5 je podľa mňa najkrajším smartfónom, ktorý si môžete kúpiť. Prečo? V prvom rade spĺňa to, čo robilo svojho času z mobilného telefónu mobilný telefón. Je naozaj mobilný, zmestíte si ho do vrecka, doslova sa stratí v dlani – no po roztvorení máte k dispozícii veľkorysý displej. Pekný je vďaka svojmu kompaktnému tvaru, krásny vďaka použitým materiálom a najmä novému Flex pántu, ktorý odstránil nepeknú, lacno pôsobiacu štrbinku pri sklopení displeja. Špičkový displej, výkonný Snapdragon, dlhodobá podpora Androidu aj bezpečnostných aktualizácií len podčiarkujú dobrý vkus každého majiteľa tohto drobca. Už teraz sa rodí z Galaxy Z Flip5 legenda.

Nevýhoda je pre mňa rovnako zrejmá. Najväčšou chybou na ňom je operačný systém. S iOS by to bola udalosť roka. Škoda, že sa tak nikdy nestane.

6.

Samsung Galaxy Z Fold5

Roman Calík o čom píše

Možno to bude znieť zvláštne, ale pre mňa je v súčasnosti najkrajším a najvydarenejším smartfónom jeden z najťažších a najväčších na trhu – Samsung Galaxy Z Fold5. Odkedy som si naplno vyskúšal rozkladací „foldovský“ smartfón, už nepoužívam nič iné. Začal som modelom Z Fold2, ten som vymenil na Z Fold3 a teraz prišiel čas na zmenu za najnovší model Z Fold5.

Zdroj | Samsung

Páči sa mi, že Samsung dotiahol krivky modelu do dokonalosti, najmä čo sa týka kĺbu pre ohyb displeja. Tu sadne jedna časť k druhej (pri zavretom stave) takmer na 100 %. Precíznosť a presnosť pocítite aj keď držíte otvorený smartfón v rukách a prejdete si prstom po zadnom tele. Dobré je, že napriek tomu, že ide o rozkladacie zariadenie, budete mať pocit pevnosti a mimoriadnej kvality spracovania. Pre mňa je smartfón pracovným nástrojom, a tak práve veľkosť vnútorného 7,6″ displeja oceňujem pri každodennej práci najviac. A že aj takýto smartfón môže byť štýlový svedčí nová farba, do ktorej som sa zahľadel ihneď – Icy Blue. Rozhodne ak tiež nad Z Fold5 uvažujete, odporúčam práve túto farebnú verziu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.