Reklama

Nothing Phone (1) je skutočne tu! Revolúcia alebo evolúcia Android smartfónov?

Zdroj | Nothing
Michal Sobek
Zdroj | Nothing
Zdroj | Nothing

Dlhým čakaniam je koniec. Carp Pei a jeho spoločnosť Nothing konečne predstavili svoj dlho očakávaný smartfón Phone (1), ktorý má zmeniť doterajší trh s Android smartfónmi. Podarilo sa mu to?

Pozrite si

10 najvýkonnejších smartfónov na trhu (jún 2022)

Dizajnovo má blízko k najnovším zariadeniam od Apple. To znamená plochý hliníkový rám, displej bez zahnutia a dvojkamerový modul na zadnej strane.

Zdroj | Nothing

Carl Pei ešte dávnejšie prezentoval Nothing Phone (1) ako smartfón, ktorý bude mať transparentnú zadnú stranu. O podobný dizajn sa už pokúšali aj pri slúchadlách Nothing Ear (1). Musíme však povedať, že transparentný je len čiastočne a vidieť akurát cievku bezdrôtového nabíjania.

Pozrite si

Nothing Ear (1) – priehľadný dizajn a kvalitný zvuk „za stovku“

Smartfón Nothing Phone (1) ale aj tak pôsobí prémiovo. Vpredu aj vzadu jeho ochranu tvorí sklo Corning Gorilla Glass 5 a medzi sa nachádza recyklovaný hliníkový rám. Na spodnej strane nechýba USB-C konektor, ale audio konektor by ste hľadali márne. Konkrétne rozmery sú 159,2 x 75,8 x 8,3 mm, a to celé s hmotnosťou 193,5 gramu.

Displej má uhlopriečku 6,55-palca s Full HD+ rozlíšením ( 2 400x 1 080 pixelov), 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou, podporou HDR10+ a je typu OLED. V samotnom paneli sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov. Ak bude podobne dobrá ako tá pri OnePlus, tak sa máme rozhodne na čo tešiť. V ľavom hornom rohu svoje miesto našla aj 16-megapixelová selfie kamera.

Zdroj | Nothing

Po stránke výkonu ide o strednú triedu. Nedočkali sme sa však procesoru Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, ale namiesto toho tu máme Snapdragon 778G+ s podporou 5G. Sekunduje mu 8 alebo 12 GB RAM a 128 alebo 256 GB vnútorného úložiska, ale bez možnosti jeho rozšírenia.

Zadná strana patrí dvom snímačom. Hlavný snímač Sony IMX766 má rozlíšenie 50 Mpx spolu s optickou stabilizáciou. Prekvapením je 50-megapixelový ultraširokouhlý senzor s automatickým zaostrovaním. To znamená, že ho využijete aj na tvorbu makro senzorov a Nothing tu nemuselo dávať senzor navyše. Video následne natočíte v maximálnej 4K kvalite pri 60 fps.

Pozrite si

Xiaomi predstavilo kráľov mobilnej fotografie – privítajte sériu Xiaomi 12S

Poteší tiež Android 12 s nadstavbou NothingOS. V prostredí sa nebudú nachádzať žiadne zbytočné aplikácie. Poteší tiež najnovšie Wi-Fi, Bluetooth 5.3 aj NFC čip pre bezkontaktné platby pomocou brány Google Pay.

Zdroj | Nothing

Batéria dostala kapacitu 4 500 mAh. Tú nabiješ maximálnym výkonom 33 W, no v balení sa adaptér nenachádza. Ako sme už spomínali, tak smartfón disponuje cievkou pre bezdrôtové nabíjanie maximálnou rýchlosťou 15 W a nechýba ani funkcia reverzného nabíjania.

Čim je smartfón skutočne unikátny, tak to je zadná strana. Nehovoríme však o fotoaparátoch ani o cievke bezdrôtového nabíjania, ale o sústave 900 diód označovaných ako Glyph Interface. Tie sa nachádzajú okolo cievky, fotoaparátov aj v spodnej časti.

Zdroj | Nothing

V nastaveniach totiž nájdete mnohé kombinácie, ktoré môžete priradiť konkrétnemu kontaktu alebo notifikácii. LED diódy môžu rôzne blikať alebo aktívna bude iba nejaká ich časť. Upozornia napríklad na nahrávanie videa. V tejto funkcii sa Nothing skutočne vyhral.

Pozrite si

Ako si nainštalovať verejnú beta verziu iOS 16?

Ceny sú nasledovné: za konfiguráciu 8+128 GB zaplatíte 469 eur, 8+256 GB bude stáť 499 eur a vrcholná konfigurácia 12+256 sa bude predávať za 549 eur. Na záver ešte treba pripomenúť, že Nothing Phone (1) sa bude predávať v bielej a čiernej farebnej kombinácii a oficiálny predaj začína 21. júla.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.