Reklama

3 najdrahšie smartfóny na našom trhu

Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Kde bolo, tam bolo, bola jedna planéta, kde sa dali kúpiť špičkové modely smartfónov zhruba za 700 €. Potom prišiel Apple a všetkým spadla sánka, 999 € za iPhone X? To si nikto nekúpi, nik nedá tisícku za telefón.

Nuž, dnes už tisícku nemajú problém vypýtať aj čínske spoločnosti, ktoré kedysi predávali smartfóny na kilá vďaka smiešnym cenám. Čo si dnes dokážu za svoj vlajkový model vypýtať známe značky u nás? Našli sme 3 extrémne cenovky, za ktoré si môžete kúpiť na Slovensku smartfón v najvyššej výbave.

Zaujímavé je, že najvyššia výbava sa v ponímaní značiek zdegradovala len na absurdne veľké interné úložisko. Nič iné extra navyše za zvýšenú cenu totiž nedostanete. Dokonca ani nabíjačku, či ten najlacnejší silikónový obal.

Obsah pokračuje pod reklamou
3.

Apple iPhone 14 Pro Max 1 TB

od 1 799 € pozri ceny

Apple iPhone 14 Pro Max má 6,7″ OLED displej s maximálnym jasom do 2 000 nitov. Po povrchom pracuje nový čipset Apple A16 Bionic postavený na 4 nm výrobnej architektúre. Zložený je zo 16 miliárd tranzistorov, pričom hlavnú úlohu v ňom zohráva 6-jadrový procesor využívajúci dve výkonné a štyri energeticky efektívne jadrá.

Na zadnej strane Pro modelov sa nachádza 48 Mpx hlavný fotoaparát využívajúci o 65 % väčší senzor ako klasický iPhone 14. Sekunduje mu 12 Mpx teleobjektív s 2-násobným optickým zoomom. V hre však zostáva aj 3-násobné priblíženie, ako aj ultraširokouhlý záber vytváraný novým 12 Mpx snímačom s 3-násobne lepším obrazom v zlých svetelných podmienkach.

Pozrite si

Koľko stojí nová séria iPhone 14? Budú stačiť dve tisícky?

Veľkou novinkou v Pro modeloch je nový výrez v tvare pilulky, ktorý nahradil doterajší notch. Apple túto dizajnovú zmenu docielil umiestneným niektorých komponentov pod povrch displeja. Dizajnovo sa s novým výrezom vyhral aj vďaka softvéru, ktorý s týmto novým výrezom počíta a zahŕňa ho do notifikácií či vyskakovacích okien. Apple toto riešenie nazýva Dynamic Island.

2.

Google Pixel Fold 12/512 GB

od 2 189 € pozri ceny

Prvý skladací smartfón od Google má externý displej s uhlopriečkou 5,8″. Po otvorení získate 7,6″ veľkosť. Obe obrazovky majú 120 Hz OLED panely podporujúce HDR. Vonkajší displej má rozlíšenie 1 080 x 2 092 px a ponúka jas do 1 200 nitov, maximálne je to 1 550 nitov. Vnútorný displej má 2 208 x 1 840 px a vydá 1 000 nitov, krátkodobo je to do 1 450 nitov.

Smartfón je vybavený 9,5 Mpx externým a 8 Mpx interným fotoaparátom. Na zadnej strane nájdete hlavný 48 Mpx snímač, 10,8 Mpx ultraširokouhláč a 10,8 Mpx teleobjektív s 5-násobným optickým zoomom. O výkon sa stará procesor Tensor G2, ktorému sekunduje 12 GB RAM. Interná pamäť môže mať 256, alebo 512 GB. Za model s vyššou kapacitou zaplatíte neuveriteľných 2 189 €.

1.

Samsung Galaxy Z Fold5 1TB

od 1 799 € pozri ceny

Na prvom mieste sa umiestnil Samsung so svojou horúcou novinkou. Najnižšiu cenu 1 799 € pýta neznámy portál z Michaloviec. V oficiálnom obchode si ho môžete kúpiť za 2 259 €. Tu treba podotknúť, že Samsung ponúka môžnosť výrazne ušetriť – keď donesiete na vykúpenie svoj starý mobil, v rámci akcie Vymeňte staré zariadenie za nový Galaxy Z Fold5 dostanete výkupný bonus vo výške 200 €. Ten však získate, aj keď si kúpite najlacnejší Fold5.

Pozrite si

Samsung Z Fold5 vs Fold4: Naozaj len iný pánt?

Samsung Galaxy Z Fold5 sa skladá z hlavného 7,6″ displeja s jasom do 1 750 nitov. Infinity Flex Display Dynamic AMOLED 2X má integrovanú kameru v displeji, neruší pri prezeraní videí či fotografií. Vonkajší displej má 6,2″. Dostatok výkonu prináša procesor Snapdragon 8 Gen 2, upravený pre zariadenia Galaxy, čo už poznáme aj z vlajkových modelov série S.

Výrobca síce použil nové snímače z aktuálnych vlajkových lodí série S. Ultraširokouhlý snímač má 12 Mpx, hlavný fotoaparát má 50 Mpx s OIS, ani teleobjektív OIS a možnosťou 3-násobného optického zoomu s 10 Mpx rozlíšením. Vďaka konštrukcii zariadenia si dokážete urobiť selfíčko aj zadnými fotoaparátmi namiesto 10 Mpx snímača v prednej kamere.

Pozrite si

Potrebujú súčasné smartfóny 24 GB RAM?

Ak sa vám zakrútila hlava s cien obľúbených značiek, pri čítaní nasledujúcich riadkov si radšej sadnite. Cena za smartfón môže byť oveľa vyššia, než si dokážete predstaviť. Stačí si pozrieť webstránky ruskej spoločnosti Caviar.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tá sa špecializuje na úpravu bežných modelov smartfónov a hodiniek, ktorým dá punc výnimočnosti. Ako to už v konzumnom svete býva, smartfóny namočia do zlata, posypú drahými kameňmi a dajú nový vzhľad, ktorý má v mnohých prípadoch ďaleko od elegantnosti.

Caviar vyrobil najdrahší iPhone na svete. Za iPhone 14 Pro Max pýta totiž zhruba 400 000 $, teda toľko, koľko stojí celkom slušné Lamborghini. Čo je na ňom také drahé? Diamanty. Model Diamond Snowflake je nimi doslova obsypaný, spolu ich na ňom vraj napočítate 570! Zadný panel je z 18-karátového bieleho zlata. Spoločnosť vyrobila v spolupráci s renomovanou britskou klenotníckou značkou Graff len tri kusy.

Zdroj | Caviar

Vrcholom iPhonu Diamond Snowflake je mohutný prívesok pripevnený k zadnej doske smartfónu. Náhrdelník Graff snehová vločka je vyrobený z platiny a bieleho zlata a je osadený množstvom okrúhlych a markízových diamantov. Samotný prívesok sa odhaduje na 75 000 $.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.