Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Výstava audio, video a domáce kino objektívom TECHBOXu

Výstava audio, video a domáce kino objektívom TECHBOXu
Števo Porubský
Výstava audio, video a domáce kino objektívom TECHBOXu

V nedeľu sa skončila výstava s prozaickým názvom Výstava audio, video a domáce kino Bratislava 2015. Niekdajší HIGH END Slovakia aj po premenovaní oslavuje už 10. narodeniny, ktoré nemohli dopadnúť lepšie ako rozšírením výstavy do viacerých priestorov.

Na jubilejnom ročníku sme, okrem rekordných 28 vystavovateľov, nemohli chýbať ani my. Mali sme pre vás zadarmo aktuálne číslo časopisu TECHBOX 9-10/2015, mohli ste si o nových technológiách pokecať s nami, redaktormi, alebo vyhrať zaujímavú cenu – inteligentnú žiarovku AwoX StriimLIGHT Color priamo od slovenského distribútora BRONSO.

A bolo sa na čo tešiť. AwoX totiž ponúka inteligentné audio zariadenia či hrajúce žiarovky, ktoré je možné plnohodnotne ovládať aj cez váš smartfón alebo tablet. Na výstave sme vám naživo predviedli Wi-Fi chuťovky ako AwoX StriimSOUNDAwoX StriimLIGHT WiFI Color, ale aj Bluetooth žiarovky AwoX StriimLIGHT mini Color či výhernú AwoX StriimLIGHT Color.

Unikátny bezdrôtový zvukový systém StriimSOUND, ktorého navrhnutie zverila spoločnosť AwoX do rúk odborníkom firmy Cabasse, znie výborne. O reprodukciu s výkonom 80W sa starajú dva stredo-výškové meniče s výkonom 2×20 W a jeden basový menič s výkonom 40W. AwoX StriimSOUND navyše poteší luxusným spracovaním a telom z lešteného hliníka. Výhodou je ovládanie cez Android či iOS aplikácie, streamovanie hudby vrátane formátu FLAC je možné vďaka Wi-Fi či Bluetooth, nechýba ani DLNA. Jeho veľkú výhodu, prepojenie s hrajúcimi žiarovkami AwoX vďaka špeciálnej aplikácii výrobcu a Wi-Fi sieti, ste si mohli vyskúšať a vypočuť na vlastnej koži.

Žiarovky AwoX StriimLIGHT WiFI Color ste si však mohli vyskúšať a vypočuť aj samostatne. Žiarovku jednoducho zaskrutkujete do štandardnej pätice E27 a môžete ju ovládať cez Wi-Fi a aplikáciu priamo vo vašom smartfóne. Samozrejmosťou je okrem prehrávania zvuku aj možnosť jednoduchej zmeny farby svetla. Žiarovky navyše môžete navzájom prepájať, čím si jednoducho a rýchlo ozvučíte celý byt, dom, reštauráciu či kancelárske priestory.

Na to, aby ste si ozvučili domácnosť nemusíte využiť len Wi-Fi žiarovky. Veľmi dobrou voľbou sú Bluetooth žiarovky AwoX StriimLIGHT Color a  AwoX StriimLIGHT mini Color, ku ktorým je taktiež dodávané samostatné diaľkové ovládanie. Aj tieto kúsky ste si mohli vypočuť počas Výstavy audio, video a domáce kino Bratislava 2015. Ich výhodou je pätica E14 aj pre menšie lampy (mini Color) či E27 (Color) a taktiež možnosť jednoducho zmeniť intenzitu podsvietenia či farbu hrajúcej žiarovky.

Ak ste náhodou uplynulý víkend premeškali alebo si chcete pripomenúť chuťovky výstavy, potešíme vás. Máme pre vás rozsiahlu živú fotogalériu priamo z Výstavy audio, video a domáce kino Bratislava 2015.

Všetko to začalo už v piatok… Stánok TECHBOXu bol pripravený pre VIP návštevníkov, ktorí získali vstup len na pozvánky. O štvoricu VIP lístkov ste hrali aj na našej Facebook stránke.

Ešte pred zahájením výstavy si SATRO pripravilo niekoľko noviniek, pozrite si ich v samostatnom článku.

Sengled nám tiež ukázal, čo má nové medzi inteligentnými žiarovkami. Zaujímavá bola hlavne žiarovka Sengeld Snap so zabudovanou Full HD kamerou.

Vystavovateľ FLOYDCOM sa na svojom stánku pýšil aj 12K obrazom od Samsungu. Teda takmer. Spojil 3 Ultra HD zakrivené telky a vznikol obraz s rozlíšením 11 520 x 2 160 px.

Na Výstave audio, video a domáce kino Bratislava 2015 nechýbala ani stálica – Tesla Múzeum. Tento ročník bola retro zbierka ladená do kazetových prehrávačov. Objavilo sa aj niekoľko prototypov, ako napríklad Tesla KP 400 Supraphon z roku 1976-1979.

Už ste videli stereo slúchadlá za 3 000 €? Ak nie, tu ich máte – HiFiMAN HE 1000. Na výstave ste si ich mohli aj vypočuť. Zneli úžasne!

Česká spoločnosť Acoustique Quality si na výstavu priniesla hneď niekoľko sústav zo svojho portfólia. Oči aj uši najviac pútali kúsky zo série Passion line.

Ketos doniesol ukázať aj bezdrôtové reproduktory Dynaudio Focus 600 XD (po stranách), Dynaudio Consequence (vnútri) a nový elektrónkový zosilňovač Bittner TonMeister (v strede).

Chystáte sa na Ultra HD? Vu+ SOLO 4K vám ho prinesie do TV aj cez satelit. Ide o prvý takýto produkt na svete, navyše od slovenskej spoločnosti AB – COM.

BIS Audio si na výstavu donieslo hneď niekoľko noviniek. Najväčšiu pozornosť pútala nová séria 800 od Bowers & Wilkins, pri predstavení ktorej sme boli priamo v Anglicku. Okrem toho si návštevníci mohli vychutnať „domáce“ kino s najnovším McIntoshom MX160 s podporou Ultra HD a Dolby Atmos.

Pozrite si

REPORTÁŽ | Bowers & Wilkins predstavil nové reproduktory série 800

Chýbať nesmel ani najnovší bezdrôtový reproduktor Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless.

A rovnako ani špičkové bezdrôtové reproduktory Devialet Phantom, ktoré ste si mohli vypočuť v zapojení stereo.

Pozrite si

Devialet PHANTOM: futuristický Francúz s veľkým zvukom

Nádherný kúsok Sonus Faber Venere S, top model výrobcu s unikátnymi ručne vyrábanými stolíkmi Bassocontinuo z Talianska.

Dopĺňal ho aj model Sonus Faber Il Cremoese.

Od talianskej spoločnosti Sonus Faber sa na výstave objavili aj slúchadlá Pryma s neokukaným a vskutku zaujímavým luxusným dizajnom.

Pre tých z vás, ktorí máte radi zmenu, Sonus Faber priniesol i sériu reproduktorov Chameleon s možnosťou výmeny bočných panelov podľa vlastných preferencií.

V stánku DSI Slovakia to hýrilo farbami aj vďaka prenosným reproduktorom JBL. Najväčší z nich, model JBL Xtreme má 10 000 mAh batériu, štvoricu aktívnych prevodníkov a dva viditeľné basové meniče po stranách.

Slovenský výrobca Canor Audio priniesol ukázať kompletnú zostavu vrátane nového elektrónkového zosilňovča Canor AI 1.10 aj s nezvyčajnými reproduktormi Stark Audio Emma (po stranách).

Inter Audio ukázalo nové otvorené slúchadlá MrSpeakers ETHER (v strede).

No objavila sa aj zostava s malými reproduktormi AUDIENCE CLAIR AUDIENT 1+1 (vo vnútri) v zostave s CD prehrávačom s remienkovým pohonom C.EC. CD 5 (2. zdola vpravo)

BaSys SK si okrem iného doniesol poloaktívne 3-pásmové reproduktory CABASSE Pacific 3 SA (po stranách), no aj niečo väčšie…

…a to rovno 85″ Ultra HD TV Loewe Reference 85 (v strede) s integrovaným soundbarom s 8 reproduktormi a pevným diskom s cenou „len“ 19 600 €.

Art Audio priniesol po prvýkrát na Slovensko ukázať švajčiarske reproduktory Piega Classic Series (v strede).

Okrem toho ukázal aj štúdiové monitory KEF LS 50 s viac ako zaujímavým dizajnom.

Spoločnosť Enigma High Fidelity Audio návštevníkom ukázala novú sériu T+A R 2000.

Nechýbali ani reproduktory Focal zastúpené soundbarom Dimension s 5.1ch zvukom s maximálnym výkonom 450 W.

Najviac pozornosti však pútali masívne reproduktory Focal Sopra, nástupca Grande Utopia, doplnené gramofónom Thorens TD 2035 (hore), CD prehrávačom T+A MP 2000 R (v strede) a zosilňovačom T+A PA 2500 R (dole).

Na výstave nechýbala ani značka Sonos so svojim portfóliom bezdrôtových multiroom reproduktorov. Ak nechcete káblovať, toto je jedno z ideálnych riešení.

IBD Slovakia so systémami TEAC, Esoteric a Fisher&Fisher.

Slovenská premiéra značky Avantgarde acoustics rovno s modelmi Zero 1 (po stranách) a Duo XD (v strede).

Dokonca európskej premiéry sa dočkali nové americké reproduktory Legacy Theater Tower v stánku spoločnosti Platan Audio.

Česká Empetria si do Bratislavy doniesla aj zástupcov spomedzi slúchadiel Grado.

No objavili sa i novinky od spoločnosti Audio-Technica.

V stánku Zignali Acoustics budili pozornosť zosilňovače od Orchestra Instrumets.

Ale aj reproduktory Zignali Acoustics Twenty Evo 1.12

Jednými z najkrajších audio zostáv na výstave boli určite tie od značky Popular od slovenskej spoločnosti RMC. Spoločnosť predstavila elektrónkový zosilňovač A3, malý gramofónový predzosilňovač Phono+, elektrónkový zosilňovač P35 a reproduktory Repro+.

Na Výstave audio, video a domáce kino sa prezentovala aj ďalšia slovenská značka, NEOSTYLE. Tá predstavila svoje dva reproduktory NEO CRYSTAL (vpravo) a NEO ALPHA (vľavo).

Tomanek Hi-End Boutique ukázala známe reproduktory Grimm Audio LS-1.

A taktiež i nové kúsky Kii Audio THREE, každý s vlastným zosilňovačom s celkovým výkonom 1 250 W.

Image Audio Studio do Bratislavy priniesla množstvo produktov známej anglickej značky Cambridge Audio kombinované s reproduktormi Proac.

Soundstyle zastupujúci dánsku značku Gato Audio predstavil štýlový CD prehrávač CC-1 a zosilňovač AMP-150 (v strede) v zapojení s reproduktormi GoldenEars Aon (v strede) a Gato Audio PM-6 Performance Monitor (po stranách).

Ešte viac fotografií z Výstavy audio, video a domáce kino Bratislava 2015 nájdete v galérii pod článkom.

Na záver výstavy sme vyžrebovali výhercu inteligentnej žiarovky AwoX StriimLIGHT Color a výhercov 2x predplatného časopisu TECHBOX. Hlavnú cenu, teda žiarovku Awox vyhrala Katarína Škripieková z Bratislavy. Ročné predplatné TECHBOXu vyhrali Marek Rohoň a Martin Balog, obaja z Bratislavy.

Fotogaléria z Výstavy audio, video a domáce kino Bratislava 2015