Reklama

Senzácia roka sa volá Pixel Fold. Čo ponúka prvá skladačka od Google?

Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google dnes na konferencii I/O predstavil množstvo noviniek, či už zo sveta softvéru, alebo „železa“. Jedným z najočakávanejších želiezok v ohni bola prvá skladačka spoločnosti. Máme prvé informácie, tak sa poďme pozrieť, čo vymysleli múdre hlavičky v Google.

Prvý skladací smartfón od Google má externý displej s uhlopriečkou 5,8″. Po otvorení získate 7,6″ veľkosť. Obe obrazovky majú 120 Hz OLED panely s podporou HDR. Vonkajší displej je však o niečo jasnejší. Má rozlíšenie 1 080 x 2 092 px a ponúka 1 200 nitov HDR, maximálne je to až 1 550 nitov. Vnútorný displej má 2 208 x 1 840 px a vydá 1 000 nitov HDR, resp. krátkodobo 1 450 nitov.

O výkon sa stará minuloročný procesor Tensor G2, ktorému sekunduje 12 GB RAM. Interná pamäť môže mať 256, alebo 512 GB. Takže v podstate ide len o väčšiu verziu Pixel 7 Pro. Naznačujú to aj fotoaparáty, napriek tomu sú lepšie, ako získate v konkurenčnom Samsungu Galaxy Z Fold4.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Google Pixel 7a je adeptom na kráľa strednej triedy, nevyhol sa však inflácii

Konkrétne je smartfón vybavený 9,5 Mpx externým a 8 Mpx interným fotoaparátom. Na zadnej strane nájdete hlavný 48 Mpx snímač, 10,8 Mpx ultraširokouhláč a 10,8 Mpx teleobjektív s 5-násobným optickým zoomom. Na porovnanie, Google 7 Pro mal o niečo výkonnejší, 50 Mpx fotoaparát, ktorému sekundovali 12 Mpx ultraširokouhlý objektív a 48 Mpx Quad Bayer teleobjektív.

So zadným fotoaparátom Selfie na Pixel Fold môžete získať najkvalitnejšie selfie na zariadení Google Pixel. Použite vonkajšiu obrazovku ako hľadáčik a 48 Mpx hlavný fotoaparát na získanie selfie.

Veľkou prednosťou smartfónu je jeho tenké prevedenie. Po otvorení má 6 mm, v zatvorenom stave stále prijateľných 12,1 mm. Oceľový pánt telefónu je vyrobený s dvojosovým synchronizovaným mechanizmom so štyrmi vačkami. Google Pixel Fold má väčšiu batériu, ako Galaxy Z Flip4 (4 400 mAh), výrobca tvrdí, že vydrží 24 hodín resp. 72 hodín v režime nízkej spotreby. Batéria má kapacitu 4 821 mAh, podporuje 30 W rýchle a 5 W bezdrôtové nabíjanie.

Pixel Fold má o niečo vyššiu hmotnosť, je to 283 g (Samsung má 263 g). V zloženom stave má 139,7 × 79,5 × 12,1 mm, po otvorení 139,7 × 158,7 × 5,8 mm. Snímač odtlačku prsta je integrovaný v tlačidle ON/OFF. Novinka spĺňa odolnosť podľa certifikátu IPX8, čo znamená že nie je odolná voči prachu, ale znesie ponorenie do vody, alebo pobyt v sprche.

Výhodou má byť integrácia Androidu, podľa Google odviedli vývojári skvelú prácu pri navrhovaní aplikácií pre širokouhlé tablety, čo sa vzťahuje aj na skladacie zariadenia so štvorcovou obrazovkou. Ako to bude fungovať uvidíme v praxi.

Zdroj | Google

Novinka bude stáť 1 799 dolárov, dátum predaja oznámený nebol, ale má sa tak stať v priebehu budúceho mesiaca. Predobjednať si ho môžete už dnes. Horšie to bude s dostupnosťou na Slovensku, aktuálne je Pixel Fold dostupný pre Nemecko, Japonsko, Spojené kráľovstvo a USA.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.